Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego

14.10.2014
wtorek

Będzie draka

14 października 2014, wtorek,

Nie ma tego złego, co by na dobre (w jakimś zakresie) nie wyszło. Może narodowe wzmożenie spowodowane śmiercią Anny Przybylskiej pod wieloma względami jest kontrowersyjne, ale jednak trochę się dzięki niemu uczymy. Na przykład o beztrosce władzy.

Jest połowa października. W połowie grudnia życie w Polsce zamrze. Jak co roku. I obudzi się po Sylwestrze. A wtedy ma wejść w życie słynny pakiet onkologiczny mający zagwarantować chorym szybki dostęp do specjalistów, badań i leczenia. Do zapowiadanego od dawna Big Bangu w polskiej służbie zdrowia zostały więc praktycznie dwa miesiące. DO DZIŚ NIE MA JEDNAK ROZPORZĄDZEŃ, KTÓRYCH WYDANIE JEST OBOWIĄZKIEM MINISTRA.

Gdy nie ma rozporządzeń, służba zdrowia nie może się organizacyjnie przygotować do zmiany. A nie chodzi o kosmetyczne zmiany. Chodzi o ogromną reorganizację w potwornie przeciążonej części systemu. Znaczy to, że setki tysięcy przerażonych i zbolałych ludzi oraz ich rodzin zostanie niebawem dotknięte kolejną falą polskiego chaosu. W styczniu stanie się on tematem pełnych dobrze uzasadnionego oburzenia relacji wszystkich mediów. Draka będzie okropna!

Czy ktoś rozumie, po co rząd to sobie funduje w roku wyborów prezydenckich i parlamentarnych?

Mam tylko jedno sensowne wyjaśnienie. Rząd już wie, że obiecał zbyt wiele i nie będzie mógł się wywiązać. Ale boi się przyznać przed wyborami samorządowymi. Po nich, jak ćwierkają warszawskie ptaki, minister Arłukowicz odejdzie. Jego następca ujawni całą prawdę i złoży nowe obietnice. Da się na nich – bez większych zmian w realu – pociągnąć do kolejnych wyborów.

Bardzo bym chciał się mylić. Będę wdzięczny, jeśli ktoś mnie uspokoi. Nie tylko dlatego, że dla chorych byłoby dużo lepiej, gdybym się zasadniczo mylił. Także dlatego, że tak by było lepiej dla nas wszystkich. Bo Ewa Kopacz wciąż jeszcze za mocno kojarzy się z Ministerstwem Zdrowia, by taka katastrofa mocno nie dotknęła i jej politycznej pozycji. A takie osłabienie liderki PO otworzy drogę do ponownego odwrócenia tendencji. Czyli do słabnięcia Platformy i wzmacniania się PiS. Jest bardzo mała szansa, żeby dało się przed wyborami jeszcze raz odwrócić sondażowy trend. Dalszy ciąg na razie może być milczeniem. Tylko – do cholery – dlaczego?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 57

Dodaj komentarz »
 1. Akuszer śmierci…

 2. Panie Jacku! Dziwię się, że Pan , taki wytrawny dziennikarz i znawca polskich realiów jeszcze chce z tą patologią walczyć. Przecież wiadomo, że my „prości” Polacy nie mamy żadnych szans nawet na rozmowę z tą mafią kłamców, a co dopiero, na przedstawianie im jakichkolwiek propozycji.

 3. Wszelkie zmiany typu Big-Bang prowadza tylko do chaosu.

  W sluzbie zdrowia jak wszedzie widac brak kompetencji rezimu. Polacy placa za to zdrowiem i stanem swych finansow. Polacy musza byc najbardziej schorowanym narodem swiata. A minister zdrowia nawet nie jest za to odpowiedzialny.

  Przecietny pracujacy polak spedza 20-22 dni w roku na zwolnieniach lekarskich. U mnie na wsi moze dzien lub dwa. Nie trudno sobie wyobrazic ile zly stan zdrowia poakow kosztuje, chorych i gospodarke kraju.

  Reformy nad zmniejszniem kolejek niczego nie rozwiaza. Spododuja wieksza opieszalosc profesji lekarskiej i wiecej bledow.

  Potrzebny jest ogolnopolski i systmatyczny plan zapobiegania chorob. 50-80% wszystkich chorob (rowniez nowotworowych) mozna zapobiec po przez zmine stylu zycia. Po przez kontrolowanie zywnosci. Rezim nic w tym kierunku nie robi. Absolunie nic.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Drak była jest i będzie.Jest bo ,lobby wojskowe i zbrojeniowe chce 2%,a rakowcy za słabi, bo chorzy, nie wywalczą na zdrowie tego samego.IBędzie draka do chwili ,gdy będzie tylko jeden uczestnik leczenia ,prywatny ,albo państwowy.A to nigdy nie nastąpi.A draki nie zawszę decydują o wyniku wyborów..Taki np.Jkonowicz ,powinien być posłem ale nie będzie ,bo za mało jest tych ,o których walczy.Jak i używających ,którzy dobijają zdrowie i jego służbę ,ale nie wyniosą do Sejmu Palikota.

 6. Draki nie będzie, ale będzie częściowa niemoc, jak dotychczas. Problem jest w tym, że brakuje lekarzy onkologów. Wielu wyjechało za granicę, bo tam lepiej płacą.

 7. „Gdy nie ma rozporządzeń, służba zdrowia nie może się organizacyjnie przygotować do zmiany.”

  Rozporzadzenia zalatwia sprawe. Rece opadaja od tej wiary w gospodarke planowa.

 8. @g-ww
  „Taki np.Jkonowicz ,powinien być posłem ale nie będzie ,bo za mało jest tych ,o których walczy.”

  dzieki temu, ze nie jest poslem to „jest tych ,o których walczy.” zdycydowanie mniej.
  Nie chcesz chyba, zeby jego elektorat w Polsce drastycznie sie zwiekszyl.

 9. Panie Jacku! Szkoda zdrowia dla tego pana A. i pozostałych obiecywaczy!
  Dla odprężenia proponuję posłuchać Jarka Nohavicę w utworze „pochód zdechlaków”.
  http://www.youtube.com/watch?v=yr9O26FGcY4

 10. Nie ma Witoldzie Ikonowicza w Sejmie i o ludziach zdradzonych przez naród ,niszczonych ,pozostawionych na wymarcie z przyczyn materialnych, nie ma kto walczyć .Ich nie powinno być ,oni są hańbą rządzących i wypasionych w wyścigu szczurów.

 11. Jest oczywiste ze liczby zachorowan na nowotwory, choroby krazenia i bialaczke rosna z roku na rok i co raz szybciej. Jest rowniez zadziwiajace ze nie ma badan by sprawdzic dlaczego tak sie dzieje. Oczywiscie gdyby ministrem zdrowia byl fachowiec,….. ale jest nim Arlukowicz zasluzony dla dyktatora Donka w komisji hazardowej. Ponandto nie zagrazal on swym intelektem dyktatrowi Donkowi i dlatego zostal ministrem.

  Ale,… , jest oczywiste ze za liczby zachorowan odpowiedzialne sa zmiany technologiczne ostanich 20-30 lat, bezprzewodowa komunikacja, telewizja satelitarna, militaryzacja radarowa i zla dieta. Nato przynioslo swe radary na wschod. Rosja odpowiedziala swoimi. Plus, komorki, bezprzewdowy internet, i GPS-y stworzyly nad Polska electromagnetyczna wirowke. Stad bialaczka i nowotwory.
  Plus GMO zdecydowane zagrozenie dla zycia, powoduje raka, bo organizm ludzki nie zostal zaprojektowany do strawiania dziwolagow GMO.
  Tradycyjna polska dieta jest wielkim problemem. Nigdzie poza Polska nie widzialem (poza wyjatkami) w restauracjach i jadlodalniach potraw na bazie, nerek, serc, pluc, bebechow (flaki), watroby,…… bo sa wysoko szkodliwe. A w Polsce normalka, stad choroby krazenia, reumatyzm,… i rowniez nowotwory.
  Brak kontroli nad przeroznej masci swinstwami wchodzacymy w sklad ‚fast food’ i produktow miesnych a raczej miesno pochodnych i tzw dopalaczaczy rowniez niszczy polakom zdrowie. Nawet sol drogowa byla w zywnosci i nie bylo problemu. Bo rezim cuchnie korupcja.

  Wiele powodow zachorowan mozna by uniknac i nic to nie kosztuje poza zatrudnieniem fachowca na stanowisku ministra zdrowia. Nie rozumiem dlaczego jest to trudne ? Nepotyzm partyjny stoii ponad zdrowiem polakow. Przeciez zdrowie to najwazniejsza rzecz dla kazdego.

 12. Witold
  14 października o godz. 15:28
  Jeśli miałbyś choc trochę pojęcia o organizacji wiedziałbyś, że odpowiedni plan to podstawa każdego zorganizowanego działania. Plan to nic innego jak zdefiniowanie celu jaki się chce osiągnąc i określenie rodzaju, kolejności i metod działań służacych osiągnięciu tego celu.
  Istotą problemu nie jest sam fakt planowania lecz brak fachowości i kompetencji tych, co planowac powinni. Śmiem podejrzewac, że ci, którzy winni takie plany opracowywac nie mają nie tylko potrzebnych kwalifikacji ale nawet świadomości, że taki plan jest niezbędny.

 13. Pan Redaktor jako przedstawiciel lewicy kawiorowej ma warunki do leczenia takie, jakich większość, nad którą z taką troską się pochyla – nie ma. Tylko, że z tekstu bardziej przebija troska o rządzących niż rządzonych. A to jest dosyć zabawne, nawet jeżeli trzeba się śmiać pomimo szczękościsku.

