Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego Jak na dłoni - Blog Jacka Żakowskiego

7.10.2014
wtorek

Z dziennika ludożerców: Hartman truje!

7 października 2014, wtorek,

Jan Hartman wpadł jak śliwka w kompot. Ktoś nawet trafnie powiedział, że profesor zaproponował intelektualną ucztę, a goście zdecydowali, by to on stał się daniem głównym.

Zanim się filozof obejrzał, już Janusz Palikot usunął go z partii, minister zdrowia wywalił go z zespołu etycznego, Uniwersytet Jagielloński zapowiedział postawienie go przed komisją dyscyplinarną, a opozycja niezwłocznie przystąpiła do tropienia osób podejrzanych o poglądy jakkolwiek hartmanopodobne, a nawet hartmanotolerancyjne. Szczęśliwie redakcja POLITYKI poprzestała na usunięciu tylko tego jednego wpisu na blogu profesora, bo można mieć wrażenie, że kara śmierci zawisła już w powietrzu.

Dlaczego? Bo prof. Jan Hartman podniósł tezy i wątpliwości, które od lat są przedmiotem debat w różnych krajach zachodniej Europy.

Dzięki Hartmanowi polska opinia publiczna dowiedziała się, że dylematy dotyczące kazirodztwa istnieją i nawet je po swojemu na półtrupie Hartmana pobieżnie omówiła. Kto z biorących udział w wielkiej hartmanowej uczcie wcześniej wiedział na przykład, że w niektórych krajach Unii kazirodztwo jest surowo karane, a w innych całkiem nie? Zgodnie z polską tradycją najwięcej uwagi poświęciliśmy jednak temu, co Hartmanowi obciąć, jakim sposobem, kto i w jakiej kolejności ma go pożerać, oraz jakiego rodzaju ekspiacja z jego strony powinna się wiązać z jakimi nowymi torturami.

Polski ludożerski obyczaj każe ogryzione truchło porzucić gdzieś w rynsztoku i pędzić dalej w poszukiwaniu kolejnej, nadającej się do zbiorowego pożerania ofiary. Zabawa jest jednak tak (nomen omen) pyszna, że trudno mi się oprzeć, by nie dorzucić tu swoich trzech groszy albo raczej kęsów. Zwłaszcza że Hartman – sądząc z pokwękiwania na blogu – wciąż żyje i czeka na kolejne tortury. To zaś znaczy, że może coś z niego się jeszcze do pożarcia nadaje.

Teraz uwaga, bo przechodzę do sedna! Otóż wszystkich, którzy wzięli udział w hartmanowej uczcie, oraz tych, którym ślinka kapie w nadziei, że się na nim w swojej kolejności pożywią i którzy niecierpliwie czekają, aż przyjdzie czas na ich smakowite kęsy, muszę głośno ostrzec. Profesor Jan Hartman truje! I to – proszę Państwa – truje nie na żarty. Każdy kęs jest trujący. Każdy skrawek odgryziony z Hartmana to źródło paskudnej zarazy. Trujące jest również bierne ucztowanie. Samym patrzeniem można sobie i najbliższym zaszkodzić. Nawet myślą o tym ucztowaniu można zatruć sobie i innym resztę życia. Bo hartmanoza, będąca skutkiem ogólnonarodowego pożerania Hartmana, jest chorobą zakaźną, epidemiczną, przewlekłą i lekooporną. Rozprzestrzenia się łatwo, a leczy z wielkim trudem.

Ludożerstwo jest w skutkach gorsze od kazirodztwa, a hartmanożerstwo szczególnie. Prowadzi do zbiorowego i długotrwałego rozmiękczenia mózgów, otępienia, stuporu, a z czasem do rozpowszechnienia charakterystycznej, społecznej odmiany katalepsji, czyli (jak pisze Wikipedia) „specyficznego zesztywnienia mięśni, połączonego z zastyganiem postawy ciała oraz położenia kończyn i wygięciu szyi, także w nienaturalnych pozycjach”.

Catalepsis Hartmanosis (CH) jest szczególnie wredna nawet na tle innych rodzajów katalepsji. Dlatego że ma epidemiczny charakter, zamiast splotów mięśniowych atakuje zwoje mózgowe i pozostawia długotrwałe skutki, widoczne nawet gdy ognisko zarazy zostanie zneutralizowane.

Profesor Jack Studentsson, odkrywca zespołu CH, tak opisuje zjawiska zachodzące w rejonach objętych epidemią: „Gdy gaśnie fala entuzjazmu wywołanego ludożerczą ucztą, następuje gwałtowna deprywacja. Biesiadnicy popadają w kataleptyczny umysłowy bezruch. Ci, którzy w uczcie nie brali bezpośredniego udziału, chwilowo są zdrowi i nie uciekną z zakażonej strefy, bojąc się pożarcia także zastygają w bezruchu. Szybko jednak rozprzestrzeniają się zakażenia wtórne. W średniowieczu takie zjawisko nazywano morowym powietrzem. Mechanizm instynktu samozachowawczego sprawia, że mózgi obserwatorów samoczynnie wytwarzają priony CH dezaktywujące zwoje centralnego układu nerwowego. Bariera tworzona przez priony CH hamuje, a następnie całkowicie wstrzymuje dostęp nowych informacji do mózgów. Jej naruszenie przez szczególnie ekspansywne objawy, opisy lub deklaracje zmiany (zwłaszcza obyczajowej) powoduje wybuchy modernofobii i powszechne kanibalistyczne reakcje polegające na rytualnym pożeraniu nosicieli lub głosicieli zmian. Sprzyja to dalszemu namnażaniu się prionów CH, usztywnianiu bariery i coraz twardszemu zastyganiu zarażonych mózgów oraz społeczności. Z czasem następuje zwykle wyginięcie lub petryfikacja w niszach cywilizacyjnych”.

Zdaniem Studentssona na ślady Catalepsis Hartmanosis trafił już Bronisław Malinowski, badając ludożerskie plemiona na wyspach Pacyfiku. Niski poziom wiedzy medycznej nie pozwalał jednak w czasach Malinowskiego rozpoznać epidemicznych przyczyn trwania pierwotnych zwyczajów w epoce telegrafu i maszyny parowej. Odkrycie prionów CH przez prof. Studentssona stało się możliwe dzięki szeroko zakrojonym badaniom diaspory słuchaczy Radia Maryja dotkniętej epidemią opisaną w pierwszej połowie XXI w. m.in. przez polsko-duńskiego autora Czesława Mozila.

Dzięki tropom wskazanym przez Mozila, stosując zaawansowane medycznie badania, prof. Studentsson odkrył genotyp jagielloniensis (GJ) nietolerujący m.in. zmiany i wątpliwości oraz powiązany z wybuchami ludożerczego łaknienia w obliczu jednostek kwestionujących niezmienność rzeczywistości. Dzięki szeroko zakrojonym badaniom antropologicznym zespół Studentssona odkrył liczne ślady powszechnych rytualnych uczt kanibalistycznych na obszarach pochodzenia diaspory RM – zwłaszcza między Wisłą a Bugiem. Niektóre z nich sięgają XVI w., ale liczne miały miejsca w XX i XXI w. Grant Banku Światowego umożliwił badaczom założenie międzynarodowego, interdyscyplinarnego Laboratorium Petryfikacyjnego mającego obserwować procesy zachodzące wśród nosicieli genotypu jagielloniensis. UNESCO zwraca uwagę na znaczenie tych badań dla europejskiego dziedzictwa. W Europie zachodniej GJ zanikł bowiem w epoce oświecenia. Dzięki odkryciu przez Studentssona zespołu Catalepsis Hertmanosis i genotypu jegielloniensis UNESCO – we współpracy z ministerstwem zdrowia, Uniwersytetem Jagiellońskim i Episkopatem Polski – planuje stworzenie w Polsce Obszaru Niezmienność 3000 jako skansenu antropologicznego, który przyciągnie do Europy turystów z całego świata. Do rozwiązania pozostaje jednak problem skutecznej bariery immunologicznej, która ma chronić gości przed zakażeniem CH w razie Pokąsania lub próby pożarcia przez lokalnych kanibali.

Część badaczy uważa jednak, że propozycja Niezmienność 3000 jest niehumanitarna. „Polacy nie zasługują na los eksponatów w skansenie” – uważa Studentsson, przypominając nasz udział w bitwie o Anglię i wojnie afgańskiej. Jego zdaniem mimo rozpowszechnienia CH i GJ Polsce można i należy pomóc w uniknięciu losu eksponatów. „Kulturowo Polska, jako państwo, wciąż oddala się od Zachodu, a nawet od USA. Pod tym względem więcej łączy ją dziś z krajami arabskimi i postsowieckimi” – mówi Studentsson. Jego zdaniem najlepszym dowodem było ostatnio niezrozumienie, a nawet oburzenie przyznaniem przez USA wizy rodzinnej polskiemu gejowi, który wziął w Ameryce ślub ze swoim partnerem. „To, co w wolnym świecie stało się naturalne, w Polsce wciąż szokuje i jest nie do przyjęcia” – uważa profesor. Jego zdaniem przepaść między nami a starymi demokracjami dobrze pokazuje też niezdolność do ratyfikowania konwencji Rady Europy o przemocy w rodzinie. Wszystko to sprawia, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, w dłuższej perspektywie Polacy zintegrują się raczej z obozem postsowieckim niż z Europą Zachodnią.

By temu zapobiec, Studentsson proponuje więc mentalny Plan Marshala dla Polski. „Polakom trzeba pomóc w zdobyciu trudnej sztuki słuchania i czytania ze zrozumieniem, przyjmowania argumentów niezgodnych z ich poglądami, analizowaniu skutków zachodzących zmian, a przede wszystkim w porzuceniu kanibalistycznej tradycji, której wciąż są wierni”.

Studentsson nie ma nadziei, by Hartman mógł jeszcze ujść z życiem. „Raczej zostanie ogryziony do kości” – uważa. Problem polega na tym, że im więcej osób weźmie w tym ogryzaniu udział, tym więcej będzie zakażeń i trudniej będzie Polsce pomóc.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 120

Dodaj komentarz »
 1. Pański kolega Bartek Chaciński proponuje słuchanie Behamotha , jako odtrutkę na polski konserwatyzm katolicki. W czasach pogardy dla rozumu i przyzwoitości, polski establishment się shartmanił. Pan profesor Hartman wyrasta na nergala polskiej filozofii i etyki . Jednak prawdziwym fenomenem jest nergal polskiej publicystyki politycznej Adam Michnik . Czekamy na przesilenie tej epidemii i powrót do normalności.

 2. Wojciech K. Borkowski
  A co to jest „normalnosc”, bo chudopacholkowi glowa kreci sie od natloku madrosci I rad jakie dostaje I widze przy okazji czytania roznych wpisow? Bede zobowiazany za prosta I jednoznaczna definicje „Normalnosci”.

 3. Aj – reakcja redakcji „Polityki” – raczej tchórzliwa podłość.
  Sekta zwana „katolicy” faktycznie jest głęboko zarażona CH – 2 tysiące lat kanibalizmu (wszak Oni ciągle żrą swego Boga – symbolicznie, ale zawsze – tzw „komunia”) – konkludując – ma Pan rację – prof. Hartman jest już szkieletem 🙂

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „Polityka” się popisała: „poprzestała na usunięciu tylko tego jednego wpisu na blogu profesora”, a przecież mogła potępić, zamknąć swoje łamy przed heretykiem – tolerancyjna redakcja.

 6. Hartman zrobil sie skandalista I to mnie wkurza, bo nie musial. Nazywal rzeczy po imieniu, co wielu z nas, intelektualnym chudopacholkom, pokazywalo kierunek I dodawalo otuchy, ze nie wszystko stracone I ze kaganek roztropnosci tli sie jeszcze tu I tam. Ales, imc Profesorze, ‚na psy zeszedl” jakes sie spiknal z niejakim Palikotem I chce onego palikota przescignac w skandalizowaniu, co nie jest latwe. To „kazirodztwo” jest tematem, jak kazdy inny, ale czy nie mozna najpierw wyczeprac tych innych – znaczy sie – tematow, zanim przejdziemy do kazirodztwa?
  Hartmanie Janie Profesorze Kochany! Zawroc z drogi jaka obrales, bo daleko nie zajedziesz. Coraz to bardziej bedziesz brnal w opary absurdu. Twoje blogi juz teraz czytaja sie skamlaco I nie zawsze wiadomo o co Ciebie idzie. A tak nam teraz w Polszcze potrzeba glosow rozumnych, nie-szczekajacych, przywyklych do syntezy czy analizy tematow. daj se na wstrzymanie I wroc do nas jako dawny JH Profesor!

 7. Mam nadzieję, że prof Hartman wyrzuci wreszcie zużytego Plikota ze swojej byłej partii Bezruchu i zrobi tam Ruchomy porządek. Nikogo nie przepraszać i nie schodzić z wybranej drogi Panie Hartmanie. Tak trzymać.
  Jak widać po blogu Żakowskiego niektórzy zaczynają podrywać się do lotu. Świetnie. Oby nie do odlotu bo jesień Średniowiecza trwa.

 8. Jezeli Hartman zacznie „dyskutowac” np. o nekrofilii zostanie wykluczony równiez ze zespolu „POLITYKI” – przez red. Paradowska 😉 !

 9. paweł markiewicz
  Podejrzewam, że dla Wojciechowskiego „normalność” uosabia – co rozumie się samo przez się – odwrotność niejako Adama Michnika, czyli jego”pogromca” i autor błyskotliwego bon motu o michnikowszczyźnie, wybitny intelektualista i publicysta, czyli kto? – oczywiście Rafał Ziemkiewicz. Inni „antynergale” to niechybnie redaktorzy, zresztą jak najbardziej naczelni, Sakiewicz i bracia Karnowscy, tyż w końcu przedstawiciele jakiegoś establiszmentu.
  A co do twojego apelu pod adresem prof. Hartmana, popieram.

 10. Nie rozumiem dlaczego katolicy i kler w Polsce podnieśli taki jazgot i są tak oburzeni zaproponowanym przez Prof.Hartmana do dyskusji tematem kazirodztwa…

  Ci religijni ludożercy i krwiopijcy udowadniają po raz kolejny jak szkodliwie na ich mózgi wpływa religijna indoktrynacja, która paraliżuje całkowicie ich zdolności samodzielnego i logicznego myślenia.
  Przecież w ich codziennych religijnych gusłach (tzw. „msze”) spożywają krew i ciało swojego boga. Wprawdzie jest to jedzenie andruta i picie wina, ale symbolika wypowiadanych przy tym przez guślarza słów jest jednoznaczna.
  Także kazirodztwo jest często praktykowanym przez nich i kler z niektórymi papieżami włącznie (Borgia) zajęciem.
  Kościół katolicki i jego wierni parafianie od 2000 lat ten proceder popierali i popierają.
  Cóż za żenujący brak wiedzy o ich urojonym bogu i religii…?
  Toż „słowo boże”, czyli kiepski horror zwany biblią jasno mówi o kazirodztwie:
  Ewa została sklonowana z Adamowego żebra, a więc genetycznie Adam i Ewa to rodzeństwo – brat i siostra, które spłodziło (kazirodczo) dwóch synów – Kaina i Abla, którzy bzykali mamuśkę (kazirodczo) w celach rozrodczych… Spłodzone w ten sposób (kazirodczo) potomstwo byzkało się nawzajem przez cały stary testament.
  Przypomnę także biblijną historię Lota i jego córek, które w trosce outrzymanie rodu odbywały z tatusiem stosunki kazirodcze.
  Także Noe – ten bidok uratowany wraz z najbliższą rodziną przez tego samego boga, który potopił całą resztę odbudował ludzkość za pomocą kontaktów kazirodczych…

  Warto sobie teraz uświadomić, że kościół do tej pory uznaje i popiera kazirodztwo dając śluby bardzo blisko spokrewnionym nie sprawdzając w ogóle czy małżonkowie są dla siebie obcy czy spokrewnieni.
  Dość często się zdarza, że są to kuzyni cioteczni lub stryjeczni.
  Jak wiadomo w Polsce śluby kościelne prawnie są uznawane przez Państwo, a więc i Państwo również uznaje i dopuszcza kazirodztwo.

