To oryginalna próba popularyzacji Tischnera oraz pokazania nowatorstwa i rewolucyjności katechizmu – owocu zmian, jakie zaszły w Kościele po II Soborze Watykańskim. Rozmówcy, omawiając kolejne rozdziały katechizmu, poruszają tak ważne dla katolików tematy, jak śmierć, niebo, wolność, łaska, nadzieja czy stosunek Kościoła do państwa.„Tischner czyta katechizm”, Wydawnictwo Znak, Kraków 2009, s. 232.
Komentarze: 2
Dodaj komentarz »Aby komentować, zaloguj się na konto portalu Polityka.pl
Nie masz konta w Polityka.pl? Kliknij tu, by je założyć.
19 sierpnia o godz. 13:24
Drogi Jacku,
Niedawno ponownie zapoznałem się z Twoją rozmową z ks. Tischnerem. Chodzi mi o wywiad dotyczący słów Jezusa do Boga „,,Boże mój czemuś mnie opuścił”. Teraz wiem, że filozof to ten który miłuje prawdę. Jak powiedział Jezus ona nas wyzwoli i „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Bóg dał nam Jezusa z Maryi ale źli ludzie odrzucili jego nauki i ukrzyżowali jego, pomimo, że robił dobre rzeczy, prowadził ku prawdzie i zbawiał ludzi. Jezus nawet na krzyżu chciał być blisko Boga dlatego gdy Bóg kiedy wszystko się wypełniło opuścił go na ziemi – Jezus podszedł za Nim do Nieba z krzyża po to aby Jezus Zmartwychwstał dla Nas.
17 września o godz. 1:23
Panie Redaktorze Żakowski. Proszę o informacje, czy Pańską rozmowę z ks. Tischnerem można dziś kupić w księgarni. W swoich zbiorach bibliotecznych mam kilka pozycji z dorobku ks. Józefa Tischnera. Chciałbym nabyć też wydany przez Wydawnictwo Znak w 2009 r. „Tischner czyta katechizm”.