Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego

Nauczka

Chciałbym Państwu opowiedzieć, co tu właściwie się stało. A dokładniej mówiąc: chciałbym, żeby ta książka opowiedziała naszą wspólną historię. Historię społeczeństwa, które dzięki wyjątkowemu splotowi okoliczności otrzymało wyjątkową szansę i zrobiło z nią coś tak niesłychanie dziwnego.

Fakt, że POLITYKA i „Krytyka Polityczna” wspólnie wydają moją książkę, ma ważne, symboliczne znaczenie. Nie wiem, czy to się współwydawcom spodoba, ale bardzo bym chciał, żeby odpowiedź na miraże IV RP powstała gdzieś na styku tych dwóch tradycji i postaw.

(fragment wstępu)

Na książkę „Nauczka” Jacka Żakowskiego składają się najważniejsze teksty z dorobku jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy i publicystów. Z tego wyboru wyłania się frapująca historia narodzin, triumfu oraz upadku pewnej rewolucji, która przetoczyła się nad Polską w ciągu ostatnich lat. W książce tej Jacek Żakowski stara się odpowiedzieć na pytanie o to, czy wyciągnęliśmy z tej historii jakąkolwiek lekcję. Choćby nauczkę.Nauczka„Nauczka”, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Warszawa 2007, s. 312.