 14. Co tam Bartosz bez zaplecza.Jak się zmieni to i tak będzie tak samo…
  Zacząłem stereotypowo lecz teraz muszę trochę pozytywów ,jak mi się wydaję,przedstawic.
  Idąc w ślady redaktora Głogowskiego w TOK.FM,który zawsze ,w swojej audycji ,przymilnie pyta gości „a jakieś pozytywy państwo dostrzegli ?” Goście dostrzegają bo inaczej nie wypada.
  Ja dostrzegam bez przymusu przymilności.Może nie w samej SZ ,bo od niej stronię,lecz wożąc moją żonę czy tesciową ociemniałą i całkiem niemobilną do naszej lecznicy powiatowej.Miło popatrzec na całkowicie zapchany obszerny parking z wysypującymi się z autek second hand damami niemobilnymi lecz uparcie dążącymi do egzekwowania swych uprawnień do podtrzymywania niemobilności. Chłopy rzadziej się wysypują a jak już to wózek jest potrzebny.Wiadomo chłopy są twarde.Wkurzają mnie tylko śmigające masowo wypasione bryki tzw reprezentantek medycznych .Nie dośc,ze blokują miejsca to trwają na nich dosyc długo partiami wydobywajac z przepastnych bagażników prezenty dla umęczonej SZ.
  Sama lecznica b. zyskał zewnętrznie.Odnowiona na blank.Żona mówi,ze wewnątrz także.Tesciowa nie potwierdza z wiadomych powodów.Idzie ku dobremu.

  Całkiem serio myślę,że idzie ku dobremu (nie wiem tylko czy dojdzie) bowiem SZ przeżywa transformację.Transformację główną załatwił Balcerowicz (podobno) a teraz proces ów ,w czasie przesunięty,co naturalne dotyka SZ.Kto jest,kogo historia uzna za Balcerowicza transformacji SZ nie jest jasne.A może Bartosza bez zaplecza ?

 15. @ Axiomie – wyróżniłem twój wpis jako pragmatycznie konkretny, albowiem się z nim zgadzam. Długo byłoby zresztą pisać o tych zagadnieniach, konsekwentnie pomijanych przez waadzę, która swoimi ptasimi móżdżkami po prostu ich nie ogarnia, za to ma w żopie.
  Swoją drogą… wątróbki z hodowanych organicznie lub dzikich czworonogów i skrzydlaków kiedyś uchodziły za bardzo zdrowe – magazyn witamin i mikroelementów. Sorry, takie mamy czasy.

 16. Jestem starym schorowanym człowiekiem, ale mieszkam w mieście, które nazywa się Kołobrzeg. To ja proszę lekarzy o przesunięcie terminu następnej operacji. Jakoś to się udaje bez żadnych trudności. Zaliczyłem już operacje kardiologiczną, okulistyczną i ortopedyczną. Wszystkie udane w okresie trzech lat. Co do wpisu Axioma, że polacy żrą bebechy i dlatego chorują, to racja. Dodałbym jeszcze, że nie dbają o środowisko. Mamy brud we krwi.

 17. axiom1
  14 października o godz. 18:04
  Czy spotkałeś się z postawą pracowników wielu firm produkujących żywność, którzy z definicji unikają wyrobów własnej firmy. Po prostu widzą z czego i jak to się wytwarza.
  Gwoli sprawiedliwości trzeba stwierdzić, iż HACCP czy systemy zapewnienia jakości wg norm ISO sporo w tym temacie poprawiły ( raczej zmusiły do poprawy ).
  Zgodzę się z axiomem1, że organizm ludzki, który przez dziesiątki tysięcy lat żywił się tym, co naturalnie rosło i żyło w obszarze jego bytowania nie jest w stanie dostosować się do nowych produktów jakie pojawiły się w przeciągu ostatnich dziesięcioleci.
  Racjonalne, zdrowe odżywianie przy dzisiejszym poziomie medycyny to klucz do zdrowego społeczeństwa.
  Po co leźć w bagno wyposażając się w konieczny do tego sprzęt, kiedy mozxna wybrac twarda m suchą droge ?

 18. Do powyższych przyczyn należy dodać rosnące spożycie leków tak szeroko i hałaśliwie reklamowanych.Objadanie się lekami i ich substytutami nie leczy,a przynosi duże zagrożenie zdrowia.

 19. Edward Griffin, autor chwalonego przez ekonomistów bestsellera o żydowskiej Rezerwie Federalnej pt. „Finansowy Potwór z Jekyll Island”, wydanego nakładem wrocławskiego wydawnictwa „Wektory” (tego samego, które dopiero co wydało II część „200 Lat Razem Aleksandra Sołżenicyna” o krwawej rewolucji żydowskiej w Rosji – cała Polska czyta dzieciom), napisał także interesującą książkę pt. „Świat bez Raka”, w której z talentem dowodzi, że rak to wytwór (złego) człowieka, jak wirus obola, wcześniej świńskiej grypy, czy mutacja genetyczna powodująca otyłość, a wiele jego wariantów to w istocie rodzaj specyficznej awitaminozy, którą można z powodzeniem leczyć; przytacza wyniki badań, przywołuje medyczne autorytety, ciekawa lektura. Coraz większa jest także grupa naukowców, twierdzących, że z rak jest chorobą wirusową, zakaźną. Nie ma tu sprzeczności, po prostu podobne skutki mogą wywoływać różne przyczyny; człowiek może przecież umrzeć przejechany przez samochód, jak ci Amerykanie, którzy domagali się rzetelnego śledztwa w sprawie 9/11, może oddać ducha Bogu powieszony na zaimprowizowanej szubienicy, jak Andrzej Lepper, lub strzelić sobie kilka razy w głowę, jak gen. Petelicki. Skutek jest ten sam.

  Rak jest bez wątpienia chorobą potworną, z której więcej ludzi określonego autoramentu dziś żyje, niż na nią umiera. To istna żyła złota w El Dorado dla złoczyńców oraz ich zdegenerowanych popleczników, niczym wojny, lewe giełdy, budżety państw narodowych, tudzież tzw. dotacje unijne, dlatego od dziesięcioleci postępy medycyny w leczeniu chorób zwanych popularnie rakiem są tak mizerne – nie można przecież psuć geszeftu internacjonalistycznemu gangowi, bo interes, to dla nich rzecz święta. Jedyna.

  Edward Gryffin opowiada o raku w dokumencie dostępnym na YouTube, z polskimi napisami: http://www.youtube.com/watch?v=XFs9iYKEPFw

  Raka od lat leczy w swojej klinice niemiecki lekarz dr Matthias Rath, ze sporym powodzeniem, o ile mi wiadomo. Doktor Rath to zresztą bardzo ciekawa postać, nie jest zbyt lubiany przez mainstream oraz rządzące UE żydostwo, albowiem, nie dość, że paskudnie psuje geszeft, sypie piasek w neobolszewickie tryby, to jest także współautorem pracy zbiorowej, notabene obok naszego słynnego aktora, byłego więźnie Auschwitz p. Augusta Kowalczyka, pt. „Nazistowskie korzenie Brukselskiej UE” , dostępnej w dobrych księgarniach online, np.: matras.pl/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue.html

  Minister Louis Farrakhan z kolei, słynny czarnoskóry rasista, uważany także za antysemitę ze względu niewygodną prawdę, którą otwarcie głosi muzułmanom, twierdzi, że wirus obola jest modyfikowaną genetycznie bronią biologiczną skierowaną przeciwko czarnym. To mało prawdopodobne, raczej przeciwko gojom, w sporym już przecież arsenale: od kredytów, urzędów państwa, pieniądza FIAT, przez toksyczne media (pamiętajmy o chorobach psychicznych – no, no, tylko bez insynuacji proszę), po pestycydy, sporą część GMO, łupki, odpady chemiczne. itd. W dobie dnia dzisiejszego, kiedy nie trzeba już więcej zaglądać człowiekowi do rozporka dla ustalenia przynależności plemiennej, gdyż wystawczy analiza mitochondrialnego DNA, genetyczna broń biologiczna jest bardzo prawdopodobna. Niektórzy naukowcy nawet twierdzą, że można ją tak spersonalizować, aby rozpylona na przykład w ONZ atakowała tylko jedną, konkretną osobę. Sam Farakkhan, choć mówi czasem z sensem oraz wiele prawdy, przez swój radykalizm oraz nienawiść do chrześcijaństwa postrzegany bywa jako sprytny żydowski agent, znacznie lepiej zakonspirowany niż al-Baghdadi, czy pół Białego Bomu. Co całkiem być może, skoro sam islam z Mahonetem na buraku ma być tworem żydowskim, wykoncypowanym w VII w. n.e. przez – jak głosi Pismo Święte – tych, „którzy mówią że są żydami, z nie są, lecz kłamią”, do walki z kwitnącym wówczas chrześcijaństwem.

  Chyba nie będzie draki?

 20. Edward Griffin, autor chwalonego przez ekonomistów bestsellera o żydowskiej Rezerwie Federalnej pt. „Finansowy Potwór z Jekyll Island”, wydanego nakładem wrocławskiego wydawnictwa „Wektory” (tego samego, które dopiero co wydało II część „200 Lat Razem Aleksandra Sołżenicyna” o krwawej rewolucji żydowskiej w Rosji – cała Polska czyta dzieciom), napisał także interesującą książkę pt. „Świat bez Raka”, w której z talentem dowodzi, że rak to wytwór (złego) człowieka, jak wirus obola, wcześniej świńskiej grypy, czy mutacja genetyczna powodująca otyłość, a wiele jego wariantów to w istocie rodzaj specyficznej awitaminozy, którą można z powodzeniem leczyć; przytacza wyniki badań, przywołuje medyczne autorytety, ciekawa lektura. Coraz większa jest także grupa naukowców, twierdzących, że z rak jest chorobą wirusową, zakaźną. Nie ma tu sprzeczności, po prostu podobne skutki mogą wywoływać różne przyczyny; człowiek może przecież umrzeć przejechany przez samochód, jak ci Amerykanie, którzy domagali się rzetelnego śledztwa w sprawie 9/11, może oddać ducha Bogu powieszony na zaimprowizowanej szubienicy, jak Andrzej Lepper, lub strzelić sobie kilka razy w głowę, jak gen. Petelicki. Skutek jest ten sam.