  Nagonka prokościelnych mediów, lobbystów kościoła i religijnych kołtunów w krawatach i apaszkach (nawet tych z tytułami naukowymi dopisanymi przed nazwiskiem) na Prof.J.Hartmana jest inspirowana i sterowana przez kler kk, który obawia się, że przy okazji tej dyskusji popierane przez nich kazirodztwo biblijne, historyczne i współczesne wyjdzie na jaw i po raz kolejny ujawni oraz ośmieszy kleszą hipokryzję.

 11. Panie Żakowski kazirodstwo jest przestępstwem. Więc Hartman zachęcając do kazirodstwa zachęcał do popełnienia przestęptwa co się określa jako podżeganie. Ten pan powinien się cieszyć, że jeszcze ktoś mu nie wytoczył sprawy sądowej. No ale ja się domyślam się czemuż to pan tak zaciekle broni kolegę w końcu kolega Hartman nie jest z PIS gdyby było inaczej to już Żakowski byłby pierwszy potępieniami jak z Chazanem nieprawdaż panie Żakowski.

 12. Następny mędrek lewicowego salonu postanowił się ośmieszyć.

  Jan Hartman wcale nie „podniósł tez i wątpliwości”, ale wyraził jednoznaczne opinie i zawołał do zmian w prawie.

  „Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku.” – Tym zdaniem warunkowym Jan Hartman zachwala kazirodztwo. Wnioskuje, że związek kazirodczy może być nową, wyższą jakością miłości i związku, właśnie na podstawie tego, że ma w sobie składnik kazirodztwa. Później wysuwa przypuszczenie, że związek kazirodczy może być nawet „czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi”. Jeden z filmów podejmujących temat kazirodztwa nazywa „odważnym”, a drugi „jednym ze swoich ulubionych obrazów”.

  „Cóż, „naturalny porządek rzeczy” to w najlepszym razie pojęcie zaczerpnięte z pewnej doktryny metafizyczno-religijnej. Byłoby nieuczciwe i nieracjonalne, gdyby stanowiono restrykcyjne prawo w oparciu o zabytkowe doktryny o czysto spekulatywnym charakterze. Wprawdzie dawniej tak czyniono (czego pamiątką jest mi.in. zakaz kazirodztwa), lecz to znowu żaden argument. Złe obyczaje i tradycje w stanowieniu prawa trzeba zwalczać, a nie pielęgnować.” – W tym urywku nawołuje do zniesienia, ba! zwalczania, przepisów prawa, które karzą za kazirodztwo. Mało tego, w zamyśle Jana Hartmana zniesienie zakazu kazirodztwa to tylko wstęp do dalszych zmian w prawie. Jan Hartman stwierdził, że MIĘDZY INNYMI zakaz kazirodztwa jest pamiątką po zabytkowej doktrynie, której już nie należy traktować poważnie. Co jeszcze?

  Dlatego warunki panujące w rodzinie Hartmana powinny zostać dogłębnie zbadane przez pracowników opieki społecznej, a jego 16-letnią córkę powinni zbadać biegli psycholodzy i seksuolodzy.

  Jan Hartman nie tylko dał powód do przypuszczeń, że jego 16-letnia dziś córka może tkwić z nim w chorym związku. Jan Hartman ośmieszył się jako człowiek nauki zapominając – albo wykazując ogromne braki w wiedzy – o publikacjach naukowych, które dobitnie wykazują psychiczne szkodliwości zależności seksualnej między członkami rodziny. Chciał zachwalić kazirodztwo i dlatego sięgnął do wymysłów tzw. kultury, a więc wierszyków oraz filmów. Materiał naukowy przemilczał.

  „Jeśli najczęściej związki kazirodcze są toksyczne, to raczej dlatego, że są zakazane, a nie odwrotnie.” – Jan Hartman ośmieszył także dziedzinę wiedzy, którą reprezentuje. Pisząc, że kazirodztwo jest złe, dlatego bo jest zakazane, sprowadził etykę do zaledwie wyciągania wniosków z ustanowionych praw. Od kiedy trzeba zostać profesorem etyki, aby nabyć umiejętność tak głębokich przemyśleń nad otaczającą rzeczywistością?

  Czy Wy wszyscy macie takie trudności z przyswojeniem treści kilku zdań? Próba obrony tego przegranego pieniacza nie przysłuży się Panu, Panie Żakowski.

 13. Widziałem w telewizji, jak Sam prezes Kaczyński wytknął pewnej ministrze popieranie „kaziorodztwa”

 14. Chlapanie co popadnie, żeby tylko szokować innych, upodabnia Hartmana do Palikota. Tylko czy taki ktoś może obnosić się z tytułem naukowym? W końcu status profesora znanej uczelni do czegoś zobowiązuje. Chyba, że uczelnia, czyli UJ, zeszła na psy?

 15. @autor „…Polski ludożerski obyczaj każe ogryzione truchło porzucić gdzieś w rynsztoku i pędzić dalej w poszukiwaniu kolejnej, nadającej się do zbiorowego pożerania ofiary..” – w samo sedno – ‚uśmiechnął się pod nosem i podziękował’
  @saurom -„…Hartman zachęcając do kazirodstwa „ – jak zwykle niezastąpiony niczym płonąca żagiew w drodze ku stosom dla nieprawomyślnych – nie było tam ani słowa zachęty do czynu, raczej do dyskusji – ‚pomyślał ze smutkiem i zapłakał…’

 16. Brawo za swietny tekst!!!

  Tak wlasnie jest w Polsce.Zmierza zwawo w strone skansenu.
  Kiedys chcialo mi sie dyskutowac tu i tam,teraz juz nie,bo stwierdzam,ze w ciasnych(wiekszosci) polskich glowach nie pomiesci sie,zedna nowa mysl,,czy idea.

  Nie sposob tutaj dyskutowac na zaden temat,zwlaszcza kontrowersyjny,wtedy wyciaga sie „najciezsze katolickie armaty”i po dyskusji!!!!!!!!!!!

 17. Pod pewnymi względami jest gorzej, niż za komuny. Wtedy też obowiązywały pewne zakazy i nakazy, ale ani ci którzy te zakazy wydawali, ani ci których dotyczyły nie podchodzili do nich śmiertelnie poważnie.
  Dzisiejsze towarzystwo spod znaku kruchty, nie ma za grosz dystansu do niczego.
  Nawet tutaj na pięć komentarzy dwa pochodzą od zakażonych CH.

 18. saurom
  Kiedy ty wreszcie zaczniesz czytać ze zrozumieniem rozmaite teksty, zamiast ich „omówienia” na portalach typu niezależna.pl lub „na żywo” wypowiadane „interpretacje” ustami osobników pokroju Hartmana, czy Błaszczaka.
  Andrzej
  Toż w kółko powtarzam, że Hartmanowi zaszkodziło zadawanie się z Palikotem, nota bene też filozofem.
  Ciekawe, obydwaj studiowali na KUL-u, a nie UJ-ocie…

 19. Panie redaktorze,
  dlaczego moje dwa komentarze „czekają na moderację”?
  Czy napisałam coś niestosownego?

 20. „Bo prof. Jan Hartman podniósł tezy i wątpliwości, które od lat są przedmiotem debat w różnych krajach zachodniej Europy”.
  ——–
  Są przedmiotem debat, ale głównie w konkretnym kontekście: jako że rodziny są nietrwałe, a coraz więcej kobiet korzysta z banków nasienia, istnieje coraz większe prawdopodobieństwo, że para młodych ludzi zakocha się w sobie nie wiedząc, że jest rodzeństwem. Nawet jednak w takich przypadkach kwestie te należy rozpatrywać w sposób niezwykle delikatny, bo łatwo można naruszyć prawo. Tymczasem pan Hartman radośnie oznajmia, że Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku. Być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi? WTF?

  „Dzięki Hartmanowi polska opinia publiczna dowiedziała się, że dylematy dotyczące kazirodztwa istnieją”…
  ——-
  W Polsce, gdzie po 25 latach tzw. wolności, a w szczególności po 7 latach rządów Tuska, Kościół jest organem ponadrządowym i ma monopol na moralność, dylematy opinii publicznej dotyczą np. tego, czy bicie kobiet powinno być karalne albo czy chłopiec powinien umieć sprzątać. Trzeba być kompletnie oderwanym od rzeczywistości, żeby nie przewidzieć, jakie skutki przyniesie w takim kraju samo poruszenie tematu legalności kazirodztwa nawet w sposób mądry i wyważony. Pisząc taki tekst, Hartman popełnił samobójstwo zasługujące na nagrodę Darwina, a przy okazji bardzo zaszkodził i tak wątłej opcji oświeceniowo-racjonalistycznej, z którą jest identyfikowany.

  Teraz każdego, kto opowie się za prawami gejów, przeciwko przemocy w rodzinie itp. prawica nazwie „zwolennikiem kazirodztwa”, a opinia publiczna się z nią zgodzi. W ten sposób Hartman wniósł większy wkład w talibanizację Polski niż Rydzyk i Opus Dei razem wzięci.

 21. no ale jednak Polityka skasowała jego wpis, i TO JEST DZIWNE!

 22. Jak zwykle wszystkiemu winny jest Palikot 😉 A tak zupełnie serio to poraża mnie brak czytania bez zrozumienia wśród moich rodaków. Chyba ostatni głupek mógł odczytać tekst profesora Hartmana jako propagowanie kazirodztwa. Podjęcie tematu depenalizacji kazirodztwa i wyrażenie poparcia dla tejże depenalizacji czy nawet stawianie retorycznych pytań o ocenę wartość miłości bratersko-siostrzanej nie jest przecież zachęcaniem do kazirodztwa! W kilku europejskich państwach cywilizacyjnie stojących trochę wyżej od nas (Francji, krajach Beneluksu, Hiszpanii) kazirodztwo nie jest karane i jakoś te kraje moralnie nie zgniły, co więcej są krajami o znacznie większym kapitale społecznym niż Polska. W niektórych krajach muzułmańskich zdrada małżeńska jest karana ukamienowaniem. Czy komukolwiek przyszłoby do głowy nazwać osobę kwestionującą sens tej kary, jako osobę nawołującą do zdrad małżeńskich? Niemiecka Rada Etyki przy niemieckim parlamencie proponuje, aby odstąpić od karania kontaktów seksualnych między dorosłym rodzeństwem o ile odbywają się za obopólną zgodą. Przekonuje, że przepisy prawa karnego nie są właściwym środkiem do ugruntowywania społecznego tabu. Chyba najwyższy czas skończyć z tym polskim „katolibanem” i zamiataniem wszystkich problemów związanych z seksualnością pod dywan. Najwyższa pora zrozumieć, że wolność seksualna, jest częścią wolności człowieka.

 23. Czy prof. Hartman jest dobrym, średnim czy słabym naukowcem? Dorobek filozofów mierzy się jakoś? Czy tylko tak jak reszty CHumanistów, a więc za pomocą wagi koteryjnej?
  Ktoś go gdzieś, kiedyś cytował?
  Jak on wygląda na polskim i na międzynarodowym tle?
  Cytowali go i spierali się z nim jacyś znani/wartościowi/nie utytłani w polskie lub żydowskie kamaryle filozofowie?

  Pija on z kimś więcej niż tylko z tym jełopem od klęczących Ukrainek?

  Że Hartman truje to żadna rewelacja. Red. Żakowski nie był pierwszym, który na to wpadł. A już wypisywanie, że „samym patrzeniem można sobie i najbliższym zaszkodzić” jest czystym plagiatem ze mnie.

  Rok temu z okładem nazwałem prof. Hartmana Bazyliszkiem i zdefiniowałem swoją rolę na tamtym blogu jako przystawiającego mu lusterko do buziuchny. W zbożnej nadziei, iż Bazyliszka szlag trafi.

  Okazuję się, że ginie nie od widoku ale od trucizny co go trawi od środka. Kto by przypuszczał…

 24. Brawo Panie Żakowski! Pierwszy głośny głos rozsądku. Dobrze, że się Pan wypowiedział, bo już chciałem pakować walizki i uciekać, zanim Święta Inkwizycja do drzwi zapuka.
  Co ciekawe, jak zwykle nikt się nie oburza na przekręcanie słów prof. Hartmana przez polityków i dziennikarzyny, że mowy o żadnej legalizacji nie było. Podobnie jak ze słowami prof. Fuszary. Przydałaby się akcja zbierania tych przekręconych cytatów i zestawiania z oryginalnymi, ale w dobrym czasie „antenowym” (bo mam na myśli także presę, internet itd, ale żeby głośno o tym było) i plebiscyt, na najbardziej kłamiących polityków. Ranking ogłaszać, ilości przekręceń w ciągu miesiąca i roku.

  Ad rem – konia z rzędem temu, kto napisze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prof. Hartmana, na widok którego dobrze wykształcony prawnik nie padnie ze śmiechu a Sąd ciężko westchnie i da asystentowi do szybkiego odwalenia (gdyby aż do oskarżenia dotarło, ale wcześniej już prokurator może ze śmiechu paść). W razie gdyby jednak ktoś takie zawiadomienie sklecił, a prokuratura przyjęła – służę darmową i anonimową pomocą 😉

  Dziękuję za głos Pana profesora, powyżej wpisujących hartmanożerców nie komentuję, bakteria sama ich wszakże wykończy. Aha, i „w całej rozciągliwości” się zgadzam z głosem w sprawie UJ. Przeraża mnie postępujące zamarzanie tej uczelni. Ciekawy jestem, jaki udział ma w tym prof. Zoll, wybitny karnista, któremu ostatnimi laty kodeks karny z kanonicznym się pomylił.

 25. Wojtek A.,
  Ale to właśnie dlatego, co napisałeś o kazirodztwie biblijnym, trzeba o tym milczeć.
  Lud boży nic o tym nie wie – jak się zacznie mówić, to nie daj boże się dowie!
  Jest to temat ze wszech miar niewygodny.
  Niech no ktoś napisze, że Bóg kazał kobiety i dzieci mordować – to dopiero będzie wzmożenie!
  PS. Rem,
  Uważasz, że lepiej cicho siedzieć? Nie sądzę, aby był to dobry pomysł – oddać pole walkowerem.

 26. Jak widać, Pan redaktor stosuje stary, wypróbowany sposób: gdy się wpadło w szambo, lepiej udawać, że to perfumeria i stwierdzić, że nie wiadomo o co chodzi.

  Dobrze że nie mam dzieci…

 27. Wywalenie Hartmana z Twojego Ruchu było raczej łaską niż karą. Gdyby go nie wywalili, musiałby bez sensu wydać pieniądze na kampanię wyborczą.

  Chciałbym też zwrócić uwagę, że przywołany metaforycznie plan Marshalla jest mocno przeceniany jeśli chodzi o jego wpływ na odbudowę Europy Zachodniej. Kraje, które dostały największą pomoc (Wielka Brytania) rozwijały się po wojnie wolniej od np. Niemiec, które dostały znacznie mniejszą pomoc i działały własnymi siłami. Tak samo musi być w przypadku rozwoju intelektualnego Polski. Żadna pomoc z zewnątrz nie wystarczy, ani nie zdecyduje o ostatecznym rezultacie. O tym zdecydują siły własne narodu/społeczeństwa.