  Rak jest bez wątpienia chorobą potworną, z której więcej ludzi określonego autoramentu dziś żyje, niż na nią umiera. To istna żyła złota w El Dorado dla złoczyńców oraz ich zdegenerowanych popleczników, niczym wojny, lewe giełdy, budżety państw narodowych, tudzież tzw. dotacje unijne, dlatego od dziesięcioleci postępy medycyny w leczeniu chorób zwanych popularnie rakiem są tak mizerne – nie można przecież psuć geszeftu internacjonalistycznemu gangowi, bo interes, to dla nich rzecz święta. Jedyna.

  Edward Gryffin opowiada o raku w dokumencie dostępnym na YouTube, z polskimi napisami: http://www.youtube.com/watch?v=XFs9iYKEPFw

  Raka od lat leczy w swojej klinice niemiecki lekarz dr Matthias Rath, ze sporym powodzeniem, o ile mi wiadomo. Doktor Rath to zresztą bardzo ciekawa postać, nie jest zbyt lubiany przez mainstream oraz rządzące UE żydostwo, albowiem, nie dość, że paskudnie psuje geszeft, sypie piasek w neobolszewickie tryby, to jest także współautorem pracy zbiorowej, notabene obok naszego słynnego aktora, byłego więźnie Auschwitz p. Augusta Kowalczyka, pt. „Nazistowskie korzenie Brukselskiej UE” , dostępnej w dobrych księgarniach online, np.:

  matras.pl/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue.html

  Minister Louis Farrakhan z kolei, słynny czarnoskóry rasista, uważany także za antysemitę ze względu niewygodną prawdę, którą otwarcie głosi muzułmanom, twierdzi, że wirus obola jest modyfikowaną genetycznie bronią biologiczną skierowaną przeciwko czarnym. To mało prawdopodobne, raczej przeciwko gojom, w sporym już przecież arsenale: od kredytów, urzędów państwa, pieniądza FIAT, przez toksyczne media (pamiętajmy o chorobach psychicznych – no, no, tylko bez insynuacji proszę), po pestycydy, sporą część GMO, łupki, odpady chemiczne. itd. W dobie dnia dzisiejszego, kiedy nie trzeba już więcej zaglądać człowiekowi do rozporka dla ustalenia przynależności plemiennej, gdyż wystawczy analiza mitochondrialnego DNA, genetyczna broń biologiczna jest bardzo prawdopodobna. Niektórzy naukowcy nawet twierdzą, że można ją tak spersonalizować, aby rozpylona na przykład w ONZ atakowała tylko jedną, konkretną osobę. Sam Farakkhan, choć mówi czasem z sensem oraz wiele prawdy, przez swój radykalizm oraz nienawiść do chrześcijaństwa postrzegany bywa jako sprytny żydowski agent, znacznie lepiej zakonspirowany niż al-Baghdadi, czy pół Białego Bomu. Co całkiem być może, skoro sam islam z Mahonetem na buraku ma być tworem żydowskim, wykoncypowanym w VII w. n.e. przez – jak głosi Pismo Święte – tych, „którzy mówią że są żydami, z nie są, lecz kłamią”, do walki z kwitnącym wówczas chrześcijaństwem.

  Chyba nie będzie draki?

 21. @kaesjot
  nie ma szans, zeby pare miliardow ludzi moglo sie wyzywic ze zbieractwa, lowiectwa i hodowli przyzagrodowej.

 22. @Witold
  Dlaego tez, wedlug liberalow, sily rynkowe (ceny zywnosci) zadecyduja kto bedzie jadl a kto nie.

 23. Witold
  15 października o godz. 12:31
  Dlatego też kontrola liczebności ludności to zadanie nr 1 dla świata. Szczególnie jeśli chodzi o kraje tzw. dawniej III-go Świata. Od 1960 roku ludność świata zwiększyła się ok. 2,4 raza.
  W Europie 1,2 raza ale za to w Afryce 4,7 razy. Azja tylko 2,5 raza ale dlatego że Chiny dość skutecznie się za to wzięły. Gdyby w tym okresie miały tempo takie jak Filipiny to byłoby ich prawie 2 razy więcej ( ponad 2.5 mld ).

 24. Skoro tematyka medyczna, to nie może obejść się bez zaproszenia na najnowszy dokument p. Grzegorza Brauna, pt.: ”Nie o Mary Wagner”, o którym pisze w swoim artykule p. Agnieszka Piwar, przedrukowanym u Gajowego Maruchy, znacznie bardziej wiarygodnego, niż cały mainstream w Polsce razem wzięty:

  „Obraz Brauna nie pozostawia wątpliwości – chodzi o zabijanie ludzi. I to na masową skalę, znacznie większą niż tę z jaką mieliśmy do czynienia podczas II wojny światowej, kiedy naziści mordowali w obozach koncentracyjnych. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia współczesny holokaust pochłania rocznie od 40 do 50 milionów ofiar.
  Eksperci wypowiadający się w filmie szczegółowo wyjaśniają na czym polega procedura zabijania nienarodzonych dzieci. Dokument Grzegorza Brauna zawiera ujęcia potwierdzające okrucieństwo tej zbrodni. Zobaczymy m.in. rozszarpywanego na strzępy człowieka, którego mordercy wyrywają z łona matki, po uprzednim zmiażdżeniu kleszczami jego czaszki.”

  http://marucha.wordpress.com/2014/10/10/film-grzegorza-brauna-ocali-przed-smiercia-niejednego-czlowieka/#more-45544

  Pani Agnieszka przeprowadziła również niedawno ciekawy wywiad z Ambasadorem Iranu w Polsce. Pan Ambasador przypomina, że współpraca Iranu z Polską, trwa już ponad 500 lat, widzi także konieczność rozszerzania jej spectrum na dbałość o wolność słowa na niwie dyplomacji publicznej, którą definiuje tak:

  „Chodzi tutaj o to, żeby prowadzić politykę dokładnej informacji, a zatem, aby dostarczać ludziom prawdziwych treści.

  W tej epoce, w której my żyjemy, informowanie opinii publicznej odgrywa oczywiście ogromną rolę. W związku z czym powinniśmy przestrzegać praw społeczeństw, a z tym wiąże się przekazywanie ludziom solidnych i prawdziwych informacji. Tymczasem mamy do czynienia z sytuacją, w której to wielkie mocarstwa decydują o tym, co ma docierać do odbiorców. Działają one w ten sposób, że przedstawiają obraz jaki życzą sobie, żeby opinia publiczna miała na temat różnych sytuacji, krajów czy społeczeństw. Jeśli więc pożądany obraz ma być negatywny, to te mocarstwa robią wszystko, aby taki nieprzychylny przekaz promować. Tak samo odwrotnie: jeżeli jest potrzebny obraz pozytywny – jakiegoś państwa, narodu czy rządu – to wspomniane mocarstwa robią wszystko, żeby ciemne strony przykrywać i o nich nie informować.

  Dzieje się tak dlatego, że te wielkie mocarstwa uwzględniają tylko swoje interesy. W związku z czym przekazują opinii publicznej taką informację, która jest im na rękę. My natomiast jesteśmy przekonani o tym, że społeczeństwa mają prawo do tego, żeby znać prawdę.

  I dlatego właśnie twierdzimy, że w dyplomacji publicznej rola mediów jest nieprzeceniona. Należy zatem dążyć do zacieśniania współpracy pomiędzy niezależnymi mediami, tak by mogły dzielić się istotnymi i prawdziwymi informacjami. Współpraca mediów w ten sposób zapewni, że wydarzenia, które będą miały miejsce w jakimkolwiek zakątku globu będą opisywane nie tylko przez wielkie koncerny medialne, reprezentujące interesy tych dwóch czy trzech mocarstw, ale również przez niezależne media.

  A zatem, w związku z tym, że wielkie mocarstwa, które dla swojego pożytku depczą interesy i niezależność innych państw – te kraje które są niezależne powinny współpracować, aby wspólnymi siłami stanowić sprawiedliwość.”

  prawica.net/39551

 25. @Janusz, to chore o czym piszesz. Chore jak cała polska prawica. Nie dziw się proszę, kiedy mądrzy ludzie na sam dźwięk słów „prawica”, „niezależny”, „narodowy” pukają się w głowę. Zobacz przytaczany przez ciebie film Baruna, trudno o bardziej chore kłamstwa, prawda? Ja rozumiem walkę zabobonu z rozumem, bo przecież nauka, racjonalizm to wszystko są naturalni i śmiertleni wrogowie religii, przesądu, zabobonu, prawicy, tradycyjnego pojmowania świata, konserwatyzmu. O wielkiej przegranej niech wszystkich świadczy np. film Brauna. Bo jak inaczej nazwać sytuację, kiedy trzeba odwoływać się do tak prymitywnych manipulacji jak w rzeczonym filmie, by „bronić” czy tam „propagować” swoje tezy?

 26. Oto jak na dłoni mamy przejaw choroby toczącej naukę i medycynę, media i publicystykę: odrzucone bez racjonalnych poglądów „nieładne” poglądy i fakty, stają się poletkiem,na którym „buszuje w zbożu” oszołomstwo i spiskowa paranoja. Czy mieli/mają rację co do natury nowotworów i innych poważnych, masowo występujących schorzeń tacy dysydenci medyczni i biologiczni (dyplomowani rzecz jasna), jak Seeger, Rife, Bechamp, Enderlein, Reich, Sedlak, Krebs, Pauling, Gerson, Weber, Aleksandrowicz, Budwig, Hamer, Rybczyński, Naessens, Podbielski, Ardene, Chachoua, Burzyński, Rath, Hoffer, Tarnogrodzki, Last i wielu innych w tym, także naukowców spoza dziedziny bio-medycznej, a nawet „zwykłych” lecz twórczych, amatorów? Tak – każdy na swój sposób, a dowiedli tego w praktyce. Pytanie – dlaczego uchodzą za dysydentów?
  Odpowiedzmy – jako propozycją wyjaśnienia – cytatem ze znanej chyba Gospodarzowi 😉 książki „Rozmowy z lekarzami” (1987). Jest to wypowiedź prof. dr hab. Tadeusza Krwawicza: „Wie Pan, jaki jest najwyższy stopień ludzkiej zawiści? ‚Homo homini profesor est’. Musi być walka”.
  Kto ma inne propozycję, niech napisze.

 27. Errata: w pierwszym zdaniu ma być: ‚…bez racjonalnych powodów…’

 28. Nie tylko o zdrowie chodzi.
  Adam Grzeszak pisze;
  „Polskie górnictwo do naprawy”.

  Jak lekarz pediatra ma naprawic polskie gornictwo ?

 29. camel

  Chore to jest mordowanie bezbronnych ludzi w łonie matki camelu (mogło na Ciebie trafić, a tak siedzisz sobie i piszesz – nie każdemu jest dane), chociaż masz trochę racji dostrzegając pewien deficyt w filmie p. Grzegorza Brauna, aczkolwiek w żadnym razie nie można tego nazwać kłamstwem; otóż przy porównaniu holokaustu dzieci nienarodzonych z nazizmem („nazista” to taki trick semantyczny, zastępujący Niemca), brakuje mi odniesienia do ludobójstwa żydowskiego, bolszewickiego, znacznie przecież większego, niż to niemieckie.

  Camelu, tym twoim domniemanym „mądrym ludziom” sugerowałbym ostrożność z pukaniem się w głowę na dźwięk słowa „narodowy”, i to nie tylko ze względu na rezonans, który jak wiadomo może uczynić spore spustoszenie, ale także ze względu na ich własne bezpieczeństwo, gdyż jak się szowinistyczne żydostwo dowie, że oni w te głowy i w ogóle, to gotowe jeszcze zechcieć im przypomnieć, skąd też im nogi wyrastają.

  Nauka camelu oraz racjonalizm to są wrogowie fundamentalistycznego lewactwa z kościoła ateuszy, zaciekłych fanatyków irracjonalnej wiary w niewiarę, niedouczonych pederastów wagarujących w podstawówkach na lekcjach biologii oraz anatomii, pokręconych lezbijek pragnących wychowywać dzieci, których w żaden sposób nie mogą począć, czy schizofrenicznych biedaków typu Bęgowski, choć on akurat, jako stary ubek, ma pewnie rozkazy do wykonania, a służba, nie drużba.

  Czy ty camelu wiesz, że Nauka dostarcza nam dowodów na słuszność tez religii katolickiej, na istnienie duszy choćby? Dowodów naukowych oczywiście. Że Nauka, z całym swoim krytycznym aparatem szkiełka i oka, dostarcza nam dowodów, na istnienie cudów? Prawdziwa Nauka służy prawdziwej religii, badając bowiem skrupulatnie przypadki uzdrowień za sprawą Matki Boskiej, wstawiennictwa św. Jana Pawła II, czy św. o. Pio, wydaje oficjalne werdykty, autorytatywne, że nie potrafi ich wytłumaczyć, z naukowego punktu widzenia nie powinny mieć miejsca, ergo – sankcjonuje cuda. Twoja Nauka.

  Nie są jedyne cuda, było ich w historii oraz jest współcześnie całe mnóstwo. Ze smutkiem zakładam, że nie jesteś entuzjastą Pisma Świętego, a szkoda, dlatego nie będę przytaczał przykładów wskrzeszenia Łazarza, córki Jaira, czy syna wdowy z Nain, ale np. Albert Camus – pewnie kojarzysz gościa – wzywał: „Bądźcie realistami, proście o niemożliwe”. Usłuchał go Antonio Socci, słynny włoski dziennikarz oraz pisarz, którego córka zmarła w 2009r. W swojej ostatniej książce „Ci, którzy wrócili z zaświatów” opisuje to tragiczne i szczęśliwe zarazem zdarzenie, gdyż jego córka, choć naprawdę zmarła, jej serce nie pracowało przez ponad godzinę, to na na skutek modlitw bliskich zmartwychwstała. Lekarze orzekli, że to cud. Cóż innego mieli powiedzieć, skoro to był cud i znowu Nauka musi to potwierdzić…

 30. Janusz
  16 października o godz. 0:56

  Piszesz o blachostkach.

  Nie ma wiekszej zbrodni niz blazen okupujacy najwyzsze stanowisko wladzy wykonawczej w kraju. To najwyzszej rangi zbrodnia przeciwko ludzkosci. W Polsce 38 mln ludzi za to placi i juz przez 25 lat. 38 mln ludzi stalo sie zakladnikami i meczennikami blaznow na szczytach wladzy w dodatku nawet nie wybieranych bo wybory nie sa bezposrednie i sa fikcja.

 31. Lekarz pediatra jedzie do Mediolanu na szczyt Euro-Azja gdzie bedzie rozmawiac o energetyce.

  Nie do wiary !!!

  W Polsce nie ma nawet ministerstwa energetyki a tyle jest szumu o rzekomej niezaleznosci energetycznej co rzekomo ma byc glownym celem rzadu. Nawet jednej elektrowni nie wybudowano od 1984 !!! Nie ma zandych planow ani nawet koncepcji czym zastapic elektrownie weglowe. Poska pedzi do samozaglady a media pieja z zachwytu. Juz przez 25 lat. Im wiecej blaznow na szczytach wladzy tym bardziej media sa zachwycone. A polacy stali sie zakladnikami blazenskiej orgii niekompetencji na ktora nie maja wplywu. Wiekszosc nie zadje sobie nawet sprawy, bo oglupieni. Dzieki miedzy innymi Polityce gdzie kulty jednostek blaznow byly si sa promowane. Jak w epoce stalinizmu wszczesnej radzieckiej bolszewi.

 32. Rząd myli się nie po raz pierwszy. I nie ostatni chciałoby się dodać.

 33. Panie Janusz, możliwe, że wierzy Pan w to co pisze, ale na Boga – istnieją granice bełkotu i kretynizmu religijnego, których i Pan nie powinien przekraczać. Pozdrawiam.

 34. Witam.
  Słuchałem Pańskich wypowiedzi, które wygłosił Pan przed chwilą
  w programie Pani Pochanke o służbie zdrowia. Drogi Panie Redaktorze
  to były brednie. Pan nie zna Polski a już szczególnie służby zdrowia.
  Wie Pan co Pan tam mówił? Polska ma najwydajniejszą służbę zdrowia
  w Europie!!! Gdzie Pan to przeczytał? Kto to Panu powiedział?!
  Mieszkam w Warszawie jestem 2 lata starszy od Pana troszeczkę w
  tym roku chorowałem. Prosze Pana fakty są takie zapis do pierwszego
  kontaktu minimum tydzień, do specjalisty minimum 3 tygodnie a w
  szczególnych przypadkach(specjalnościach) mogą być lata. Drogi Panie
  mam pakiet Luxmedu płacę co miesiąc za pakiet. Dostęp do prostych badań, leków
  mam łatwiejszy natomiast jak się okazało, że potrzebuję pomocy
  chirurgicznej bo pojawił mi się spory ropień w „delikatnym” miejscu
  nie było chętnego chirurga w Luxmedzie, żeby mi to zoperował a
  Luxmed zatrudnia w samej Warszawie około 50 chirurgów! Poco tylu???
  Skoro dosłownie i w przenośni takiej dupereli nie chce im się zrobić?!
  Obolały poszedłem do rejonowego szpitala, gdzie od ręki na izbie
  przyjęć Chirurg Dyżurny mi to operował. Bolało jak diabli wydawało
  mi się, że dalej to już z górki…ale trzeba po 4 dniach iść na „oględziny”
  do chirurga w Przychodni Rejonowej. Zapisy za 3 tygodnie. Fajnie??!
  Mam brata, który ma więcej niż 65 lat i np. Luxmed nie podpisuje umowy
  z klientami w tym wieku. Ma dosyć skomplikowane powtarzające się dolegliwości
  ale zwykła pomoc pierwszego kontaktu na ogół wystarczy i wraca do zdrowia.
  Ale…jak się dostać do pierwszego kontaktu?! Proszę Pana niech Pan nie bredzi
  że u nas system służby zdrowia jest najwydajniejszy w Europie. Opisałem
  zwykłe banalne zdarzenia jak odchodzili moi Rodzice w bardzo świetnych
  Warszawskich Szpitalach powinienem opowiedzieć Prokuraturze ale nikt
  normalny nie chce szargać pamięci swoich najbliższych.
  A teraz jedno zdanie jak działa ta gorsza służba zdrowia np. Niemczech.
  Jeśli osoba po 70-ce źle się czuje to wzywa karetkę, trafia do szpitala
  gdzie robią jej komplet stosownych badań, dostaje pomoc i wraca do
  domu. Jeśli jest coś bardziej poważnego zostaje. Czy u nas w ogóle
  istnieje realna pomoc hospicyjna? Na zachodzie i północy Europy jest
  to oczko w głowie każdego systemu. U nas to prywatny biznes gdzie
  pacjenci nie dostają żadnej refundacji. Bredzi Pan aż żal słuchać.
  Czytałem, że miał Pan w tym roku poważną operację i pewnie
  doznał Pan oczarowania, tylko chłopie trzeba trochę rozsądku w
  ocenie globalnej sytuacji. Pacjentem Żakowskim nasza dzielna SZdrowia
  nie wątpię, że zajęła się perfekcyjnie, tylko że to nie jest normalna
  standardowa Polska SZdrowia. Również to otwarte poparcie Pańskiej
  Trzódki dla grupy rządzącej do niczego dobrego nie prowadzi.
  Ciekawie pewne aspekty gnicia struktur Państwa opisał dzisiaj Profesor
  Śpiewak. O mediach też mówił…słyszał Pan?!
  Trochę wyobraźni chłopie. Pan ma dobrze, koledzy Pana też.
  Natomiast w Polsce są poważne problemy a festiwal za pieniądze
  Unijne też się kiedyś skończy i co dalej? 60 czy nawet 70% zatrudnionych jest
  na umowach śmieciowych. Dokąd to zmierza? Co na to media? Jest bosko!
  Mam inne zdanie. Na temat samego marnotrawstwa w Polsce można by
  od ręki książkę napisać. Kończę bo szkoda mojego czasu system się obroni
  bo jak powiedział dzisiaj Pan Śpiewak oligarchia ma się dobrze.
  Pozdrawiam.