 28. OK! profesor zaproponował intelektualną ucztę zapytując czy seks kazirodczy nie jest oby wyższym rodzajem miłości oraz argumentował że konsekwencje genetyczne czy społeczne są mało znaczące. W takim układzie dlaczego Polityka z prędkością światła nim mało kto zdążył przeczytać usunęła ze swoich stron ten wspaniały i odkrywczy felieton? Jakim to cudem poważny tygodnik usuwa niby świetny tekst poruszający europejską debatę? PS.Link do usuniętego tekstu jest pod jednym z komentarzy na Facebooku Jana Hartmana.

 29. Panie Jacku, dziękuję za ten tekst. Niestety nasze kiepsko edukowane społeczeństwo nie zrozumie prof. Hartmana. Ręce opadają, bo lepiej nie będzie.

 30. wypowiedź Hartmana to klasyczna ‚false flag” – odrócenie uwagi od spraw faktycznie istotnych – i zrobił to oczywiście z premedytacją (no bo przecież głupkiem nie jest a Peter’em Singerem tyż nie jest). Jego „apel” był ADRESOWANY do Kopacz i dlatego POLITYKA usunęła go – bo właściwie to Kopacz winna się do tego odnieść. Ale oczywiście głupia polska prawica dała się „wpuścić w maliny” i podniosła wrzask a teraz będzie można właśnie powiedzieć, że „Polacy to antysemici” (i biorąc pod uwagę np. takie linkowanie: SOROS-MICHNIK-GEREMEK-SMOLAR to trudno się obronić przed takim myśleniem) i o to chodziło. No ale od czasu do czasu to wypada ruszyć mózgownicą. Ale o to między Bugiem a Odrą/Nysą jest wyjątkowo trudno.
  PS. Panie Żakowski, tak na marginesie, może na zachód od Odry/Nysy czyli w Europie ‚pisze sie/mówi się” o kazirodztwie ale wystarczyć „skipnąć” na jedno czy inne miejsce w internecie aby przekonać się O CZYM się tam „pisze/mówi” i dopiero wtedy zamieszkujący obszar między Bugiem a Odrą/Nysą dostaliby kolki (i vice versa: tamci zza Odrą/Nysą dostaliby kolki gdyby wiedzieli co się „pisze/mówi” tukej.

 31. mag
  7 października o godz. 18:30

  Przypominam ci, że Katolicy mają w Polsce większość poza tym kazirodstwo jest potępiane przez inne wyznania.

 32. Pt Jan Hartman ma wielką zasługę poprzez dostarczanie pt Publiczności tzw „tematów zastępczych”.
  Nie pomnę czy On to pedofilię podrzucił do rozważań ogólnopolskich ? czy matkę Madzi wymyślił ? czy „wózkowe” zidentyfikował ? czy Kamasutrę dla kleru propagował ? czy wreszcie zoofilię juhasów obnażył ? no i wreszcie kazirodstwo poddał pt Publiczności pod rozważenie.Pozostały do przedstawienia pt Publiczności kilka jeszcze tzw dewiacji,które są dewiacjami względnymi np nekrofilia..
  Tak na poważnie,to są to zjawiska do analizy na śmiertelnie poważnym seminarium wysoce wykształconych i śmiertelnie skorych do rozważań filozofów .
  Ale nie dla pt Publiczności !
  Pt Publicznośc odczuwa,co prawda,przyjemny dreszczyk emocji,lecz nic nie może poradzic na swój grunt odwieczny, maryjny i wyzbyty wszelkiej filozofii
  niepielgrzymkowej.To by pt J.Hartman ,jednak,powinien zauważac.
  Ostatni pożytek z pt J.Hartmana jest taki,że,wreszcie Żakowski napisał błyskotliwy felieton.

 33. Polacy Hartmana „zeżrą” niczym ludożercy, ze skóry obłupią, na stos wyślą i takie tam ględzenie dla samego ględzenia (nie mamy innych tematów, to sobie gaworzymy o dobrym dzikusie Hartmanie i tych strasznych Polakach) nie koresponduje z jakąkolwiek rzeczywistością. Hartmanowi nic się w Polsce nie stanie i on o tym doskonale wie. Oby tylko przez przypadek sam nie obciął sobie głowy gdzieś na ulicy pozując na Łyszczyńskiego. Bo to dopiero byłby kabaret.

 34. Do „saurom”…
  Napisałeś:
  „… Katolicy mają w Polsce większość poza tym kazirodstwo jest potępiane przez inne wyznania.”

  Katolicy istotnie stanowią w Polsce większość i dlatego jest to religijny grajdoł w środku cywilizowanej Europy, w którym ponad 90% społeczeństwa to tępy, nawiedzony, rozpity i okrutny motłoch.

  Kazirodztwo być może jest potępiane przez inne wyznania, ale nie przez tych, którzy swoją wiarę opierają na zapisach w książce zwanej „pismo święte”.
  W tym „słowie bożym” czyli kiepskim ociekającym krwią i pełnym okrucieństwa horrorze jest wyraźnie napisane, że:

  Ewa została sklonowana z Adamowego żebra, a więc genetycznie Adam i Ewa to rodzeństwo – brat i siostra, które spłodziło (kazirodczo) dwóch synów – Kaina i Abla, którzy bzykali mamuśkę (kazirodczo) w celach rozrodczych… Spłodzone w ten sposób (kazirodczo) potomstwo byzkało się nawzajem przez cały stary testament.
  Przypomnę także biblijną historię Lota i jego córek, które w trosce outrzymanie rodu odbywały z tatusiem stosunki kazirodcze.
  Także Noe – ten bidok uratowany wraz z najbliższą rodziną przez tego samego boga, który potopił całą resztę odbudował ludzkość za pomocą kontaktów kazirodczych…
  Oto „słowo boże”…

  Czyżbyś katoliku nie miał zielonego pojęcia o tym w co wierzysz i do kogo się modlisz… ?

  Ps.
  Słowo „kazirodstwo” pisze się inaczej… dowodzisz, że nie znasz nawet pochodzenia i znaczenia tego słowa.

 35. Do „rem”:
  Jestem mocno zdziwiona, że i ty dołączyłeś do jazgotu antysemickich katotalibów przeciwko Profesorowi Hartmanowi.
  Dziwi mnie również to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem bo wygląda na to, że słowa cyt: „…Być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi?”
  – uznajesz za stwierdzenie faktu i poparcie kazirdztwa, pomijając hipotetyczne „być może…”
  Jest to raczej przypuszczenie lub pytanie, ale nie stwierdzenie.
  Przeczytaj więc tekst Profesora jeszcze raz i przed napisaniem zastanów się nad treścią swojej wypowiedzi.

  Nie zgadzam się także z twoimi słowami
  cyt: „ Pisząc taki tekst, Hartman (…) przy okazji bardzo zaszkodził i tak wątłej opcji oświeceniowo-racjonalistycznej.”
  Twierdzę, że jest akurat odwrotnie: to bardzo wątła opcja oświeceniowo-racjonalistyczna w Polsce szkodzi takim ludziom jak Profesor Jan Hartman tym właśnie, że swoją miałkością nie chce, lub boi się popierać ludzi mądrych i odważnych.

  Pisząc cyt: „Teraz każdego, kto opowie się za prawami gejów, przeciwko przemocy w rodzinie itp. prawica nazwie “zwolennikiem kazirodztwa”, a opinia publiczna się z nią zgodzi. W ten sposób Hartman wniósł większy wkład w talibanizację Polski niż Rydzyk i Opus Dei razem wzięci. ”
  – opowiadasz bzdury na poziomie moherowych beretów…
  Nie zwalajcie swoich niepowodzeń, słabości i tchórzostwa na takich ludzi jak Prof. Hartman.

 36. Być może ludzie pojmują mniej niż red. Żakowski, ale coś elementarnie złego dzieje się skoro „autorytety” bronią poglądów na kazirodztwo prof. UJ Hartmana gdy zadaje on pytanie czy oby miłość erotyczna macierzyńska nie jest wyższa… Wszystkim tak bluzgającym i obwiniającym o wszystko sam kościół osobom polecam przeczytanie tego usuniętego felietonu, do którego link jest na profilu Facebook prof.Hartmana pod ostatnimi komentarzami.

 37. red. Żakowskiemu i wszystkim zainteresowanym polecam dyskusję w TV Polsat z udziałem profesora Hartmana. Pewnie nie można podawać linków, ale wpiszcie w Youtube frazę „TAK czy NIE – Jan Hartman vs Mariusz Jędrzejko”

 38. Prof. J.Hartman stal sie daniem glownym na obiedzie, na ktory (tekstem w POLITYCE) zaprosil wszystkich chetnych, gdyz zapomnial o dwoch rzeczach. Po pierwsze o tym, ze w przestrzeni publicznej funkcjonuje jako POLITYK, a nie filozof. Po drugie zas, ze od wyboru D.Tuska na Prezydenta UE w Rzeczpospolitej trwa krwawa walka o wladze/polityczny maraton wyborczy, ktory zakoncza dopiero wybory parlamentarne jesienia 2015 r. A on jest nie dosc, ze filarem partii politycznej TWOJ RUCH, to na dodatek czlonkiem komisji etyki przy ministrze zdrowia. A wiec (przesadzam) czlonkiem rzadu E.Kopacz.

  VIP-em III RP.

  To glowny powod dla ktorego ludozercy z IV RP skonsumowali Hartmana zostawiajac na scenie politycznej jego do kosci obgryziony szkielet.

  Da sie to zrozumiec. E.Kopacz sprytnymi posunieciami politycznymi (slodzac katolikom, kobietom i ‚przegranym III RP’) oskubala Pana Prezesa z duzej czesci jego broni strategicznej.

  Czyniac go szkieletem politycznym.

  To swietna strategia z punktu widzenia interesow Rzeczpospolitej ! Kluczowe jest bowiem to, by Polacy po raz 9, 10 i 11 z rzedu w demokratycznych wyborach wdeptali w ziemie pospolite ruszenie kaczyzmu (IV RP) odsylajac go na smietnik Historii (przebiwszy na wszelki wypadek osinowym kolkiem). A Pana Prezesa do Domu Spokojnej Starosci “Hades”.

  Sorry. To tylko abc polityki.

  PS.
  Prof. M.Fuszara tez zostala zaatakowana przez rozjuszone krwia Hartmana bulterriery kaczyzmu. Choc na szczescie tylko pokasana, a nie skonsumowana politycznie mimo wysilkow Pana Prezesa i Jego papugi. Dlaczego mozna dowiedziec sie klikajac tu:

  vimeo.com/45888052

  Albo zagladajac do tekstu ‘Hofman u Olejnik: „Min. Fuszara popiera kazirodztwo”. Podaje cytat. Szkoda, że niepełny. Jak jest naprawdę?’ (TOK FM, Michał Gostkiewicz, 05.10.2014)

 39. @mr.off
  …gdyz zapomnial o dwoch rzeczach. Po pierwsze o tym, ze w przestrzeni publicznej funkcjonuje jako POLITYK, a nie filozof…

  i to jest jedyne rozsadne zdanie w tej dyskusji.
  Nie usprawiedliwia go fakt, ze jak to u Palikota istnieje duze prawdopodobienstwo, ze byl przymulony marihuana.

 40. To prawdziwa obserwacja;
  Zakowski;
  „Bariera tworzona przez priony CH hamuje, a następnie całkowicie wstrzymuje dostęp nowych informacji do mózgów.”

  „Studentsson proponuje więc mentalny Plan Marshala dla Polski. „Polakom trzeba pomóc w zdobyciu trudnej sztuki słuchania i czytania ze zrozumieniem, przyjmowania argumentów niezgodnych z ich poglądami, analizowaniu skutków zachodzących zmian,…”

  Powyzsze dotyczy szczegolnie mediow i dzinnikarstwa. To oni ksztaltuja opinie publiczna i takie sa wyniki. Fantazje na bazie klamstwa dominuja.

  Co gorsze dzieki dziennikarstwu na bazie wyselekcjonowanych klamstw historycznych rozwinela sie epidemia nienawisci na tle narodowosciowym – rusofobia.

  W rezultacie polak jest niezdolny w „zdobyciu trudnej sztuki słuchania i czytania ze zrozumieniem, przyjmowania argumentów niezgodnych z ich poglądami, analizowaniu skutków zachodzących zmian,…”

  Przykladow jest duzo. Np do tej proy media informuja ze Putin napadl na Gruzje w 2008. Podczas gdy juz od 2009 istnieje raport Komisji Europejskiej ktory jednoznacznie stwierdza ze to Szakaszwili byl agrsorem. Prawda rusofobom nie pasuje.
  Na bazie podobnych klamst i halucynacji Polska trzymana na smyczy przez amerykanskiego bandyte juz prze 25 lat prowadzi polityke wscieklego psa i paskudnie podlej swini wobec Rosji. Eventulanie doprowadzi to do kataklizmu.

 41. A niech sobie omawia wszelkie dylematy dotyczące wszelkiego tabu, ale po diabła dyskutować o legalizacji. Kanalie dobierające się do córek z pewnością doceniają się we własnych oczach, może nawet liczą, że ich łajdactwo zostanie prawnie dozwolone. A może by tak zalegalizować rozboje, kradzieże?

  Hartman jako przewodniczący krajowej rady politycznej TR milczał, gdy z klubu Palikot wyrzucił Grodzką, to haniebne milczenie, wstyd przynoszące nie tylko Hartmanowi, ale i „Polityce” mającej takiego bezlitosnego blogera.

  Ave Anna Grodzka

 42. cala ta szopka z wywalaniem to jakis smieszny absurd. to tak jakbym wrocil doczasow piaskownicy, z ktorej mozna bylo wyleciec, glosami wiekszosci, za odmowe kopsniecia dropsa malinowego podawanego zwykle na rece upapranej gilem I piachem. Palikot pasuje mi na takiego zasmarkanego cienkiego bolka.

  najbardziej wkurzyl mnie UJ. Mozna wyrzucic za jakies przestepstwo albo chamstwo w stosunku do kolegow- Ale za poglady, to jest powrot od komunizmu. I to w miejscu gdzie unifikacja pogladow wiedzie prosta droga do katastrofy. Cieniasy te profesorki na UJ. Nic dziwnego, ze rankingach UJ jest chyba w 5 setce.

 43. Wojtek A.
  7 października o godz. 23:48

  Lemingu przypomnę ci,że te wszystkie fakty miały miejsce gdy osoby nie były tego świadome albo były pijane albo spały. No ale przecież jak ci się w Polsce nie podoba nikt cię tu na siłę nie trzyma możesz wyjechać.

 44. Ludzie ale brednie – wszyscy się teraz masturbują intelektualnie czy lewactwo wkroczyło na wyższe rejestry degeneracji intelektualno-etycznej gdy degnera homoseksualno-narkotykowo-genderowa została już odpalona i zużyta. Ludzie – bijąc pianę – -czy Hartman zachwalał seksik z siostrą czy nie pomagacie prawactwu (katolickim dewiantom). Oni bez odpowiedzi tzw. lewactwa nie istnieją. To sprzężenie zwrotne. Jedni i drudzy poza takową działalnością nie mają nic społeczeństwu do zaoferowania.
  Panie Redaktorze – może coś o ,,zapomnieniu/przeoczeniu” w Ministerstwie Finansów kosztującym nasz budżet bagatelka 3,5mld?
  Prof. Hartman się obroni – na razie prawactwo jeszcze nie ma mocy palenia na stosach – a Pan może wziąć znacznie konstruktywniejszy udział w debacie publicznej niż ratowanie zagalopowanego prof. Hartmana. Zagalopowanie owo pozwala prawactwu kompromitować wszystkie idee lewicy po przez wrzucenie ich do wora z napisem lewactwo. ,,Dziś tolerancja dla pedałów i przerabiane chłopców na dziewczynki, jutro adopcja przez nich dzieci, pojutrze usankcjonowanie pedofilii i kazirodztwa a to wszystko w oparach zalegalizowanej marihuany sprzedawanej w szkolnych sklepikach.” Taki przekaz wyłania się z ,,debaty”, której rycerzem z lewej strony został profesor Hartman a i Pan dołączył.