 35. !

  Panie wykrzyknik, pan miałeś niesamowitego farta – żyjesz, tworzysz tu co potrafisz z głowy, czyli z niczego, chociaż z zestawienia liczby aborcji na świecie, z liczbą urodzin rocznie wynika, że prawdopodobieństwo, iż nie zobaczysz tego najlepszego wg Woltera ze światów jest gigantyczne, gdyż wynosi mniej niż 1:3, podczas gdy trafienie totolotka to 1:13 983 816 Dobrze radzę, powinieneś pan dać na mszę i boso zasuwać do Częstochowy.

  Po latach żydokomunistycznej tresury, z towarzyszącą jej mantrą, a właściwie z fałszywą klezmerską chałturą pt. „model nowoczesnej rodziny to dla was goje 2+1, wtedy sami wyzdychacie” Polska ma dzisiaj ujemny przyrost naturalny i jest na 215 miejscu na 228 krajów co do liczby urodzeń rocznie, ze współczynnikiem 1.33 dziecka na kobietę. Chiny są o 29 pozycji wyżej przed nami, na miejscu 186 To oznacza, że polityka żydowska była i wciąż jest bardziej okrutna i mordercza wobec Polaków, niż polityka chińska wobec Chińczyków.

  Czy w ciemnym świetle tych danych, z których wynika, że ludzkość morduje rocznie ~33% dzieci, ktokolwiek może zaprzeczyć słowom św. Jana Pawła II, iż żyjemy w cywilizacji śmierci?

  To jest ogromny przemysł śmierci, gwarantujący dochody tak wysokie, jak niegdyś firmie „Topf und Sohne”, produkującej piece krematoryjne najpierw dla żydowskich bolszewików do ich gułagów na Wyspach Sołowieckich, a potem dla Niemców, do niemieckich obozów koncentracyjnych, obozów śmierci. Czerpią z tego podłego procederu zyski także stręczyciele, a właściwie burdelmamy w Polsce, hańbiące swoimi osobami Sejm RP, nawet na najwyższych stanowiskach. Co za czasy…

 36. Panie Janusz – przede wszystkim to Pan powinieneś podać do trybunału międzynarodowego swojego katolickiego Pambuka, za którego sprawą – bo przecież on świat urządził, n’est-ce pas? – ulega samoistnemu poronieniu 95% zarodków, czyli po waszemu ludzi. To dopiero aborter wszechczasów, ja prdl ! Pomyśl o tym, człecze bezrozumny, modląc się dzisiaj przed podobizną Żyda na dwóch deskach, albo portretem pamięciowym Żydówki Miriam, której nie wiedzieć czemu przypisuje się polskie pochodzenie.

 37. Janusz
  17 października o godz. 1:36
  Nie rozumiem dlaczego chrześcijanie w nie lubią swych „braci starszych w wierze”
  Przecież Pan Bóg to przecież ten sam zydowski Bóg, który na górze Synaj przekazał Mojżeszowi Dekalog – zbiór aksjomatów wiary. Przenajświętsza Panna Maryja, Zawsze Dziewica, Niepokalanie Poczęta, Matka Syna Bożego Jezusa Chrystusa była Żydówką skutiem czego jej syn też Jest Żydem.
  Bardziej spodziewałbym się po Tobie stwierdzenia, że Zydzi to nawet swego Boga nam narzucili !
  Ujemny przyrost naturalny to nie efekt zydowsko-komunistycznej iindoktrynacji. W PRL-u rodziło się rocznie średnio prawie 660 tys. dzieci a w III RP nieccałe 410 tys. ( 62% ).
  O dziwo – dzietnośc Polek w Anglii jest znacznie wyższa niż w kraju. Wniosek stąd, że to właśnie sytuacja społeczno – gospodarcza w III RP jest głownym czynnikiem hamującym chęc posiadania dzieci. Rozsądny człowiek nie mając pewności, że może dzieciom zapewnic godziwych warunków życia i przyszłości dla nich rezygnuje z ich posiadania. To własnie poczucie odpowiedzialności za losy potomstwa a nie bezmyślne płodzenie ile Bóg dał i niech się Bóg martwi ich losem. A on ma tę skłonnośc, że im bardziej kogoś kocha, tym ciężej go doświadcza.

 38. !

  Panie wykrzyknik, wciąż masz pan niesamowitego farta, ale rozumu za grosz niestety, no i z historią, filozofią oraz doktryną katolicką jesteś zupełnie na bakier. Owoż świat, ten nasz ziemski, mikroskopijny wobec całego kosmosu, urządzają ludzie zgodnie ze swą wolną wolą i tylko ludzie są odpowiedzialni za jego kształt. Ludzie ponoszą pełną odpowiedzialność za miliony rosyjskich ofiar pomordowanych przez żydowskich bolszewików, za miliony ofiar polskich, pomordowanych przez Niemców, notabene przy sporym udziale żydów finansujących wojny oraz choćby wg amerykańskiego historyka żydowskiego pochodzenia prof. Briana Marka Rigga czynnie uczestniczących w hitlerowskich siłach zbrojnych, w samej tylko Abwehrze bowiem, naliczył on co najmniej 150 tysięcy żydowskich żołnierzy, w tym wielu oficerów najwyższych rangą, nawet marszałków, co pisał w bestsellerowej książce pt. „Żydowscy Żołnierze Hitlera”.

  Katolik modli się nie do żyda, tylko do Boga, panie wykrzyknik. Czy Bóg, stworzyciel Nieba i Ziemi oraz wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, jest twoim zdaniem żydem? Opamiętaj się pan, panie wykrzyknik, nie bądź pan śmieszny i ewentualnie pyszny.

  Co do Matki Boskiej, to nie jest żydówką, chociaż plemię to wiarołomne i odwiecznie zdegenerowane, opisywane już w starożytności przez własnych proroków (włosy stają dęba!), których pomordowało, a którego przywódców ojcem jest – jak głosi Pismo Święte – sam diabeł, czemu nawet ateiście trudno zaprzeczyć, kiedy patrzy na ludobójstwo w Palestynie, na Bliskim Wschodzie, w Północnej (choć nie tylko) Afryce, a teraz na Ukrainie, czy na gigantyczne globalne oszustwa finansowe, derywaty, manipulacje kursem CHF, LIBOR-em, ratingami, etc., chciałoby widzieć pośród swoich, pewnie dla kontrastu.

  kaesjot

  Żydzi nie są dla chrześcijan żadnymi „starszymi braćmi w wierze”, tylko młodszymi i to w „wierze na odwyrtkę”. Judaizm rabiniczny bowiem, talmudyczny, dominujący dziś na świecie powstał o wiele później, niż chrześcijaństwo. Natomiast plemienny Bóg żydowski, okrutny, nieporadny oraz zawistny, nie jest uniwersalnym, monoteistycznym Bogiem chrześcijan, dawnych Słowian, czy wierzących w Indiach, a opierających swą wiarę na Wedach i Bhagavatgicie.

  W PRL-u, czyli pod powojenną okupacją żydowską model 2+1 zaczął być programowo wdrażany, propaganda działała wówczas pełną parą i po systematycznym praniu mózgów także aborcja stała się tutaj standardem niestety, normalką, a skutki widzimy obecnie. W PRL-u mieszkali bowiem głównie Polacy, ze swoją odwieczną polską wiarą i tradycją, systematycznie przerabiani przez żydostwo na „homosovieticusa” żyjącego, a właściwie wymierającego wg modelu 2+1, a dzisiaj na homoneoliberaticusa, co na jedno wychodzi, tylko w innej formie.

  Nie jest prawdą, że Polki rodzące w UK są jakimkolwiek dowodem na cokolwiek poza tym, że rządy PiS oraz PO wygnały z Polski miliony młodych ludzi na emigrację, ludzi najbardziej zaradnych, aktywnych i odważnych, aby Polskę dodatkowo osłabić, emigrantów odciąć od korzeni, z wiary wyzuć i bez przeszkód prowadzić tu politykę z demokracją niemającą nic wspólnego, dla Polski tragiczną. Jednak trend zaczyna się odwracać nawet w kompletnie zjudaizowanej od czasów Cromwella Wielkiej Brytanii – oto pojawiają się tam żądania, aby do szkół wprowadzić religię, a parlament brytyjski uznał właśnie Palestynę.

 39. Janusz
  17 października o godz. 13:01
  To na religii ( a było to za Gomułki , w obiektach kościelnych , nauczanej przez księży i siostry zakonne ) nas okłamywano ???
  Te wszystkie przypowieści ze Starego Testamentu o Adamie i Ewie, Kainie i Ablu, Abrahamie i Izaaku, Arce Noego i tęczy na znak pojednanie po potopie, Mojżeszu i ucieczce z Egiptu, Dawidzie i Salomonie to wszystko były bzdury ???
  Ale dajmy temu spokój – unikajmy tego co nas dzieli a szukajmy tego co łączy bo na wiele innych spraw mamy podobne poglądy.

 40. kaesjot

  O Abrahamie, który niczym Jakub Rozpruwacz wziął kosę i własnemu synowi chciał poderżnąć gardło w imię miłości do Boga? C’mon! Ale dajmy już temu rzeczywiście pokój.