 45. Hartmana mi nie zal. Cenzuruje na swoim blogu i sam zostal ocenzurowany.

  Jednaze powod nagonki na Hartmana jest bardziej niz smieszny. Kazirodztwo to fakt, istnieje, dotyczy malej ilosci osob, podobnie jak pedalstwo, pedofila seksulana (nie mylic z pedofilia ekonomiczna ktora jest bardzo popularna).

  Jest wiec niezrozumiale dlaczgo kazirodztwo ma byc tematem tabu podczas gdy pedalstwo jest OK i nawet domaga sie przywilejow.
  Szczgolnie nie pojety jest ruch dyktatora Twego Ruchu. W Twym Ruchu przeciez kochaja pedalstwo i kazdy rodzaj zboczenia. To glowna charakterystyka Twojego Ruchu. I tu nagle wedlug dyktatora tegoz Ruchu Hartman nie ma parawa wyrazac opini o kazirodztwie ani o tym informowac.
  Mysle ze przyczyna ruchu dyktatora Twego Ruchu jest strach przez Hatmanem ktory moglby przeciez zagrozic kultowi jednostki dyktatora Palikota.

  Hartman natomiast powinien zajac sie sprawami waznymi. Jego profesura tego wymaga. Przestac pisac o byle gownie. To jest Polityka, tygodnik krajowy i nawet o miedzynarodowym zasiegu. Dosc tych pierdol o byle gownie. To wlasnie Polityka powinna cenzurowac.
  Temat ‚polityka’ dotyczy polityki. To jest o wladzy i w jaki sposob partie polityczne proponuja rozwiazywanie problemow kraju. W jaki sposob chca nieustannie poprawiac poziom zycia obywateli i perspektywy kraju. W jaki sposob relizuja te zadania,… Kto nie potrafi o tym pisac nie powinien zamulac byle gownem stron Polityki. Po Hartmanie widac ze nie potrafi.

 46. „Cieniasy te profesorki na UJ. Nic dziwnego, ze rankingach UJ jest chyba w 5 setce.”

  – to panie Pawle, proszę z całego serca doradzić profesorowi niech rzuci tę paskudną UJ i idzie do pierwszej dziesiątki super uczelni, na bank przyjmą tak cudnego profesora, który wczoraj do tego pokazał się, co potrafi, w Polsacie w rozmowie z innym profesorem.
  No i tak do tego pan profesor pożalił się, jakich to paskudnych studentów musi biedak uczyć, a tak ich nie lubi- pewnie być studentem profesora to cudny czas 😀

 47. Angielski antropolog J.D. Unwin wykazał w swoim dziele Seks i kultura, że zaistnienie wysokiej kultury możliwe jest tylko tam, gdzie panuje surowa moralność seksualna. Kto chciałby mieć naraz oba stany rzeczy, czyli nieokiełznaną seksualność i wysoką kulturę, zachowuje się jak dziecko, które chce mieć ciastko i je zjeść.

  Ponieważ człowiek ma wolną wolę, potrzebuje pewnego rodzaju kompasu, który będzie wyznaczał mu, co jest dobre, a co złe. W dziedzinie seksualności człowiek staje wobec napięcia między biologicznym popędem a powołaniem do miłości, która jest otwarta na przyjęcie nowego życia.

  Moralna deregulacja seksualności szkodzi jednostkom i wytwarza społeczny chaos. Jest symptomem upadku kultury. Rozpadanie się rodzin, psychiczne zaburzenia na masową skalę, szerzenie się chorób przenoszonych drogą płciową i zabijanie milionów nienarodzonych dzieci są sygnałami alarmującymi o dezintegracji społeczeństwa.

  Rozdzielenie seksualności od przekazywania życia poprzez antykoncepcję i aborcję jest przyczyną katastrofy demograficznej. Doprowadza ono państwo socjalne do załamania.
  im większe ograniczenia seksualne tym wyższy poziom kultury od tej zasady nie ma wyjątków w kronikach dziejów nie ma przykładu które by utrzymało wysoka energie społeczna nie będąc całkowicie monogamiczne

 48. do czego to doszlo, ze czlowiek zgadza sie z Axiomem1 🙂

 49. Nie rozumiem po co ten cały jazgot o kazirodztwie,wychodząc z katechetycznego nauczania o powstaniu ludzkości prarodzice Adam i Ewa jako jedyni na początku spłodzili następne pokolenie,a te następne płodziły kolejnych ludzików.To przepraszam,ale musiało dojść do związków siostrzano braterskich,a może też rodzic potomek?Więc za co karać jeżeli jesteśmy potomkami związków kazirodczych?

 50. „Osiołkowo” się rozrasta. Pierwotnie sądziłem, że to taka lokalna mentalna przypadłość. Aż tu masz babo placek. Przyłączają się do niej i prezes partii i minister i Jego Magnificencja nie mówiąc już o tabunach różnych interpretatorów. Filozofowie a szczególnie profesorowie filozofii chleba raczej nie pieką, węgla raczej nie dobywają, butów nie naprawiają i mieszkań nie budują. Ich wpływ na krajowy PKB jest raczej niewielki aby nie powiedzieć nic nie znaczący. Ale ich kształcimy, zatrudniamy i jakoś tam wynagradzamy. Po co???? A no po to, żeby zwracali nam uwagę (wywoływali dyskusję) na różne kwestie także nie mające bezpośredniego wpływu na PKB Polski ale ważne dla naszego jestestwa. Warto zastanawiać się nad tymi kwestiami choćby tylko tak – dla treningu. A swoja drogą kto wie czy problemy związane z kazirodztwem nie dotykają większej grupy społecznej niż homoseksualizm albo pedofilia (chociaż w tym wypadku to może się nakładać)? – badania tego typu zachowań nie są łatwe i nie wiadomo na ile obiektywne. Trochę więcej się zastanawiajmy, myślmy a mniej sobie wymyślajmy. Od takich drobnych spekulacji umysłowych na ogół się nie umiera.

 51. Wojtek A. Dowodzisz sam ze jestes polglowkiem czepiajac sie jednego, blednie napisanego slowa (s lezy tuz nad z na klawiaturze) i wnoszac z tego „naukowo” ze osoba ktora popelnila blad nie zna pochodzenia tego slowa. Moj Sw. Pamieci profesor wyrzucilby cie przez okno nie otwierajac go bo jego zdaniem kretynizm tez ma granice ktorych przekroczenie nie jest dopuszczalne na poziomie gimnazjalnym.
  .

 52. Mniejsza o nadętego żydomasona pośledniego sortu – niech mu dobry Bóg wybaczy krecią robotę na szowinistyczne zlecenie, naturalnie, jeśli zechce, co nie jest wcale takie pewne – gdyż może go przecież wysłać wprost domu rogatego ojca, at home, sweet home – aczkolwiek całkiem prawdopodobne, nie bez kozery bowiem wywołujący sensację swoimi bredniami wiejski głupek uchodził niegdyś za dziecko Boże nawet bardziej zasługujące na miłość i tolerancję, gdyż niewiedzące, co czyni.

  Są ważniejsze sprawy na tym najpiękniejszym ze światów, zamienianym nam przez szowinistyczne żydostwo w padół łez i to z naszej winy niestety, przez nasz grzech zaniechania.

  Oto znany niemiecki dziennikarz Udo Ulfkotte, wydawca Frankfurter Allgemeine Zeitung, jednej z największych gazet w Niemczech, wyszedł właśnie z szafy. Ogłosił mianowicie publicznie, że jest szpiegiem CIA. Cóż, nihil novi sub sole, ale powiedział między innymi tak:

  „Jestem dziennikarzem od 25 lat i byłem edukowany by kłamać, zdradzać, nie mówić prawdy czytelnikom. Wspierała mnie CIA…”

  Udo Ulfkotte zrobił comming out, ponieważ widzi, że żydostwo rządzące od dawna USA oraz UE dąży z premedytacją do kolejnej, mesjanistycznej wojny w Europie, mającej mu tym razem już raz na zawsze oddać panowanie nad światem Zachodu, a potem reszty świata gojów, albo odwrotnie, równolegle, bez znaczenia.

  „Niemieckie oraz amerykańskie media próbują przynieść wojnę ludziom w Europie, przynieść wojnę do Rosji. To jest punkt, kiedy nie ma już odwrotu, dlatego zamierzam powstać z kolan i powiedzieć, to co robiłem w przeszłości nie jest w porządku, manipulowałem ludźmi, robiłem antyrosyjską propagandę, i nie jest to w porządku ze strony moich kolegów, którzy robili to w przeszłości i robią w dalszym ciągu, przekupieni by zdradzać ludzi nie tylko w Niemczech, w całej Europie. Bardzo boję się wojny w Europie i nie chcę, aby sytuacja się powtórzyła ponownie, ponieważ wojna nigdy nie bierze się sama z siebie, zawsze są ludzie, którzy do niej prą, i nie są to tylko politycy, dziennikarze również. Zdradziliśmy naszych czytelników tylko po to, aby dążyć do wojny. Nie chcę tego więcej robić, mam po dziurki w nosie propagandy. Żyjemy w bananowej republice a nie w demokracji i musimy dążyć do wolności…
  Dla rządzącej elity, finansowej oligarchii która kontroluje USA („żyd” mu nie przejdzie przez gardło, tak ich wytresowali) wojna jest przystosowanym narzędziem do centralizacji oraz utrzymania siły oraz ustanowienia monetarnego porządku. Oślepieni przez pychę oraz arogancję sądzą, że wojna z Rosją zatrzyma te aspiracje geopolityczne narodu, które postrzegają jako zagrożenie, podobnie w przypadku Chin. Blokowaniem oraz prowokowaniem Rosji jest wojna na Ukrainie, która zeszła ostatnio z nagłówków gazet.
  Rosja zdaje sobie sprawę z zagrożenia i przygotowuje się do nieuniknionego – wojny termonuklearnej. Co było niewyobrażalne jeszcze trzy lata temu, Rosja obecnie rozważa odbudowę swych sił militarnych na dużą skalę oraz możliwe pierwsze, wyprzedzające uderzenie przeciwko NATO oraz USA.”

  Udo mówi to, co wszyscy wiedzą, jednak usłyszeć potwierdzenie z ust prominentnego dziennikarza to nie to samo, co wiedzieć. Twierdzi – a wie , co mówi – że większość dziennikarzy mainstreamu to zakonspirowani agenci. W USA, UK, we Francji, w Izraelu (też mi nowość), a Australii, Nowej Zelandii, w całej Europie, literalnie wszędzie. Jednak końcowy akapit tłumaczenia jego wypowiedzi pokazuje, że comming out mógł Udo zrobić nie ze słusznego obrzydzenia do samego siebie oraz ze strachu, a na kolejny rozkaz, pokazując światu kierunek, w którym żydostwo pcha NATO, czyli pierwsze uderzenie nuklearne na Rosją. To nie jest dobra wiadomość dla Polski, gdyż w takim wypadku należałoby traktować słowa Żyrinowskiego poważnie, twierdzącego, że zostanie z nas tu w Polsce lej po bombie oraz przez chwilę trochę pary.

  Prawdziwy przekaz wydaje się potwierdzać pierwsza wizyta sekretarza NATO właśnie w Polsce, szykowanej jak widać na mięso armatnie żydowskich grandziarzy.

  Poczekamy, zobaczymy. Albo nie zdążymy zobaczyć, jeśli będziemy czekać i wykonywać kompletnie idiotyczne ruchy a la p. prezydent Komorowski, pragnący – być może nawet w dobrej wierze – przygotować nas do takiej wojny, które dawno odeszły już historii i nigdy nie powrócą, poza lokalnymi napaściami na słabszych, dla grabieży ropy, surowców etc.

  No proszę nieszanownego państwa, wyłazimy z szaf, dziamdzia wasza zafafrany glamzdoń – gęsiego. Tylko w odstępach co 10 minut, bo metro zapchacie. Czas na katharsis.

 53. Nikt o zdrowym umyśle nie może mieć watpliwości co do tego, ze Polsce Jagielonskiej kulturowo i obyczajowo o wiele bliżej do „putinowszczyzny” , jak do Europy. Tu tylko zaszłości i związane z tym animozje stoją na drodze do braterskiej miłości i ku wiekopomnemu pojednaniu.
  W Izraelu szczere rokowania z Palestyńczykami mogli jedynie prowadzić arabożercy typu Rabin i Sharon. W Niemczech mówi sie, ze sa reformy , albo świństwa socjalne, ktore tylko socjaliści mogą przeprowadzić.
  A w Polsce?
  W Polsce sa sojusze i pakty, ktore tylko rusofob Prezes Tysiaclecia może przeprowadzić i niech tylko który spróbuje wtedy rozedrzec mordę, ze Targowica i Polskę sprzedają. Jak sie z takimi obejść dał nam przykład Putin i jego wierny uczeń w Europie Orban.
  Właściwie to miejsce i los Polski jest od wieków rozstrzygnięty. A ze los to nieszczęsny,nie leży ani na tym , ze Polska Chrystusem narodów i ma jaka szczególna męczeńska misje do spełnienia, ani na niedogodnym położeniu geograficznym, a jedynie na własnej ciemnocie, niedomaganiu i głupocie , ktora uniemożliwia znalezienie wygodnego miejsca w świecie i historii.
  Jak można wymagać rozsądku od społeczeństwa , ktore jest karmione mitami typu Polska Jagielonska i ktore nie tylko , ze toleruje polityków karmiących je tymi mitami, ale także gotowe jest udzielic im demokratycznej większości ?
  Zawsze podziwiałem Polaków za ich rozsądek i zaradność w życiu codziennym, pomagającym im sie urządzić i przetrwać nawet w najniedogodniejszych warunkach, a nawet osiągać niebagatelne sukcesy.
  Obawiam sie niestety , ze rodacy cierpią na jakieś rozdwojenie jaźni. Kiedy w życiu codzienny kierują sie całkiem racjonalnymi przesłankami, to oczekują od polityki cudów. A kiedy te sie nie spełniają to szukają następnego cudotwórcę.
  Niech nawet bedzie „nieco mocno” zużyty.

 54. Użył Pan całego swego intelektu na głupi , typowo inteligencko-liberalny bzdet , de facto chwaląc Hartmana . Bo on tylko „podjął dyskusję ” a go zeżarli !
  Dupa Redaktorze , DUPA ! Oczywiście odezwali/ły się akolici i paniusieczki , lubiąc mieć idoli .
  Taki zabieg nazywa się w praniu mózgów oknem jakiegośtam dupka , psychologa społ . z USA . Lepiej jednak zrobił to Goebels . Z początku było TABU , potem „dyskutowali ” o problemach żydowskich w ramach „elit ” . Były to problemy „trudne ” , potem dyskutowano powszechnie . A na końcu .. stało się normą państwową mordowanie ludności żydowskiej !
  To samo było z homoseksualizmem . Na początku był na Zachodzie penalizowany . W III Rzeszy nawet śmiercią . Potem były tylko rejestracje związków . Potem małżeństwa . Potem adopcje . Cieszę się , że jestem już starawy , bo niedługo odmowa dania d..y homosiowi będzie „mową nienawiści ”

  Więc drań Hartman zaczął to samo . Najpierw powoli , w ramach „uczty intelektualnej ” ??? Shit nie uczta ! A za parę lat , po zmieleniu mózgów proletom popieranym ochoczo przez idiotów ( tu też obecnych ) , wasze córki , wnuczkowie przyniosą uwagę w dzienniczku – ” Jaś nie chce kopulować z siostrą na zajęciach z seksualizmu ludzkiego ” . Będzie to prowadzić oczywiście fundacja Ponton !