 41. @Janusz
  Widac ze marzy ci sie jednolite panstwo religijne. Jak Arabia. Co by bylo gdybys mieszkal w kraju gdzie istnieje ponad 30 religii ? Nie prowokowal bys. Dostalbys po lbie i stal sie ateista.

 42. axiom1

  Arabia nie jest jednolitym państwem religijnym, tylko kryptożydowskim – jest tajemnicą Poliszynela, że saudowie to poprzebierani w arabskie fatałaszki żydzi, do dziś kultywujący tradycję swoich starożytnych ojców, jak kamienowanie ludzi na przykład, opisywane już w Biblii. Nie chwalą się tym specjalnie, ale mają oficjalny, strategiczny sojusz militarny z Izraelem.

  Wystarczy sięgnąć do historii, żeby ich zdemaskować, jednak historia nie jest obecnie zbyt mocno promowanym przedmiotem, zgodnie z wyrażonym expressis verbis żądaniem p. Peresa w naszym biednym kraju, na Uniwersytecie Jagiellońskim, a dostępnym na YouTube.

  Co do ateizmu, to jest jedną z religii, ortodoksyjnych, najbardzie chyba irracjonalną, pozbawioną wszelkich naukowych podstaw.

 43. @Janusz
  Operujesz w swiecie fantazji. Odwracasz uwage od rzeczywistosci. Widac ze tyrasz za agenta bandyckiej mafii kk. W Polsce nie ma zydowskiego spisku. Jest spisek i nawet zamach stanu przez kk. kk po przez posluzne im hordy partyjnej holoty rzadzi Polska i prowadzi polakow do niewolniczej samozaglady. kk bezposrednio kosztuje budzet co najmniej 6 mld zl i przynosi nastepne 200-300 mld zl strat kazdego roku. Bo religia zabija zdolnosci tworcze polakow. Ilosc patentow na milion mieszkancow w Polsce 2.15 !!! Srednia Europy Zachodniej 200, Korea Pld 400, Japonia 500. USA 350, Izrael 300.

  To jest wiecej niz tragedia. To wskazuje na spisek kk, celem jest zniszcznie Polski i polakow. Lekcji religi od pierwszej klasy podstawowki do matury jest wiecej niz matematyki i fizyki razem wzietych. To oblakanie, to samobojstwo.

  Polska ynteligencja dzis zaprotestowala. Brawo. Pokazali ze istnieja. Ale powodow na protesty jest wiecej.

 44. axiom1

  Ślepa nienawiść do Kościoła pozbawia Cię trzeźwości osądu. Nie możesz odmawiać Kościołowi prawa do istnienia w kraju od tysiąca lat katolickim, choć nie jest dziś doskonały. Kościół nie mówi, że jest spisek żydowski, gdyż zło dobrem chce zwyciężać, jest także w dużej mierze spenetrowany przez żydowską agenturę i realizuje żydowską agendę; pośród kościelnych celebrytów bez problemu znajdziesz nawet nie kryptożydów, a żydów jawnych oraz otwartych wrogów Kościoła, poprzebieranych dla zmyłki w habity. Na sztandarowej uczelni katolickiej studiowali Hartman z Palikotem, a to przecież tak, jakby chrześcijanin zapuścił pejsy i zapisał się do jesziwy.

  Co do meritum, to sprawa jest oczywista, powszechnie znana, opisana w setkach i tysiącach publikacji, tylko w zmanipulowanym psychologicznie, zindoktrynowanym świecie ludzie często słuchają i nie słyszą, patrzą i nie widzą. To katolika pewnie zupełnie nie dziwi, gdyż zapisane zostało w Piśmie Świętym. Choć osoby jak ja, niedoskonałe, podziwiające ideał, identyfikujące się z doktryną, ale zbyt słabe, aby nadstawić drugi policzek i nazwać się katolikami, irytuje.

 45. Panowie , @Janusz pewno przesadza , ale … coś jest na rzeczy .
  Wiadomość z wczoraj , portal czysto hard/soft warowy . I wiadomośc skomentowana przez wszystkich jednoznacznie – szaleństwo !!!
  Otóż Apple i FB zapewniło swoim pracownicom w ramach pakietu wyrównującego szanse z mężczyznami ….uwaga , uwaga – mrożenie jajeczek aby mogły za młodu poświęcić się robocie , a jak już będą stare i do d…y , to sobie mogą swoje niegdysiejsze młode jajeczka zaimplantować ! K*a mać !
  Jeśli to nie jest patologiczne rozbijanie rodziny , to ja jestem Macierewicz ! Więc mimo faktu , że jestem agnostykiem , i przeciwnikem panoszenia się NASZEGO Krk i padania przed nim reżimu solidaruchów na twarz , to zawsze poprę normalnych katolików i normalną rodzinę .
  Nb. Goebbels też chciał zwalczać Krk oskarżeniami o masową pedofilę , ale wtedy to nie przeszło . Dzisiejszy zalew odkryć pedofilskich też może być wynikiem czarnego PR , mimo oczywistych kryminalnych faktów .

  Więc , mimo , że trochę mierżą mnie trochę teorie spiskowe , to określenie czegoś teorią spiskową z miejsca ją dyskwalifikuje i zwalnia od dalszej refleksji .
  Więc lepiej parę razy pomyśleć , niż „zametkować ” .

  Wg. sporej części omotanych naszą reżimową propagandą , twierdzenie paru z nas ( znających prawdę ) , że za rozróbą na Ukrainie stoi USA jest TEŻ teorią spiskową i zidioceniem , bo przecież Putin to drugi Hitler !

  Zwróćcie prosze uwagę , na trwające trzeci już dzień szaleństwo ze szpiegami . Problem błahy i drobny . Uróśł do rozmiarów szaleństwa !

  Mądrzy pytają , co nasz reżim chce przykryć ? Swoją klęskę „osła trojańskiego ” USA w UE ?
  Klęskę RCL z wydrukowaniem o czasie ustawy hamującej wypływ kasy do rajów podatkowych ?
  Czy może , i to jest najlepsze , nasz pupil Ukraina której w d*ę ( i USA oczywiście ) leżliśmy , nie chce płacić za polski węgiel . Więc nawet Piechociński się zdenerwował .
  Ano , wykreowaliśmy upadły twór , to chce on abyśmy jako chrzestni dawali im węgiel za darmo ( „eksportujemy ” 100 tys. ton od lipca ) .
  Mają w końcu praktykę , gaz kradną Rosji od lat !

  Proszę więc zwrócić uwage na przykrywki propagandowe – kilkudniowy orgazm po zwycięstwie z Niemcami , potem żałoba po Przybylskiej , potem mniejszy orgazm ( ale był) po Szkotach i teraz 3 dni orgazmu po złapaniu „ruskich ” szpiegów !
  tu o węglu
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_16/Wicepremier-Polski-Ukraina-chce-otrzymywac-polski-wegiel-bezplatnie-3137/

 46. „Nie możesz odmawiać Kościołowi prawa do istnienia w kraju od tysiąca lat katolickim, choć nie jest dziś doskonały.”

  To bandycka mafia i tyle. Zalozona w roku 250 przez cwaniakow i zloczyncow. Narzucona na ludzi po przez bandytyzm i pasozytujaca na ludziach. W XXI wieku w srodku Europy kk jest oznaka zacofania. W Polsce 70 tys armia tzw ksiezy wsrod nich wielu pedofili i pedalow, pasozytuje na 38 mln ludzi. Okradajac ich, oglupiajac i demoralizujac. I jak rak-nowotwor niszczy ten 38 mln organizm na ktorym pasozytuje. Doprowadzajac w ten sposob rowniez siebie samych do nieuniknionej zaglady. Chyba ze przeniosa sie do innego naiwnego narodu jeszcze nie skazonego. A ty sie pomodl i niech ci to dobrze zrobi. https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

 47. A może reżim chce przykryć wiadomość która przemknęła krótko – że 500 tys. polskich dzieci głoduje lub je zbyt mało ? Ale to przecież drobiazgi . Mecz i szpiony , ooooo , to jest temat !
  Przykrywa jak kołdra .

 48. @axiom , zagalopowujesz się i wchodzisz na obroty . Wolę poczciwych wiernych w niedzielnym kościele , zwłaszcza jak jest dobry ksiądz , niż prowadzące do upadku mrożenie jajeczek w celu „wyrównywania szans ” przez korporacje , albo też ześwirowane obalanie kolejnego tabu – kazirodztwa , jak Hartman .
  Więc jako myślacy z troską o losach świata , zostawiasz na boku kłamstwa i zbrodnie Krk , bo korporacje i tzw. elity chcą robić gorsze rzeczy .

 49. G… prawda, Panie Janusz. Istnieniu wolnej woli zaprzeczają nie tylko rozmaite nauki, od neurologii do socjologii, ale nawet Biblia, która podobno nadal jest pismem świętym dla katolstwa. U Izajasza – no tak, to Żyd jak Jehoszua i Miriam, trudno – czytamy: „Do synów człowieczych nie należy pokierowanie ani jednym swoim krokiem”. A sam Jehoszua mówi alegorycznie, niemniej zrozumiale: „Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za szeląga? A wszakże żaden z nich nie upadnie na ziemię bez woli Ojca Mego. A czyż wy nie jesteście znaczniejszymi od wróbli?”. Pomijając wszystko, jako dobry katol najmniej raz codziennie klepiesz: „… bądź wola Twoja”. Oznacza to, że akceptujesz stan rzeczy, w którym wszystko dzieje się zgodnie z wolą Pambuka, od aborcji, poprzez „rzydofskie” spiski, aż po Smoleńsk i smród z krzaków za Biedronką. Jako oczywistość należy przypomnieć, że watykański KRK, któremu służysz, uznaje od początku swego istnienia jako „słowo boże” całą Biblię ustaloną kanonem od Genesis i wszystkich ksiąg Tory, poprzez Prawa, Sędziów i Proroków, a zatem akceptuje jako swojego „Boga Abrahama, Jakuba, Izaaka i Mojżesza”. Sorry, taki układ. Przestań się ośmieszać swoim bezrozumem.