  Nie chcę być również np. nacinany w kroczu ( na razie żart ) przez sprytne idiotki feministki w ramach „wyrównywania szans ” – abym wiedział jak wygląda miesiączka ! Na razie debilki feministki łżą o szklanym suficie , zapominając oderwawszy się od automatu z kawą na swym niepotrzebnym wydziale , że są na utrzymaniu mężczyzn ( 90 % wytwarzanego pkb światowego )

  I jak jestem za finansowym okiełznaniem Krk w Polsce (!) , tak całkowicie popieram ich kontrę . Przywalanie Krk przez lokalnych idiotów świadczy właśnie o rozmiękczeniu mózgu – ergo są ludożercami , tyle , że w drugą stronę ! Kościół ma rację i nawet RM w tym przypadku też ( jesli wyraziło zdanie )
  Nawet Jarosław Kaczyński ma rację , jeśli powiedział NIE !

  Oczywiscie są idioci ( tu też ) którzy są lustrzanym odbiciem JK i jeśli JK powie , że 2×2=4 , zaoponują !

  Przy okazji , coraz więcej myślących ludzi na świecie widzi w Putinie jedynego zdolnego ocalić kuturę białego człowieka ( bez głupich komentarzy , to skrót ) . Lekkie trzymanie za pysk , przy logicznym rozwoju ekonomicznym i popieraniu ( łagodnym , nie tak jak u nas ) miejscowych zwyczajów religijnych pozwala trwać społeczństwu we względnej kondycji psychicznej . Wiara jest potrzebna ludziom bardziej niż tzw. intelektualiści . Co są już maksymalnie skompromitowani , i zaczynam ( nie tylko ja , widac to po wyborach do europarlamentu ) myśleć o jakichś formach izolacji tych idiotów !

  Gnicie zidiociałej Europy postępuje . Nie tylko w tej dyskusji . UE zakłada sobie sama ( i nam ) pętlę na szyję np. w zakresie Co2 , sankcji , polityki ukraińskiej , imigracyjnej .

  Niezadługo będzie za póżno , a być może już jest pozamiatane !?

  W związku z tym wolę ( od jakiegoś czasu ) Marie le Pen , czy Korwina Mikke od Pana , Redaktorze . Sorry !

 55. Ja sie tylko pytam, dlaczego ktoś myślący tak analnie, a wiec dupa jak Fly, wyprasza sobie akurat komentarze na temat ,”Putin obrońca kultury białego człowieka”, skoro reszta wywodu była nie mniej bełkotliwa i rasistowska ?
  Oskarżanie wszystkich w koło o demagogię, ma prawdopodobnie jedynie na celu odwrócenie uwagi od własnej osoby.
  Nie chciałbym sie dowiedzieć jak wyglada putinowska „kultura białego człowieka ” w nie skróconej formie.
  Spojrzenie przez miedze tutaj juz wystarcza. To ze tak analnie skoncentrowanemu Fly marzy sie kop w dupę od samego wielkiego Putina nie dziwi. Szkoda tylko, ze sam juz wyraża watpliwości, czy jego sfatygowana tylnią cześć ciała tego wyróżnienia jest warta. Oczywiście jest.

 56. @Krzysia:

  Inaczej niż w przypadku homoseksualizmu, tabu kazirodztwa ma racjonalne uzasadnienie, po pierwsze biologiczne (ryzyko spłodzenia potomstwa z wadami genetycznymi), po drugie społeczno-psychologiczne (niezależnie od tego, jak ponętna jest 16-latka, ojciec nie powinien na nią patrzeć jak na potencjalną partnerkę seksualną, i chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, dlaczego). Gdyby znieść to tabu, pojawiłoby się bardzo dużo związków kazirodczych – brat i siostra dorastający w jednym domu często stawaliby się kochankami, a jurni tatusiowie chętnie wymienialiby starzejące się żony na atrakcyjne córki. „Łączenie miłości rodzicielskiej czy siostrzano-braterskiej z erotyzmem” , jak to określił Hartman, ma więc zbyt wiele niekorzystnych następstw, żeby można było je nazwać „pięknym”. Uczucie między ludźmi nieświadomymi swojego pokrewieństwa to inna sprawa, ale Hartman nie to miał na myśli.

  Akademickie dyskusje mogą oczywiście dotyczyć różnych tematów pod warunkiem, że odbywają się w gronie akademickim. Gdyby Hartman przedstawił swoje tezy na konferencji etyków czy psychologów, nie byłoby problemu. Otwarty blog na stronie poczytnego tygodnika to jednak co innego. Od kogoś takiego, jak profesor Hartman, oczekiwałbym zdolności do przewidywania skutków swoich działań, zwłaszcza że – odkąd związał się z ruchem politycznym – reprezentuje nie tylko siebie.

  Twierdzę, że jest akurat odwrotnie: to bardzo wątła opcja oświeceniowo-racjonalistyczna w Polsce szkodzi takim ludziom jak Profesor Jan Hartman tym właśnie, że swoją miałkością nie chce, lub boi się popierać ludzi mądrych i odważnych.

  Opcja oświeceniowo-racjonalistyczna może się oczywiście dalej zamykać we własnym, coraz węższym gronie i nakręcać coraz to bardziej szokującymi performansami Hartmana czy Palikota, ale wówczas nie powinna się dziwić, że nikt jej nie popiera.

  Pisząc cyt: „Teraz każdego, kto opowie się za prawami gejów, przeciwko przemocy w rodzinie itp. prawica nazwie “zwolennikiem kazirodztwa”, a opinia publiczna się z nią zgodzi. W ten sposób Hartman wniósł większy wkład w talibanizację Polski niż Rydzyk i Opus Dei razem wzięci. ”
  – opowiadasz bzdury na poziomie moherowych beretów…

  Jest już pierwszy przypadek – prof. Fuszara, jedna z nielicznych jaśniejszych postaci nowego rządu PO. Kilka lat temu w referacie naukowym odniosła się do dyskusji o dopuszczalności kazirodztwa, która toczy się w niektórych krajach. W innych okolicznościach nikt by się do tej wypowiedzi nie przyczepił, ponieważ miała ona charakter typowo akademicki i nie zawierała żadnych ocen, ale dzięki wpisowi Hartmana prawica na tej podstawie przykleiła pani rzecznik odpowiednią łatkę. Jeśli teraz prof. Fuszara wypowie się np. przeciwko przemocy w rodzinie, PiS i Kościół od razu skontrują, że „zwolenniczka kazirodztwa” nie ma prawa zabierać głosu w takich sprawach. Czy na pewno o taki efekt chodziło?

 57. Fly
  Wiadomo, „nawet”Kaczyński ma rację, jak mówi NIE, a tym bardziej nasze zdemoralizowane, jak mało która grupa zawodowa w Polsce, biskupy i pomniejszy kler.
  Tylko pogratulować ci oglądu i osądu! Zaiste wyżyny intelektu naprzeciw takich zdegenerowanych jednostek, jak prof. Hartman, które się wsadzają kij w mrowisko, czyli prowokują do myślenia i dyskusji. A to zawsze było obowiązkiem inteligenta, i za „komuny” i teraz.
  Jeśli coś w Europie zaczyna gnić niebezpiecznie, a już w Polsce w szczególności, to szare komórki obateli wyznających „wartości chrześcijańskie” (silnie narodowe przy okazji i ksenofobiczne) na co dzień tak, że tylko zwomitować.
  Można chlać, kraść, babę i dzieci lać i do kościółka latać w niedzielę, jak na tradycyjną polską rodzinę przystało, a której grozi diabelski gender! O laboga!

 58. @mag
  Problemem jest ze ynteligencja nie jest pozytywnym przykladem. Polak im bardziej wyksztalcony w pasozytniczych dziedzinach jak profesor Hartman tym glupszy.

  I Hartman jest przykladem. Czym on moze zaimponowac ? (poza uprawianiem cenzury na blogu) Studiami w pasozytniczej dziedzinie po to zeby w Polityce pisac o byle gownie ? Jaki jest z tego pozytek ? Jak to wplywa na PKB, bezrobocie, stan zdrowia polakow, deficyt budzetu, dlug publiczny i kryzys demograficzny ?

  Czy czlokostwem w parti pod absolutna dozywotnia dykatura Jasia Palikota, parti ktorej polityka sa przeroznej masci zbocznia i demoralizacja. Ale nie program gospodarczy, ekonomiczny,….

  Ja sie domagam od ynteligenta rozmumu. Zdolnosci wykrywania problemow i proponowania rozwian w celu poprawy zycia obywateli, zdrowia kraju i jego perspektyw.
  Hartman i jemu podobni wyksztalciuchy ynteligenci moga sie zasluzyc tylko ciezka praca fizyczna w lagrze. 8 godzin dziennie pracy plus 4 godziny musztry.

 59. Napisałem wczoraj życzenia urodzinowe u blogera Passenta, ale wiszą do tej chwili i zaraz znikną, albo się zdezaktualizują i na co komu musztarda po obiedzie? A napisałem od siebie, krótko i na temat, jak sądzę:

  „Putin – wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Zrób Bombamie z dupy wiatrak.

  Twój komentarz czeka na moderację.” 🙁

  Na kanale YoTube znakomitej, anglojęzycznej telewizji Russia Today, zagłuszanej dziś skuteczniej nawet, niż niegdyś Radio Wolna Europa, wysłuchałem właśnie wywiadu z p. doktorem Udo Ulfkotte, wspomnianym wyżej dziennikarzem Frankfurter Allgemeine Zeitung. Dr Udo sprawia jednak wrażenie porządnego, przebudzonego człowieka i mówi znacznie więcej, niż można wyczytać w zagranicznych artykułach prasowych (w Polsce ani mru, mru), np. że wywiad niemiecki, który notabene utworzyli oraz stale kontrolują Amerykanie (a tych z kolei żydzi, co jest tajemnicą Poliszynela), przynosił mu do redakcji artykuły, gotowce, prosił o umieszczenie podpisu i opublikowanie w gazecie, co też Udo posłusznie robił. Artykuły są następnie przedrukowywane przez mainstream świata, jako rewelacyjne ustalenia dziennikarskiego śledztwa. Udo pierwszy raz na oczy widział to, co mu napisano. Interesujące.

  Nie mniej interesująca jest historia delegacji Udo do Iraku w r. 1988, kiedy – jak wszyscy pamiętają – Husajn był jeszcze dobrym przyjacielem Rumsfelda i s-ki, dysponującym pełnym poparciem administracji USA. Nie wiem, czy p. Komorowski ma również pełne poparcie dzisiaj, bo p. Tusk na przykład, który zwiał z Polski na brukselski żyrandol dla sakiewki srebrników, na synekurze tak merytorycznie nieistotnej nie musi się już chyba obawiać platonicznych przyjaciół, przed którymi Boże broń, bo z wrogami, to zawsze można sobie dać radę. Otóż Udo stwierdził w Iraku, że Husajn morduje ludzi bronią chemiczną, a konkretne gazem musztardowym, wyprodukowanym i dostarczonym mu przez… Niemcy. Strzelił fotki i zadowolony przywiózł do hajmatu licząc na jakiegoś dziennikarskiego Nobla, albo co, jednak zupełnie go nie docenili. W zamian miał sześć razy ubecki kepisz w mieszkaniu, jako podejrzany o działalność wywrotową…

  Dr Udo wspomina, że większość dziennikarzy mainstreamu w Europie funkcjonuje jako w nomenklaturze CIA „non official cover”, czyli są szpiclami, jak najbardziej, ale takimi, których CIA, czy Mossad (jeśli jest sens rozróżniać) wyprą się w razie czego w żywe oczy, mówiąc im mniej więcej coś takiego: „Nie znamy cię, Stokrotko, spadaj na drzewo” i nikt żadnych kwitów nigdy nie znajdzie. Chyba, że ma znaleźć.

  youtube.com/watch?v=yp-Wh77wt1o
  A skoro już o Mossadzie, to media na świecie donoszą, że wzorem ISIS robi właśnie nabór online. Można się zapisać na ich stronie internetowej. Jest nawet reklamówka video jak z Jamesa Bonda, są formularze w kilku językach. Potrzebują widać na gwałt „kadr” do Iraku, aby wspomóc własneego – jak donoszą media – szpicla Simona Elliota a.k.a. al-Baghdadi, no i na Ukrainę, dla swoich tamtejszych ziomali z synagogi Pod Złotą Różą. Co ciekawe, nie ma formularzy zgłoszeniowych w języku polskim. Pewnie uznali, że lokalna diaspora i tak tworzy tu jeden wielki, karny Mossad (są wyjątki), co widać choćby po pierwotnych wynikach spisu powszechnego 2011r. opublikowanych w Wikipedii, kiedy nie pojawił się tam ani jeden żyd (!) „pełno ich, a jakoby nikogo nie było”, później patentem z Orwella zmienionych na bardziej prawdopodobne, co wcale nie znaczy, że prawdziwe.

  O Ukrainie oraz ostatnio odkrytych masowych grobach na wschodzie pisze Brother Nathanael, winiąc za to żydostwo, z Kołomojskim, Jaceniukiem i Poroszenką na czele. Nie jest gołosłowny, przytacza argumenty oraz źródła, z którymi trudno polemizować, jak ktoś byłby zainteresowany, to może sobie sam przeczytać:

  http://www.realjewnews.com/?p=970

 60. Do religijnej kołtunki „Anny M.” i innych katotalibów – żydojadów takich jak „FLY”, „Janusz” i im podobnych:
  Zanim wylejecie na tym Forum swój kolejny jad radzę przeczytać poniższe ostrzeżenie i dobrą radę:

  Profesor Hartman w opublikowanym kilka dni temu Oświadczeniu napisał:
  „ W związku z okładką tygodnika „Wprost”, z datą 6-12 października 2014, prezentującą fotomontaż, na którym obejmuję trzymaną na kolanach nieletnią dziewczynkę, oraz uwidaczniającą formułowania: „Prof. Hartman propaguje seks z rodziną” i „Prof. Hartman: kazirodztwo jest OK”, oświadczam, że wystąpię na drogę prawną w obronie dobrego imienia własnego oraz mojej rodziny.
  Wspomniane treści oparte są na kłamstwie i stanowią zniesławienie, naruszając dobra osobiste moje i mojej rodziny. Jako że nie jest to jedyny akt zniesławienia, jaki dotknął mnie w ostatnich dniach, spodziewając się kolejnych, uprzedzam, że każdy, kto publicznie przypisze mi propagowanie kazirodztwa, musi liczyć się z pozwaniem przed sąd.”
  ………

  W trosce o zdrowie psychiczne kołtunów religijnych goszczących na tym Forum proponuję im nastćpującą dobrą radę:

  Każdy, kto wierzy w gadającego węża, łażenie po powierzchni wody oraz w faceta, będącego nie tylko synem swojej matki (Maryi) i jednocześnie jej partnerem seksualnym, ale także swoim ojcem – bogiem występującym w trzech osobach, który sam siebie zesłał na Ziemię jako Jezusa, sam siebie skazał na ukrzyżowanie, żeby samego siebie „przebłagać”, sam siebie zabrał do „nieba” i teraz razem z ludobójcą JP2 i sadystką Teresą z Kalkuty rządzi wszechświatem…powinien niezwłocznie skorzystać z porady ateistycznego psychiatry.

  Wszystkie religie, które wymyślili cwaniacy do manipulowania i kontroli prymitywnymi ludźmi to obraza rozumu, a „biblia” to kiepski, ociekający krwią oraz pełen okrucieństwa i przemocy horror.
  W 21 wieku wierzyć w urojonego boga i przyznawać się do tego publicznie to straszny obciach.

  Do „rem”:
  Nie zgadzam się z twoją opinią i pozostaję przy swojej.

 61. 2222
  .

  —-Fore People of Poland——

  Prions to patologiczne, zle
  zwiniete bialko, o b. wysokiej
  infekcyjnosci, tyle ze by sie
  zarazic trza komus mozdzek
  zjesc…

  Kuru jest jedna z takich chorob,
  jeszcze w latach ’50tych w Papua
  New Guinea wystepowala rytualna
  konsumpcja mozdzka przodka
  wykopanego pare dni po smierci…
  Pycha !!

  Moze minac i 20+ lat do pierwszych
  objawow, sa to zabuzenia rownowagi
  i motoryczne, po ~roku jest po ptokach,
  no i nadaje sie do ponownej konsumpcji….
  Tzw. TSE choroby sa 100% smiertelne

  konsumpcje Hartmanow na oltarzu
  wiedzy byly by przez analogie z Fore
  People of New Guinea zbawieniem
  dla kraju, cala generacje PL papuasow
  szlak by trafil ze 100% pewnoscia

  rytualne konsumpcje Hartman-like
  people powinny byc szeroko
  propagowane w krainie przywislanskiej,
  tej oazie postepu pomnikami jp2 Rodin’owego
  dluta zaludnionej….

  ..)

 62. Żakowski, jakiś ty nowoczesny…

 63. Jak ja to lubię, kiedy o „potrzebie przyjmowania argumentów niezgodnych z własnymi poglądami” wyraża się ktoś, kto nie umie mówić inaczej niż tonem nie znoszącym sprzeciwu…

 64. Krzysia, masz rację. Sadzac po komentarzach, Polska to kraj debili. Podobno ktoś płaci za takie wpisy.

 65. @rem: miałam właśnie dokładnie to samo napisać. Uważam Hartmana za szkodnika dla lewicy światopoglądowej, którą ten jego wybryk będzie wiele kosztował.

  Droga @Krzysiu – jestem feministką o zdecydowanie lewicowych poglądach na sprawy obyczajowe, jak najdalszą od wierzenia w kościelne gusła i zdecydowanie mówię ‚nie’ Hartmanowi w tej kwestii.

  Hartman, być może przerażony krytyką i powszechnym potępieniem, kłamie na temat tego tekstu.
  Np.: ‚Nie jestem za zalegalizowaniem kazirodztwa, lecz mówię, że warto otworzyć debatę’. Jeśli nie chcesz zalegalizowania czegoś, co jest nielegalne, to o czym chcesz debatować? Jak ktoś słusznie skomentował, to tak jakby powiedzieć: ‚nie jestem za przywróceniem niewolnictwa ale warto o tym podyskutować’.

  2-gi przykład: ‚Napisałem esej dywagacyjny, by skłonić ludzi do myślenia. To trudna forma dla mniej wprawionych (!!!!!), zostałem źle zrozumiany. Nie popieram w nim kazirodztwa. A co widnieje w owym eseju? Ano to:
  “Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku.” – Tym zdaniem warunkowym Jan Hartman zachwala kazirodztwo. Wnioskuje, że związek kazirodczy może być nową, wyższą jakością miłości i związku, właśnie na podstawie tego, że ma w sobie składnik kazirodztwa. Później wysuwa przypuszczenie, że związek kazirodczy może być nawet “czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi”.
  “Cóż, „naturalny porządek rzeczy” to w najlepszym razie pojęcie zaczerpnięte z pewnej doktryny metafizyczno-religijnej. Byłoby nieuczciwe i nieracjonalne, gdyby stanowiono restrykcyjne prawo w oparciu o zabytkowe doktryny o czysto spekulatywnym charakterze. Wprawdzie dawniej tak czyniono (czego pamiątką jest mi.in. zakaz kazirodztwa), lecz to znowu żaden argument. Złe obyczaje i tradycje w stanowieniu prawa trzeba zwalczać, a nie pielęgnować.”

 66. Ciekawe czasy na blogu.
  Drugiemu Aximowi znowu marzy sie „rewolucja kulturalna” w celu resocjalizacji ynteligentow w najlepszym mao-cetungowskim, albo pol-potowskim stylu.
  Janusz zaś twierdzi, ze całe zachodnie media sa opanowane przez CIA i „mędrców Syjonu” i jedynym wiarygodnym źrodłem informacji jest putinowska propaganda w stylu Russia Today.
  Ale jaja !!!

 67. Behemoth… jeden z najlepszych polskich zespołów, główny towar eksportowy w polskiej branży muzycznej. Ale nieeee, jedźmy na nich. Zresztą o tym, jak działają katolicy więcej tu -> http://www.nicsmiesznego.eu

 68. Bywalec 2
  Według axioma, kto nie produkuje, ten nie je. Musi pasożyt.
  Książka, wykład z filozofii, badania socjologiczne, film, koncert to tylko kwiatki do kożucha, całkiem zbyteczne, a profesory i artysty to przygłupiaste pięknoduchy, które przecież na niczym się nie znają.
  Toż nawet Gomułka, co nienawidził wykształciuchów, literatów gonił do pióra, ale nie uważał ich za nic niewartych próżniaków.

 69. Bywalec 2

  To nie ja twierdzę, że w mainstreamie szpicel na szpiclu szpiclem pogania, tylko niemiecki whistleblower, dr Udo Ulfkotte, człowiek z wewnątrz, dziennikarz z wieloletnim stażem i to nie byle jakiej gazety, bo Frankfurter Allgemeine Zeitung, nazi matek, nazi ojców.

  Schlebiasz tym dupkom żołędnym, nazywając ich „mędrcami” – toż to zwykła banda załganych kołtunów, kłamców i oszustów z piekła rodem, opanowanych szowinistyczną manią, kamuflowaną urojonym mesjanizmem.

  O kanale Russia Today radziłbym wypowiadać się nie na podstawie czarnego PR-u oraz propagandy zapodawanej nam w mainstreamie przez towarzystwo-szpiclowstwo, a po własnoocznym obejrzeniu tak dobrych audycji, jak: „Keiser Report” genialnego Maxa Keisera oraz Stacy Herbert, „Cross Talk” Petera Lavelle’a, „SophieCo” Sophie Shevardnadze, „Going Underground” Afshina Rattansi, „The Truth Seeker” Toma Hartmana (ale porządnego człowieka) , „Worlds Apart” Oksany Boyko, czy po obejrzeniu świetnych filmów dokumentalnych RT.
  To poziom dziennikarstwa nieosiągalny w Polsce i niespotykany obecnie na całym Zachodzie. Lata świetlne oddzielają klasę oraz intelekt tych ludzi od paradziennikarzy prezentujących swoje zakute łby polskiej publiczności. Niestety.

  Na szczęście są jeszcze na świecie wolne media, który poruszają tematy istotne, jak ISIS, żydowska wojna na Ukrainie, czy hande made ebola, którą nas właśnie terroryzuje ta sama banda, która próbowała niedawno wykończyć pół świata szczepionkami na „świńską grypę” zatrutymi przez Baxter, wystarczy przejrzeć nagłówki:

  Ebola and the “Rapid Vaccine Response”. The U.S. Government Filed for Patent on Ebola in 2009

  Wolf meets with Oath Keepers / CIA Spy confirms Sandy Hook and Boston bombing “false flags”

  Israeli Rightists Wave ISIS-style Flags in Protest of African Asylum-Seekers

  “The Terrorists R Us.” The Islamic State “Big Lie”

  Libya Takes Goldman Sachs to Court to Recover $1.2 Billion from a Series of Derivative Trades

  Ukraine: 3,660 Killed, 8,756 Wounded Since April – Kiev Forces Violate International Humanitarian Law, UN Report Says

  Rwanda’s Untold Story: Who Was Behind the Genocide?

  Hong Kong Protests: Now the Hard Part, Kick out the US, Build National Consensus

  During An Ebola Pandemic in America All Of Your Rights Would Essentially Be Meaningless

  itd.

 70. Jaki jest produkt gigantycznej armi filozofow Hartmanow i przedstawicieli nauk spoleczno-humanistycznych ???

  Stosunki spoleczne na poziomie dzikiego bydla. Gdzie tam, nawet ponizej dzikiego bydla.

  Przedstawiciele pasozytniczych profesji tzw ynteligencja, po przez korupcje kumoterstwo i partyjny nepotyzm poustawiali sie na panstwowych podadkach skad potrafia tylko wychwalac rezim i niekompetancje wladzy.

  Np przyklad wychwalaja cudowna transformacje do wolnego rynku. Ale na wolnym rynku przedstawiciele pasozytniczych zawodow nadaja sie tylko do zmywania garow. Podobne wychwalaja globalizacje, ale sami na panstwowych posadkach nie doswiadczaja efektow globalizacji.

  Co jeszcze gorsze przedstawiciele pasozyticzych zawodow judza, podzegaja w kierunku zimnej wojny, stanu napieciai i nawet konflikotow zbrojnych. A sami nawet w wojsku nie sluzyli. Zaden znany mi ynteligent nie jest az takim patriota by w wojsku sluzyc. Ale do wojny podzega.

  Dlatego czas najwyzszy by obnazyc hipokryzje tej ynteligentnej holoty. Hitler mial jednak racje, wylslal te ynteligencje UJ do pracy do Niemiec.

 71. axiom
  Ty znowu pisząc o „dzikim bydle” i „hołocie”, wyznaczając swoje „standardy” (byś się w końcu wysilił na jakąś analizę sensowną bez inwektyw) , obnażasz własną ynteligencje.
  A już myślałam, że wreszcie da się z tobą pogadać.

 72. Janusz
  Troska o los Ulfkotte i wolnej prasy na zachodzie, ktora poddawana jest tak licznym prześladowaniom, ktora tutaj wykazujesz jest godna pochwały. Wolność napewno nie jest czymś danym raz na zawsze i wymaga zawsze na nowo obrony.
  Trudno tu jednak nie wspomnieć, ze tak cieżko prześladowany Ulfkotte miał w ostatetecznym rozrachunku więcej szczęścia, jak na przykład taka Politkowska. Ale co kraj to obyczaj.
  Ciszę sie, ze znalazłeś swoją ideologiczna ojczyznę w rosyjskich mediach. Myśle, ze prawdziwy rasista i antysemita lepszej duchowej ojczyzny znalezdz nie może.
  Ciesz sie tez dr. Ulfkotte jak długo możesz, bo on zmiennym jest i juz kilkakrotnie zmieniał religijne i polityczne fronty.
  Nie sadze abyś mógł liczyć na duże sukcesy na tutejszym blogu, w twojej propagandowej pracy na rzecz „putinowszczyzny”. Ale cóż z czegoś trzeba żyć.

 73. Drogi Axiomie
  Obawiam sie, ze w ostatetecznym rozrachunku dojdziesz do wniosku, ze ynteligencja ponosi także odpowiedzialność za stan twojego umysłu, a na ten „zaszczyt to ona juz napewno nie zasłużyła.
  Wszystko własny siermiężny i chałupniczy dorobek .
  Gratulacje.

 74. Bywalec 2

  Nie masz merytorycznych argumentów, to uciekasz się do ataku poniżej pasa, zarzucając mi „propagandową pracę”, rasizm oraz antysemityzm – te stare numery żydowskich hucpiarzy na nikim nie robią już wrażenia. Zapomniałeś o homofobii – pewnie skleroza.

  A Rosja, jako duchowa ojczyzna, z jej chrześcijańską religią, literaturą, sztuką oraz głębokim, filozoficznym egzystencjalizmem, nawet dla mnie, człowieka, którego ojczyzną także duchową jest Polska, Polaka z rodziny o udokumentowanym pochodzeniu od 1418 r., którego przodkowie byli zsyłani pod chińską granicę, wcale nie brzmi tak najgorzej, tylko oczywiście mówimy o tej Rosji, a nie o żydowskim ZSRR złodziei, intelektualnych miernot, masowych morderców-psychopatów oraz odwiecznych oszustów. ZSRR, w którym – jak przypomina Aleksander Sołżenicyn – WCzK w ponad 80% tworzyli żydzi, o którym żydowski autor Chajfec pisał tak:

  „Bezczelni, pewni siebie i zadowoleni, dorośli Żydzi śpiewali na ‚czerwonych świętach’ i na weselach: „tam, gdzie siedzieli carowie i generałowie, teraz siedzimy my, a oni leżą pod nami.”
  Ale jacy „my”? Władza zaprosiła miliony mieszkańców zbutwiałych miasteczek, handlarzy starzyzną, karczmarzy, przemytników, sprzedawców wody selcerskiej, ćwiczących wolę w walce o życie i mózg przy wieczornym czytaniu Tory i Talmudu. Zaproponowała im przeprowadzkę do Moskwy, Piotrogradu, Kijowa, wzięcie w swoje nerwowe i szybkie ręce [jak u Johny’ego 11 palców] wszystkiego, co wypadło z wypielęgnowanych rąk starej inteligencji, wszystkiego – od finansów wielkiego mocarstwa do fizyki atomowej, od szachów, do tajnej policji. Nie powstrzymali się przed tym, co skusiło Ezawa, tym bardziej, że oprócz miski soczewicy zaproponowano im zbudowanie „ziemi obiecanej.”

  Politkowska powiadasz. Hmm, masz pewnie na myśli tę żydowską dziennikarkę mówiącą po rosyjsku, Annę Mazepę z Nowego Jorku, z amerykańskim paszportem, którą – jak sugeruje „wolny świat” – zastrzelił sam Putin w dniu swoich urodzin 7.10.2006r., żeby nie było wątpliwości, po czym ze strachu porzucił pistolet z łuskami na miejscu zbrodni.

  „Anna Stepanovna Politkovskaya ✡ (August 30, 1958 – October 7, 2006) was a Russian speaking Jewish journalist” http://en.metapedia.org/wiki/Anna_Politkovskaya

 75. Janusz
  9 października o godz. 17:22

  Masz racje. Rosja jest lata swietlne przed Polska w kazdej z dziedzin nauki, kultury, techniki, gospodarki, ekonomicznie, politycznie i oczywiscie militarnie.

  A wytykanie Rosji zbrodni historycznych jest smiechu warte. Taka byla kiedys moda.
  Zbrodnie Rosji/ZSRR sa niczym w porownaniu z osiagnieciami w tej dzieninie USA, Brytanii, Francji, Hiszpani, Portugali,… nawet Belgi i oczywiscie kk. Tego zakuty leb polskiego rusofoba nie wie. Aha bo na lekcjach religii nie uczyli a historia jest zaklamana.

  Polska polityka wobec Rosji jest polityka wscieklego psa i paskudnie podlej swini. Bo dzieki Rosji Polska i polacy wogole istnieja. Tylko paskudnie podla swinia moze nie doceniac tego faktu.