 50. I korzystając z uprzejmości Gospodarza- – najpierw lista:
  Miażdżyca każdego stopnia zaawansowania, wszystkich naczyń o każdym przekroju.
  Stany zapalne i autoimmunologiczne w tym toczeń układowy, twardzina etc.
  Praktycznie wszystkie choroby zakaźne, łącznie z WZW wszystkich odmian, pełnoobjawowy AIDS, cytomegalia, borelioza, etc.
  Wszelkie typy nowotworów nawet w stadium IV.
  Choroby zwyrodnieniowe obejmujące wszystkie typy tkanek (łączną, nerwową i in.)
  Co łączy te wszystkie schorzenia?
  W przytłaczającej większości przypadków można uzyskać wyleczenie lub znaczną poprawę stanu organizmu za pomocą jednego środka: soli kwasu askorbinowego czyli witaminy C, podawanej dożylnie w megadawkach (od kliku gramów czyli kilku tysięcy miligramów dziennie w górę).
  I wszystko to jest poparte badaniami.
  Zaiste: są tematy ważniejsze niż kler i szpiony ruskie.
  Warto rozmawiać?

 51. !
  17 października o godz. 21:21
  Warto !!!
  Coś jest w tym, o czym piszesz. Poznałem człowieka, któremu 7 lat temu lekarze dawali kilka tygodni życia. Zaczął zażywac wit. C pochodzenia naturalnego w dawkach po kilka gram dziennie. Nie wyglądał na takiego, który ma wkrótce umrzec.
  Dwa miesiące temu uderzyłem sie w kostkę – po paru dniach ból się nasilał i pojawił sie krwiak. Zastosowałem maśc zalecaną przez farmaceutę – po tygodniu ból ustąpił a parę dni późniek zniknął krwiak. W czwartek upadłem nieszcześliwie ( SKS ) , że dotkliwie stłukłem sobie nagdarstek. Po paru godzinach ból trudny do wytrzymania, nie byłem w stanie nic w dłoni utrzymac. Zamiast zaleconych przez lekarza maści zastosowałem smarowanie maścią przygotowaną przez żonę z kwiatów nagietka i okłady z nalewki ziół szwedzkich. Dzisiaj już ( po 48 godz. po wypadku ) piszę już obu dłońmi na klawiaturze i nie czuję bólu. Krwiak tym razem nawet się nie pojawił.
  Człowiek sklada się z tego co zje a 80% chorób i dolegliwości ma swe źródło w tym, czym się odżywiamy. Są lekarze, którzy leczą dietą lecz często środowisko traktuje ich jako dziwaków ( najlepszym przypadku ).
  Jak się bliżej zainteresowałem ziołami, to się okazało, że w ogrodzie mam pół ” apteki Pana Boga ” a to co uważałem za uciążliwe chwasty okazywało sie cennym ziołem.
  Jeśli chodxi nam o zdrowie społeczeństwa to od tego trzeba zacząc – od zadbanie o zdrowe odżywianei i zdrowy tryb zycia.
  Strażacy, by miec mniej roboty z gaszeniem pożarów sporo wysiłku poświęcają prewencji. Służba zdrowia winna wziąc z nich przykład.
  Mam tylko pewne obawy – praca strazaka wiaze sie z zagrozeniem dla jego własnego zdrowia i życia natomiast w przypadku pracy lekarza to zagrozenie dotyczy nie ich samych lecz pacjentów.

 52. !

  G.. prawda, że g… prawda, panie wykrzyknik. Na nikogo własnych win nie zwalisz, wolną wolę pan masz; bierzesz klawiaturę i stukasz tu co popadnie, nieprawdaż? Chyba, że to natręctwo, wtedy insza inszość.

  Nie jako „katol klepię”, tylko modlę się do Boga, będąc zaledwie niegodnym sympatykiem Kościoła Rzymskiego Katolickiego, czyli powszechnego, panie wykrzyknik.

  A do Izajasza nic nie mam, wręcz przeciwnie, cenię natchnionego Autora, znam pisma historyczne, mogę udowodnić, o proszę bardzo, o dewiantach na przykład:

  „Bo Jeruzalem się chwieje, a Juda upada, gdyż ich język i uczynki są przeciwko Panu, aby urągać pełnym chwały jego oczom.
  Zuchwałe ich oblicze świadczy przeciwko nim, a o swoim grzechu mówią bez osłonek jak Sodomczycy, nie ukrywają go. Biada ich duszy, gdyż sami zgotowali sobie nieszczęście!”

  Albo o nietrafionym wyborze i o przyszłości domu izraelskiego:

  „Zaśpiewam mojemu ulubieńcowi ulubioną jego pieśń o jego winnicy. Ulubieniec mój miał winnicę na pagórku urodzajnym.
  Przekopał ją i oczyścił z kamieni, i zasadził w niej szlachetne szczepy. Zbudował w niej wieżę i wykuł w niej prasę, oczekiwał, że wyda szlachetne grona, lecz ona wydała złe owoce.
  Teraz więc, obywatele jeruzalemscy i mężowie judzcy, rozsądźcie między mną i między moją winnicą!
  Cóż jeszcze należało uczynić mojej winnicy, czego ja jej nie uczyniłem? Dlaczego oczekiwałem, że wyda szlachetne grona, a ona wydała złe owoce?
  Otóż teraz chcę wam ogłosić, co uczynię z moją winnicą: Rozbiorę jej płot, aby ją spasiono, rozwalę jej mur, aby ją zdeptano.
  Zniszczę ją doszczętnie: Nie będzie przycinana ani okopywana, ale porośnie cierniem i ostem, nadto nakażę obłokom, by na nią nie spuszczały deszczu.
  Zaiste, winnicą Pana Zastępów jest dom izraelski, a mężowie judzcy ulubioną jego latoroślą. Oczekiwał prawa, a oto bezprawie; sprawiedliwości, a oto – krzyk.
  Biada tym, którzy przyłączają dom do domu, a rolę do roli dodają, tak że nie ma wolnego miejsca i tylko wy sami osiedliście w kraju.
  Dlatego w moich uszach rozległ się głos Pana Zastępów: Zaiste, wiele domów spustoszeje, wielkie i piękne pozostaną bez mieszkańca.
  Bo dziesięć morgów winnicy wyda jedną baryłkę wina, a jeden korzec ziarna wyda pół korca.
  Biada tym, którzy od wczesnego rana gonią za trunkiem, których do późnego wieczora rozpala wino,
  A na ich ucztach jest cytra i lutnia, bębenek i flet oraz wino, lecz na dzieło Pana nie patrzą, a sprawy jego rąk nie widzą.
  Dlatego mój lud pójdzie w niewolę, bo nic nie rozumie, jego szlachetni umrą z głodu, a jego pospólstwo uschnie z pragnienia.
  Dlatego piekło rozwarło swoją gardziel i nad miarę rozdziawiło swoją paszczę, i wpadnie w nie jego przepych i zgiełkliwe pospólstwo, i ci, którzy się w nim weselą.
  Wtedy ukorzy się człowiek i uniży się mąż, a oczy dumnych będą spuszczone.
  Lecz Pan Zastępów będzie wywyższony przez sąd, a Święty Bóg okaże się świętym przez sprawiedliwość.
  I paść się będą owce jak na własnym wygonie, a kozły żywić się na pustkowiu bogatych.
  Biada tym, którzy ściągają winę sznurami nieprawości, a grzech jakby powrozami wozów,
  Którzy mówią: Niech przynagli, niech przyśpieszy swoje dzieło, abyśmy widzieli, niech wnet się spełni zamysł Świętego Izraelskiego, abyśmy go poznali.
  Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz.
  Biada tym, którzy we własnych oczach uchodzą za mądrych i we własnym mniemaniu za rozumnych!
  Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina i mocarzami w mieszaniu mocnego napoju,
  Którzy uniewinniają winowajcę za łapówkę, a niewinnym odmawiają sprawiedliwości.
  Dlatego jak pożera słomę język ognia i ginie w płomieniu plewa, tak zgnije ich korzeń, a ich kwiat uleci jak proch, gdyż odrzucili zakon Pana Zastępów i wzgardzili słowem Świętego Izraelskiego.
  Przeto zapłonął gniew Pana przeciwko jego ludowi i wyciągnął swoją rękę przeciwko niemu i uderzył weń, tak że zadrżały góry, a ich trupy leżały jak gnój na ulicach. Mimo to nie ustawał jego gniew, a jego ręka jeszcze jest wyciągnięta.
  I wywiesi chorągiew dla narodu z daleka, i świstem zwabi go od krańców ziemi, a oto ten śpiesznie i szybko nadejdzie.
  Nikt wśród nich nie jest zmęczony ani się nie potyka, nikt nie drzemie ani nie śpi. Nie rozluźnia się pas na jego biodrach, nie rozrywa się rzemyk jego sandałów.
  Jego strzały są ostre, a wszystkie jego łuki napięte, kopyta jego koni są jak krzemień, a jego koła jak huragan.
  Jego ryk jak u lwa i ryczy jak lwiątka, warcząc porywa łup i unosi, i nikt mu nie wyrwie.
  I zahuczy nad nim w owym dniu jak huczy morze. Gdy spojrzeć na ziemię, oto niepokojąca ciemność i światło przyćmione przez ciemne obłoki.”