 76. mag, zobacz, pies przygarnal porzuconego lwa.
  http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/matka-odrzucila-lwiatko-przygranela-je-suka,1349009.html?playlist_id=12799

  Cos podobnego nie zdarza sie wsrod polakow. Bo stosunki miedzyludzkie sa na poziomie dzikiego bydla, nawet ponizej. Wsrod dzikiego bydla gdy jedno padnie pozostale sie tym nie iunteresuja. Nawet w Wa-wie. Czytalem ze kobiete znaleziono martwa 6 miesiecy po smierci. Nawet wydostajacy sie smord nie martwil sasiadow. Tak jak wsrod dzikiego bydla.

  A czy ty pomoglas bezdomnemu, bezrobotnemu, choremu, glodnemu ??? Nie ty nosisz rezimowe okulary i takich ludzi nie widzisz. Widzisz tylko usmiechniete twarze. Ale nie chodzi tu o bezposrednia pomoc. Gdybys choc miala wymagania od rzezimu, by tylko kompetentni ludzie zajmowali stanowiska publiczne,… zapobiegala bys takim zjawiskom jak bezrobocie bezdomnosc, choroby. A gdyby ynteligencja miala ynteligencje, elemetarne wartosci moralne, etyczne i uczciwosc Polska mogla by byc krajem. A jest bagnem. Co dzisiej opublikowany ranking na temat gdzie najlepiej zyc potwierdza, Polska w ogonie krajow swiata.

 77. Gdzie Pan był, jak Pana koledzy dziennikarze biegali za Anną Przybylską, żeby zrobić jej fotę? Łazili za nią nawet do szkoły, gdy odbierała po lekcjach dzieci. Koczowali pod domem. A nuż coś kompromitującego się wydarzy i będą mieli tzw. materiał. Dlaczego wtedy Pan nie protestował?

 78. Drogi axiomie, owładnięty obsesją na temat własnych ziomali, którzy żyją w kraju, a nie jak ty na emigracji i są według ciebie chodzącymi kanaliami oraz wyjątkowymi durniami nie mającymi sobie równych chyba we wszechświecie!
  Znam te twoje grepsy na pamięć i nie mam ochoty z tobą „dyskutować, bo to jest po prostu niemożliwe i bez sensu.
  Z łatwością znajdziesz w googlach przykłady „zbydlęcenia” i tzw. znieczulicy społecznej w różnych krajach świata i na różnych kontynentach, podobnie jak przykłady społecznej solidarności, empatii.
  Tylko musiałbyś chcieć.
  Ale ty pilnie wyszukujesz przypadki patologicznych zachowań wyłącznie na terenie Polski, jakby to było normą, a gdzie indziej się nie zdarzały.
  Tak jak by nie istniały statystyki porównawcze choćby.
  Ranking, o którym piszesz, dotyczy 34 państw (tych raczej z górnej półki, czyli najbardziej rozwiniętych), które są brane pod uwagę przez OPEC (czy jak się ta organizacja nazywa), a nie 246 krajów na caluśkim świecie.
  Bez odbioru, bo nie zamierzam cię przekonywać że nie jestem wielbłądem w reżimowych okularach, ani że ludziom w Polsce zdarza się też uśmiechać i nawzajem sobie pomagać.
  Przecież ty i tak wiesz swoje.

 79. Profesor Hartman otruł przede wszyskim siebie. Ale dlaczego to zrobił? Skutki były do przewidzenia. Czy polscy ateiści potrzebują męczennika? Ukrzyżować już nie można, ale umazać błotem i przykuć do pregierza jak najbardziej. Rada UJ się skompromitowała, nie lepsza od Palikota. Nie chciała uhonorować Barosso to może Palikota? Jest jej bliższy poglądowo.
  PS. poziom tej dyskusji jest fatalny (axiom1 i inni).

 80. Profesor Hartman, przedstawiciel klasy pasozytniczej przyszlosc widzi tylko w podatniku. Dlatego stara sie dostac na posadke posla, europosla,…. Coz, zrozumiele, wiadomo co go czeka na wolnym rynku. Zmywanie garow.

  Gdyby Harman choc potrafil dostrzec choc te najwazniejsze polskie problemy jak deficyty budzetu, dlug publiczny, bezrobocie, skandaliczniue marny stan zdrowia polakow, emigracje, kryzys demograficzny,… i proponowac realistyczne rozwiazania zyczyl bym mu pomyslnej kariery politycznej.

  Ale on wyksztalciuch ynteligent tego nie widzi. Nie widzi problemow ktore ma kazdy polak. Hartman postawil sie w obronie pedalstwa, seksualnych transformatow dziwolagow i kazirodztwa. Te zbodzenia dotycza w kolejnisci 0.5% , kilka przypadkow, i 0.01% wsrod polakow.

  Wiec sie pytam,…. Gdzie jest Umysl u Hartmana ? Czy on wogole ma mozg ?

  Ale Hartman to zaledwie jednostka reprezentacyjna polskiej armi ynteligentow przedstawicieli pasozytinczych kierunkow, filozofow, socjologow, historykow i przeroznej masci debili. Ich kolektywnym osiagnieciem jest dopowadzenie do upadku stosunkow miedzyludzkich do poziomu dzikiego bydla.

 81. axiom1
  10 października o godz. 9:47
  Ja Cię rozumiem, bo też widziałem w tv ten film o przywódcy stada bawołów afrykańskich walczącym z atakującymi stado lwami samotnie, przy obojętnej a nawet wrogiej ( ze strony pretendentów do przewodzenia stadu ) postawie stada. Gdy już opadł z sił, to stado pozostawiło go na pastwę lwów. Gdy się czyta takich, co to piszą , że oni nie bedą płacic na emerytów, chorych, naukę dzieci czy chocby wspólną budowę drogi służacej wszystkim to analogia do stada bydła nasuwa się sama.
  W naszym społeczeństwie na nowo odzywa się z jednej strony mentalnośc chłopa pańszczyźnianego i parobka folwarcznego a z drugiej strony szlechetki, któremu słoma z butów wychodzi, łyżkę za cholewą nosi ale karabela u boku, wąsa dumnie podkręca bo on „herbowy” stworzony do „bitki i wypitki” no i oczywiście do rządzenia, bo „nihil novi”.
  A od roboty są Chamy, którym dośc tego, co z pańskiego stołu spadnie.
  W PRL-u próbowano tę mentalnoś zmieni ale z mizernym skutkiem a to, co kiełkowało zostało skutecznie ośmieszone.
  Technicznie i technologicznie to może jesteśmy w XXI wieku ale społecznie to cofnęliśmy się przynajmniej 150 lat wstecz. Widzę to chocby po zachowaniach swoich dzieci, które mi mówią : ” No masz rację tato, ale świat jest inny i my musimy się dostosowa albo zginąc „

 82. kaesjot
  10 października o godz. 11:01

  Niedawno czytalem, jechaly sobie cztery osoby samochodem. Byl wypadek, jedna z kobiet zostala ciezko ranna. A jej towarzystwo zostalilo ja w przydroznym rowie gdzie po 4 godzinach zmarla. Bydlo nawet nie zadzwonilo po pomoc. Za rozmowe telefonoczna przeciez bylby rachunek.
  To jeden z symptomow dzikiego bydla.

  Za to wlasnie odpowiadaja przestawiciele nauk spoleczno humanistycznych. Bo poddali sie procesowi skurwienia. Ulokowani po przez korupcje, kumoterstwo i partyjny nepotyzm na posadkach panstwowych przedstawiciele nauk humanistyczno spolecznych zapomnieli o swych profesjach. Potrafia tylko wychwalac rezim, rezimowa niekompetencje alba ztruwac mozgi polakow byle gownem. Jak Hartman.

 83. Janusz
  Jestem nieco zdziwony tym, ze ty Polak od 1418 roku rościsz sobie prawo do decydowania o tym, co jest naprawdę rosyjske.
  Putin ma tu juz całkiem inny stosunek do CCCR. Dla niego rozpad Związku Radzieckiego było najwieksza tragedia geopolityczna XX wieku. A wiec to co dla krajów ościennych w tym Polski było błogosławieństwem i pozwoliło im sie wyrwać z pod azjatyckiej kurateli, dla obecnego Prezydenta Rosji było tragedia. Juz to stwierdzenie jest dostateczna groźba dla sąsiadów Rosji.
  Putinowi marzy sie odbudowa sowieckiego imperium, teraz ale juz nie pod komunistycznymi , ale nacjonalistycznymi hasłami.
  CCCR nie było żydowskim państwem, jak ty to starasz sie nam tu wmówić. CCCR było tym państwem , ktore uczyniło z Rosji największe i najbardziej wpływowe mocarstwo światowe w całej długiej historii tego kraju.
  Nic wiec dziwnego, ze sowiecka nostalgia jest we wszystkich kręgach społecznych w Rosji, włącznie z KGB-bowskimi wciąż żywa, a koszulki z nadrukiem CCCR cieszą sie niezmiennym powodzeniem.
  Pomarzyć można.
  Co do Politkowskiej to rozumiem, ze jak Żydówka to można. Przecie pisze co kraj to obyczaj.

 84. Profesor Hartman, specjalista od etyki, moralnosci, nie dostrzega gigantycznego problemu Polski i polakow. Za malo studiowal ? Nie, jest po prostu tchorzem i cwaniaczkiem. Chce sie przypodobac rezimowi w nadzieii za posadke na konto podatnika.

  Najwiekszym problemem jest juz 25 lat lajdactwa tepej wladzy ktora nie potrafi nic poza systematycznym zadluzaniem kraju na konta nieletnich. Wladza uprawia pedofilie ekonomiczna czym jest ekonomiczne wykorzystywanie nieletnich. Tu widac oczywiste gwalty na cywilizacji.

  1) To nie etycznye i nie moralne by zwykly partyjny motloch pchal sie i zajmowal wysokie stanowiska panstwowe po przez manipulacje i cwaniactwo skad moga tylko szkodzic wszystlim 38 mln polakow. W dodatku nawet nie wybrani, wybory sa farsa.
  2) Jest nie etyczne i nie moralne by wladza dofinansowywala budzet na konta nieletnich i pokolen nawet jeszcze nie urodzonych. To jest pedofilia ekonomiczna.
  3) Jest wysoce nie etyczne i nie moralne ze dorosli polacy milczaco przyzwalaja na takie praktyki. Bo to kopanie dolka pod wlasnym dzieckiem. Cos podobnego nie ma meijsca nawet wsrod zwierzat. Zwierzeta wykonuja swe powinnosci aby ich potomstwo zdolne bylo do samodzielnego zycia. Nestyty polskie dzieci obarczone juz nie wyplacalnymi glugami zycia nie beda mialy.
  4) Jest jeszcze bardziej nie etycznue i nie moralne gdy stroze etyki i moralnosci, tzw ynteligencja trzymaja swe geby zamkniete podczas gdy proces zdziczenia i rozpadu spoleczenstwa postepuje.

  Rodzice wyjabali swe wlasne dzieci zaciagaja na ich konto niewypalcalne dlugi. Oczywistym jest ze teraz dzieci wyjebia swych rodzicow i odmowia wplacania na ZUS. Elementarne funkcjonwanie spoleczenstwa zostalo zniszczone. I co ? Wielce uczony profesor Hartman o tym nie wie. W zamian zatruwa blogosfere byle gownem kazirodztwem i innymi pierdolami. Hartman zniewaza wyzsze wyksztalcenie !

 85. Przepraszam za błąd .
  Ma byc oczywiscie CCCP, a nie jak pisałem CCCR.

 86. „A wiec to co dla krajów ościennych w tym Polski było błogosławieństwem i pozwoliło im sie wyrwać z pod azjatyckiej kurateli,…”

  Jakiej azjatyckiej kurateli ? Spod wplywow ZSRR oczywiscie.

  Dlaczego ma to byc blogolawienstwem ? W krotkim czasie system zaopatrzenia i zbytu polskiej gospodarki zostal zniszczony. W efekcie postawilo to Polske w bardzo trudnej sytuacji i do tej prory skutki sa katastrofalne. Utrata 5-6.8 mln miejsc pracy, 5 mln emigracja, 25 lat kolejnych deficytow budzetu, gigantyczny dlug publiczny i inne dlugi, praktycznie zbankrutowany ZUS. Przejecie polskiego przemyslu przez obcych. Polak stal sie niewolnikiem we wlasnym kraju,…. sorry juz nawet nie we wlasnym. To przeciez Rzecz-Nie-Dla-Wszystkich-Pospolita.

  A czy Polska sie z czegokolwiek wyzwolila ? Jest teraz kolonia w Uni, zalezna od Washyngtonu, Brukseli, Watykanu i kazdej z wiekszych korporacji. I do tego stopnia jak np Fiat, przez 25 lat nie zaplacili nawet raz CIT-u.

  Za rozpad ZSRR odpowiedzilny jest pijak Jelcyn. On po prostu przepil ZSRR. ZSRR podzielono wedlug granic administracyjnych republik ignorujac inne wzgledy. Bylo to powaznym bledem zwlaszcza ze wiekszosc bylych republik nigdy nie byla panstwami. Moze nie bylo by problemu gdyby rosjanie ktorzy przez przypadek znalezli sie poza Rosja nowych krajach byli trakotowani jako rownouprawnieni obywatele. Ale zaczeto na nich robic ngonki i pozbawiac praw obywatelskich. Do czego zachod pozegal i finansowal. Stad tez Rosja musiala reagowac. A oskarzanie Putina o dazenie do obdubowy imerium na nacjanalizmie rosyjskim jest halucynacja nie z tej Ziemi. To blazenska prowokacja z twojej strony.

 87. axiom1

  Dzięki. Niestety racja, czy w ogóle prawda, nie są obecnie zbyt popularne w tutejszym partyjniackim, antydemokratycznym państwie, bazującym ideologicznie oraz personalnie na załganej, odwiecznie zdegenerowanej cywilizacji żydowskiej (vide: Izajasz, Enoch, itd.), gdzie cel „uświęca” środki, czego dowodów mieliśmy w historii bez liku; żeby nie sięgać daleko, to począwszy od krwawej rewolucji masońskiej, de facto żydowskiej, znanej szerokiej publiczności jako francuska, poprzez rewolucję żydowskich bolszewików w Rosji z milionami ich rosyjskich ofiar, do powojennej kato-żydokomuny w Polsce oraz aktualnej żydo-bolszewii w UE – bo czymże jest centralnie planowana, zarządzana przez marionetkowych nomen omen komisarzy „Unia”, poddana talmudycznej represji przez prawne bezprawie, jak nie bolszewizmem, tyle że à rebours? Czym są gigantyczne, internacjonalistyczne korporacje, jak nie współczesnymi kołchozami i sowchozami, niewolącymi ludzi tak samo, jak tamte, tyle że powbijanych w unisex-mundurki?

  Słusznie piszesz o klasie pasożytniczej w Polsce, pseudointeligentach żerujących na budżecie państwa, czyli na wszystkich obywatelach ograbianych podatkami. To żydowski standard od lat, doskonale z perspektywy czasu widoczny na przykładzie okupowanej Rosji, w której – jak przypomina Aleksander Sołżenicyn w wydanej właśnie w Polsce książce „200 lat Razem” – żydostwo po uzyskaniu praw obywatelskich w lutym 1918r. w ciągu kilku miesięcy przejęło pełną kontrolę nad rosyjskim państwem oraz jego instytucjami, wywołało rewolucję, obsadziło wszystkie newralgiczne pozycje w rządzie, w sądownictwie, w Czrezwyczajce i NKWD, na urzędach, w edukacji, kulturze, w fundacjach zarządzających dotacjami amerykańskimi oraz europejskimi, w kołchozach i sowchozach, uwłaszczyło się totalnie na rosyjskim narodzie, a samych Rosjan, służących dotąd na zajętych przez siebie posadach rozstrzelało, w najlepszym razie zesłało do gułagów na dziesięciolecia, jako robotników przymusowych.