  Długo by Proroka cytować, ale miejsca niewiele, więc odsyłam do Biblii, a na zakończeńie jeszcze fragmencik:

  „Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań – nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
  Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je.
  A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi.
  Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie czynić zło!! (Słyszysz Satanjahu? Rotszyld, głuchy jesteś?)
  Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!
  Jakąż nierządnicą stało się to miasto wierne (Jerozolima), niegdyś pełne praworządności, sprawiedliwość w nim mieszkała, a teraz mordercy!
  Twoje srebro obróciło się w żużel, twoje wino zmieszane z wodą.
  Twoi przewodnicy są buntownikami i wspólnikami złodziei, wszyscy lubią łapówki i gonią za darami, nie wymierzają sprawiedliwości sierocie, a sprawa wdów nie dochodzi przed nich.
  Dlatego tak mówi Pan Zastępów, Mocarz Izraela: Biada! Ulżę sobie na moich nieprzyjaciołach i pomszczę się na moich wrogach!
  I zwrócę swoją rękę przeciwko tobie, i wytopię w tyglu twój żużel, i usunę wszystkie twoje przymieszki.

 53. Panie Janusz – amen.
  Pani Kaesjot – napisałem, lecz to oczywiście nie moja wiedza, ale Paulinga, Cathcarta, Hoffera, Klennera, Pantelliniego, Ratha, Ożarowskiego i innych badaczy oraz praktyków terapii. Oczywiście trzeba dostrzegać też ważność innych witamin. Ważność składników mineralnych, aminokwasów i tłuszczy. Nie oznacza to też rezygnacji z nowoczesnej chirurgii, intensywnej terapii, wakcynologii czy genetyki. Ale jak widzę nie tylko ja dostrzegam, że sytuacja jest co najmniej dziwna!
  Aha, na liście „askorbinowej” zapomniałem wymienić możliwości szybkiego i niepowikłanego gojenia nawet bardzo ciężkich poparzeń i innych ran. Czy niewątpliwie wybitni specjaliści z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach znają te fakty czy nie?

 54. PodałEm kilka przykładów z którymi zetknąłEm się osobiście.
  Podjąłem wątek zdrowia , bo o tym pisze Gospodarz. Tematy związane z religią aktualnie są u Daniela Passenta i Jacka Kowalczyka.
  Samokrytycznie przyznaję, że też nieco tu pobłądziłem ale się poprawiłem.
  Ponieważ jest dośc silny nurt za prywatyzacją służby zdrowia i traktowaniem tego jak biznes jestem tego przeciwnikiem. Skłonny jestem jednak poprze ten pomysł pod jednym warunkiem – jeśli ktoś zaproponuje taki system, że lekarze wynagradzanie będą za zdrowych pacjentów a chorych będą leczyc na swój koszt. Wtedy dopiero będxiemy mieli zgodnośc interesów lekarza i pacjenta.

 55. Czyli model ze starożytnych Chin. Skądinąd, wymuszał on skuteczność działania, zwłaszcza na polu profilaktyki. Przy dzisiejszym stanie wiedzy zapobieganie byłoby jeszcze łatwiejsze. Nie widzę jednak siły, która by takowy system wprowadziła w życie.

 56. @ Janusz , poparłem Cię ws. poczciwego , niedzielnego katolicyzmu , bo jest on jedyną lekcją moralności dla ludu . Jeśli oczywiście ksiądz mądrze gada . Podobnie myślał np. Churchil i realizuje to teraz Putin .Tak powinni czynić MĄDRZY rządzący ! Aby jak mowil Churchil – służacy nie kradli , a służące się nie puszczały .
  Jednak jest zasadnicza różnica np. między Polską ( Wolską ) a np. Rosją , jest taka , że u nas kler (Krk ) rządzi , a u Putina , ichni prymas siedzi na Kremlu w 3 rzędzie . I to jest różnica nie tylko symboliczna .

  Natomiast Twoje poglądy , że większość rzeczy dzieje się z powodów kryptożydojakichśtam jest obłędne !
  Podobnie jak dyskusja o Twoich listach apostolskich , więc się nie włącze .
  Zasadniczą sprawą jest rola kościoła / kościołów w państwie – opisuje Szostkiewicz ( wreszcie napisał coś mądrego ) omawiając w artykule list intelektualistów ws. świeckości państwa . Wejdż tam .

  Natomiast żyjemy w kraju , w którym od 4-ech dni trwa cyrk szpiegomański . Pewno w celu zakrycia nieudolności rządu . Teraz , nawet w dziennikach informacyjnych zaczął się cyrk Popiełuszkowy . Więc częstoliwość pojawiania się klechów i klerykałow na ekranie sięgnie zenitu !
  I dlatego to państwo mi się NIE PODOBA !
  Co więcej , to państwo działa wbrew interesom swoich obywateli ! Traci pieniądze na IPN- , Krk , politykę historyczną , zrezygnowało z kasy za Jamał II ,za to popiera awanturę banderowską itd. , itd.
  I tak będzie dokąd złogi solidarnościowe będą przy władzy .
  I to jest clou !

 57. „…bo jest on jedyną lekcją moralności dla ludu…”

  Przedstawiciel bandyckiej mafi,… lekcja moralnosci ludu. Nie do wiary. Operatorzy komor gazowych z obozow kncentracyjnych rowniez mogli by byc taka lekcja moralnosci.

  W kk nie ma nic pozytywnego. Mordercy, sadysci, zlodzieje, klamcy, wyludzacze,… po prostu wstyd dla ludzkosci i cywilizacji.

 58. FLY

  To bardzo miło z twojej strony, że mnie poparłeś w kwestii religii, naprawdę doceniam, ale – z całym szacunkiem – niczyjego poparcia nie potrzebuję, a i brak poparcia jest mi ganc pomada, bez urazy.

  Różnimy się znacznie co do priorytetów w życiu: przytaczając przykład Churchilla jak rozumiem chciałbyś, aby ludzie niekoniecznie byli mądrzy oraz przyzwoici, tylko cwani i sprytni, żeby potrafili kłamać w żywe oczy oraz manipulować innymi, natomiast zło jest dla Ciebie relatywne, gdyż to cel („żeby służące się nie puszczały”) uświęcać ma środki.
  Dla mnie natomiast oraz dla wszystkich pewnie ludzi prawdziwie identyfikujących się nie z antycywilizacją żydowską, opartą na fałszu i zakłamaniu, a z cywilizacją łacińską, opartą na prawdzie greckiej, prawie rzymskim oraz moralności chrześcijańskiej, ważne jest przesłanie Chrystusowe: niech wasza mowa będzie tak – tak, nie – nie” i nie ma tu miejsca na żydowską pokrętność, na relatywizm. Ot, inna mentalność, inny świat, inny Bóg, kompletnie przeciwne bieguny.

  Różnimy się także co do oceny oraz roli syjonistycznego żydostwa na świecie – Ty nie dostrzegasz żadnej roli, ja widzę rolę destrukcyjną na różnych płaszczyznach: od degeneracji kultury i sztuki, poprzez zawłaszczenie mediów, spsioną edukację, politykę, do oszukańczych, złodziejskich finansów. Ty na poparcie swojej tezy masz wyłącznie chciejstwo oraz poprawność polityczną, a ja twarde dowody, całą bibliotekę oraz opinie wielu intelektualistów, uczonych na całym świecie, sławnych ludzi, z których wielu reprezentuje daleko bardziej radykalną ocenę, identyfikując się choćby z Wolterem, przestrzegającym już w 1771r.:

  „Nasi panowie i nasi wrogowie!… których nie cierpimy!… najbardziej podli ludzie na świecie!… Oni, oni wszyscy, urodzili się z wściekłym fanatyzmem w swoich sercach, tak jak Bretończycy oraz Niemcy rodzą się z blond włosami. Nie byłbym w najmniejszym stopniu zdziwiony, jeśliby ci ludzie pewnego dnia stali się śmiertelnym zagrożeniem dla rodzaju ludzkiego”

  Osobiście z Wolterem nie zgadzam fundamentalnie, uważam, że nie ma racji, gdyż ludzie tacy jak: Rotszyld, Rockefeller, Blankfein, Warburg, Silverstein, Zakheim, Satanyahoo, Chertoff, Bernanke, Foxman, Jaceniuk, Kołomojski, Poroszenko i wielu, wielu innych, w ogóle nie mają serc.

  No sam popatrz na te osbliwe twarze i powiedz, czy te oczy mogą kłamać: http://www.thetruthseeker.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2014/09/Israel-did-911-640×563.jpg

  Owe „listy apostolskie” z kolei, to cytaty z żydowskiego proroka Izajasza, a nie moje listy, więc nie do mnie pretensje.

  Piszę nawiązując do wpisu Gospodarza, staram się przekazać własne opinie o sprawach moim zdaniem istotnych, zwrócić uwagę na pomijane w mainstreamie fakty i nie ma na to wpływu czyjekolwiek poparcie, lub jego brak. Prawda sama się obroni, niezależnie od tego, czy ktoś ją poprze, czy jej zaprzeczy. Szydło z worka wyjdzie tak czy owak, prędzej czy później.

  Np. w sprawie oboli właśnie wychodzi, tak jak dawno już wyszła w sprawie 9/11, albowiem prof. Cyril Broderick z Liberii w artykule „U.S. is Responsible for the Ebola Outbreak in West Africa: Liberian Scientist” mówi:

  “The US Department of Defense (DoD) is funding Ebola trials on humans, trials which started just weeks before the Ebola outbreak in Guinea and Sierra Leone. The reports continue and state that the DoD gave a contract worth $140 million dollars to Tekmira, a Canadian pharmaceutical company, to conduct Ebola research. This research work involved injecting and infusing healthy humans with the deadly Ebola virus. Hence, the DoD is listed as a collaborator in a “First in Human” Ebola clinical trial (NCT02041715, which started in January 2014 shortly before an Ebola epidemic was declared in West Africa in March.”

  globalresearch.ca/a-liberian-scientist-claims-the-u-s-is-responsible-for-the-ebola-outbreak-in-west-africa/5408459

  Acha, miało być o raku, no dobrze: Idzie rak, niebo-rak, jak uszczypnie będzie znak.