  To schemat powielany także dzisiaj, tylko chwilowo w wersji soft, to znaczy skutki są podobne, ofiar jak wówczas miliony, zniewolenie okupowanych krajów kompletne, samodzielne państwa w nich nie istnieją (ch. d. i kamieni kupa), pasożytnicza eksploatacja idzie pełna parą, ale metody są nieco inne. Dziś niewoli się hurtowo, głównie długiem, kredytem zagranicznym udzielanym państwom przez bandę szowinistycznych złodziei z pieniędzy fiducjarnych, nazwanych szyderczo wobec Nowego Testamentu – „FIAT”, czyli: „niech się stanie”, lichwą kart kredytowych oraz kredytów konsumpcyjnych, okrada się ludzi sterując inflacją, niszczy państwa wpędzając w deflację, ograbia się całe kontynenty piętrowymi derywatami, tworzonymi nawet od pogody, którą się steruje dla własnych, złych celów, za sprawą geoiżynierii. Żyjemy na wyższym poziomie cywilizacji, Tyle, że jest to cywilizacja diabelska.

  Rosja znienawidzonego Putina, skierowana dziś ku wartościom cywilizacji łacińskiej jest ostatnią poważną przeszkodą dla tego totalnie załganego gangu, w przejęciu kontroli nad całym światem, co wbrew pozorom nie jest wcale ponętną perspektywą dla obywateli Europy, mimo że można podobno pokochać własnego oprawcę i ciemiężyciela, jak wykazywał Aldous Huxlay w swoim proroczym niestety „Nowym Wspaniałym Świecie”. Spora część społeczeństw Zachodu zdaje się obecnie trwać w swoistej katatonii, nie docierają do niej żadne bodźce, a informacje dostępne w alternatywnych mediach podlegają procesowi automatycznej filtracji: niezgadzające się z mainstreamowym chórem szpicli – jak wykazał dr Udo – są odrzucane, a przyjmowane te, które pozwalają na trwanie w prowadzących na skraj przepaści konformizmie oraz kunktatorstwie.

  Przykładem może tu być ocena NATO, instytucji tyle zbytecznej, co bandyckiej, w której nadzieje mogą pokładać jedynie sklerotyczni idioci, po wymazaniu z pamięci gorzkich lekcji niedawnej historii. Abstrahuję zupełnie od tego, że zasłanianie się USA oraz NATO jest dla Polski obraźliwe – chowanie się za plecami ewidentnego zbira i mordercy oraz usiłowanie szczucia nim swoich domniemanych wrogów jest charakterystyczne dla ludzi podłych oraz tchórzy, słusznie pozbawionych szacunku dla samych siebie. Dziś na temat NATO nie ukaże się żadna krytyka w mainstreamie, żeby nie wiadomo jak potworne zbrodnie zostały dokonane po auspicjami tego sojuszu strachu typu „kto nie z Mieciem, tego zmieciem”, np. w Libii.

  Teraz trzeba czytać Fidela Castro, żeby usłyszeć kilka słów gorzkiej prawdy o NATO:

  http://www.globalresearch.ca/fidel-castro-compares-nato-to-the-islamic-state/5407178

  Bywalec 2

  Putin nie chce odbudowy żydowskiego ZSRR, co wykazał trzymaniem w tiurmie Chodorkowskiego, tylko rosyjskiej Rosji, białej, nie czerwonej.

 88. Janusz
  Kto rządzi w Rosji?
  Krótka lista oligarchów ery Putina:
  Roman Abramowicz
  Oleg Deripaska
  Michail Prochorow
  Wladimir Potatin
  Witali Małkin
  Michail Fridman
  Myśle, ze jako specjaliście od żydowskiego zagrożenia uda ci sie swoich rozpoznać. I to ma byc ta biała, jeszcze z jakiegoś niezrozumiałego powodu łacińska Moskwa. Obawiam sie, ze ty i Putin jednak nie całkiem chcecie tego samego i wciągasz go na członka nie pytając o zdanie.

 89. Bywalec 2
  10 października o godz. 17:00

  Bywalcu, gdzie ty bywasz ? Co ty wiesz poza plotkami ?

  Kto rzadi w Rosji ? W Rosji rzadzi Wladimir Putin, bezposrednio wybrany 64% glosow przy frekwencji 65%. Obecnie cieszacy sie 86% poparciem.

  Nie ma wyzszego stopnia demokracji od bezposrednich wyborow. Zaden eurpoejski przywodca zachodu nie jest wybierany bezposrednio. Frekwencje sa rzedu 50% a obena popuralnosc na poziomie 20 paru procent. A np w Uni europejczycy nawet nie maja prawa nikogo wybierac. Nominacje odpbywaja sie po pzez kumoterstwo za zamknietymi dzwiami tak ja ta donkowa.

  Co wiec chcesz udowodnic ? Ze tam w Rosji jest jakis rzekomy rezim ??? Nie tam w Rosjii istnieje demokratyczny proces. Formalnie i demokratycznie wybrany przywodca i kompwetetny. I ma wyniki; bdlug puniczy 6% PKB, budzet zbalansowany, bezrobocie 4.5%.

  Podobnie gubrnatorow regionow rosjanie wybieraja bezposrednio.

  W Polsce natomiast Pemiera nawet nikt nie wybiera. Wladze zdobywa sie po przez manipulacje i cwaniactwo na szczblu partyjnym, wybory sa fasa z frekwencjami ponizej 50%. Wojewody prochodza z partyjnych nominacji.

  Juz z powodu istnienia takiej sytuacji przwoitosc nakazyje bys nie wtracal sie w wewnetrzne sprawy Rosji.

 90. Drogi Axiomie
  Wywarzasz u mnie otwarte drzwi. W pełni podzielam twoja opinie, ze każdy naród ma ten rząd na który zasługuje.
  Mnie chodzi o wiele większa rzecz, z ktora borykamy sie na blogu z Januszem, a mianowicie o syjonistyczny spisek dla przejęcia władzy na świecie.
  Właśnie udało mi sie znalezdz istotna informacje w niezależnych mediach jeszcze nie opanowanych przez syjonistyczny spisek i wolnych od rządowych wpływów Moskwy.
  Media te donoszą , nie mniej i nie więcej, ze Putin stał sie marionetka w rękach żydowskiej sekty Chapad Lubowicz, której celem jest redukcja gojów na świecie do 600mln w celu łatwiejszej ich kontroli. Ta informacja tłumaczy nowa konfrontacyjna politykę Putina wobec zachodu i jej cele.

 91. @Bywalec 2
  W spisek zydowski nie wierze. Fakt ze gdzies tam zydzi dominuja w strukturach wladzy lub biznesu nie dowodzi spisku tylko p ich zdolnosciach organizacyjnych i zdolnosci do nauki. Np przecietne zydowskie dziecko w UsA spedza w szkole dwa razy wiecej godzin od przecietnego amerykanskiego dziecka. Maja zamilowanie do matematyki, finansow, ekonomi, ksiegowosci, technologi i komputeryzacji podczas gdy w innych krajach w tym w Polsce podstawa nauki jest religia. Jezeli juz podejrzewasz kogos o jakies spiski to podejrzewaj np polskie wladze bo jest oczywiste ze po przez wprowadzenie religii do szkol, przedszkoli i zlobkow chca otumanic caly narod.

  Putin nie jest czyjakolwiek marionetka. Jest wodzem ktorego zakres wladzy okreslony jest w rosyjskiej konstytucji. I on to postrzega. Nie ma rowniez zadnej konfrontacyjnej polityki Putina wobec zachodu. Jest odwrotnie, to zachod nieustannie prowokuje.
  Np terrorysci w Beslam szkoleni byli w bazach Nato w Kosowie. Przewrot w Kijowie zorganizowany przez USA i sfinansowany, $5 mld to kosztowalo. Viktoria „fuck the EU” Nuland potwierdzila. Sama osobiscie pozegala i rozdawala herbatniki na majdanie. Czeczenow uzbrajal i podzegal zachod. Podobnie Szkaszlilego podpuscil do napasci na Ossetie Pld Bush co Komisja Europejska potwierdzila po rocznym sledztwie.

  A Putin reaguje do tych przeroznych swinstw (partnetstwo wschodnie) jak moze i tak aby nie doszlo do wiekszego konfliktu o nieobliczalnych konsekwencjach.

 92. Bywalec 2

  Spisek jest ewidentny, bez dwóch zdań, twardych dowodów mamy pod dostatkiem, a Putina nie tak łatwo zmarionetkować, to stary KGB-owiec, dobrze wie, czego się spodziewać po żydostwie, na dodatek ma wszystkie kwity z archiwów (jak Michnik), więc nawet nie musi się niczego domyślać. Dlatego Chabad-Lubawicz i s-ka mogą mu nadmuchać, albo skoczyć, o czym doskonale wiedzą, stąd ten antyputinowski jazgot na świecie. Putin nie pęka nawet przed tygrysami, to i niestraszne mu będą piekielne gęby chabadowców live, choć to tak, jakby patrzeć w oczy sabatowi diabłów. Niektórzy wolą wcisnąć na uszy kapelutek i zerkać raczej w obiektyw..:

  http://marucha.wordpress.com/2014/05/31/zydowska-sekta-chabad-lubawicz-chce-zbudowac-nowa-chazarie-na-ukrainie/

 93. Ups, datę podałem spóźnioną, żydostwo uzyskało prawa obywatelskie w lutym 1917r. oczywiście – sorki.

 94. Obawiam sie, ze bagatelizujesz żydowskie zagrożenie w Rosji. Świadczy o tym nie tylko rosnące wpływy Chapad lubowicz, ale takze skład religijny rosyjskiej oligarchi.
  Jeden Chodorkowski na odlocie nie czyni jeszcze wiosny rosyjskiego ludy, który dalej cierpi pod knuta żydowskiego kapitału.

 95. Że też tak łatwo jest nawiać z domu wariatów – niektórzy piszący tu są na to bezspornym dowodem. Dno intelektualne.

 96. Filozofia jest nauka o racjonalnym uzywaniu mozgu. Czy profesor Hartman wogole ma mozg ? Nie wydaje mi sie. Sadzac po tym byle gownie jakim Hartman sie zajmuje Hartman na pewno nie ma mozgu. Hartmana mozna porownac do architekta ktory projektuje budy dla psow. Albo inzyniera projektujacego lawke do siedzenia w parku. Ale takich profesjonalistow nie ma. Architekci i inzynieria maja ambicje.
  Natomiast ambicja Harmane jest grzebanie w byle gownie, pisanie o byle czym, bez celu, bez strategii bez ambicji. Ale Hartman potrafi cenzurowac na swym blogu.
  Podczas gdy Polska ma gigantyczne porblemy w dziedzinie etyki i moralnosci a stosunki spoleczne zeszly juz do poziomu dzikiego bydla, specjalista od naulk spolecznych, moralnosci i etyki woli raczej pisac o byle gownie.
  To przyklad postawy ktora jest zniewaga dla ludzkosci. Dlatego dla takich przymusowa fizyczna praca w lagrze poparta godzinami musztry jest droga do wykazania swej przydatnosci dla spolecznestwa. Hartman poslugujacy sie lopata przy budowie gminnej drogi spelnil by sie jako przydatny spoleczenstwu.

 97. Bywalec 2

  Jeden Chodorkowski istotnie wiosny nie czyni, owszem, ale pierwsze koty za płoty – wszak nie od razu Kraków zbudowano.

  Przypuszczam, że naród rosyjski cierpi obecnie od knuta żydowskiego najmniej od czasów rewolucji bolszewickiej 1917r., choć trudno oczekiwać, że żydostwo uważające Rosję przez bez mała 100 lat za swoje kondominium, podniesie tam nagle ręce do góry i pokornie wymaszeruje, niczym armia sowiecka z Polski (ustępująca miejsca okupantowi NATO-wskiemu, czyli znowu żydowskiemu – ot, zamienił stryjek…). Niewątpliwie chodzą tam niecnoty za Putinem od lat krok w krok z talerzem strychniny, radioaktywnym polonem, tudzież z brzytwą do szehity i tylko czekają, kiedy go zaciukać – inaczej nie byliby sobą. Tyle że Putin nie w ciemię bity, miał z nimi przez lata do czynienia w KGB, więc zna to szemrane towarzystwo, jak zły szekiel.

  Mniejsza już o Putina i chabadowców, choć w diabelskiej tematyce chciałbym na chwilę pozostać, albowiem obejrzałem dziś na RT kolejny dokument o frackingu w USA, w Pasadenie, który potwierdza powszechną już na świecie opinię, że eksploatacja gazu łupkowego w sposób praktykowany obecnie, jest elementem walki zła z dobrem, całkiem udaną próbą zniszczenia ludziom środowiska naturalnego, zatrucia wody pitnej oraz zubożenia jej i tak wątłych już zasobów, zatrucia ziemi, upraw, rzek, zwierząt domowych oraz hodowlanych, jest to także pełzające ludobójstwo obliczone na redukcję populacji, aby łatwiej było panować nad gojami pod „knutem” wybrańców diabła – to jest totalitarna walka z wolnym, niezależnym człowiekiem, aby go pozbawić elementarnych podstaw egzystencji w planie zniewolenia, sprzedawać i wydzielać mu wodę tylko wtedy, kiedy będzie posłuszny tyranii, a jak nie, to kurki przejętych wodociągów zostaną zakręcone, tak jak w Gazie.

  Brzmi niewiarygodnie? Gaza jako poligon globalnego obozu koncentracyjnego nie przekonuje? Jeśli są w Polsce pośród dziennikarzy oraz klasy rządzącej ludzie, dla których dobro kraju oraz społeczeństwa jest wartością najwyższą, to sugerowałbym im skromnie, aby dokładnie przyjrzeli się temu procesowi i zestawili go z mającym obecnie miejsce wykupem zasobów wody pitnej przez globalne banki inwestycyjne, te same, które z premedytacją wywołały kryzys finansowy w USA i przeniosły go do Europy, gdzie zaszczepiły swoją destrukcyjną strategię „quantitive easing”, czyli druku pustego pieniądza, prowadzącego do totalnej zapaści całego systemu finansowego Zachodu, a reklamowanego i stręczonego właśnie oficjalnie przez syjonistkę Christine Lagarde, szefową EBC. Widać globalni macherzy z piekła rodem postanowili zniszczyć USA i postawili na Chiny, jako kolejne imperium, zanim powstanie oraz umocni się Wielki Izrael, a Europę systematycznie wpędzają w wojnę oraz gigantyczny kryzys. Chiny też nie brzmią prawdopodobnie? A kto im opracował ćwierć wieku temu tak skuteczną strategię rozwoju gospodarczo-finansowego, jak nie sam Milton Friedman? W jakim celu?

  Ktoś może powiedzieć: no tak, ale skoro wykańczają nas z premedytacją łupkami, smugami chemicznymi, obolą itd., to skąd wezmą żywność, aby nakarmić tych, którzy są potrzebni w charakterze parobków do funkcjonowania świata szowinistycznych pasożytów? Cóż, tu z pomocą może przyjść inny dokument, austriacki, pt. „Nakarmimy Świat”.

  To są oczywiście moje prywatne opinie, mogę się mylić, jak każdy.

 98. Na łupkowej technologi znam sie znakomicie, podobnie jak ty i jak każdy urodzony geolog.
  Ta technologia może, jeśli niedopracowana, rzeczywiście byc zagrożeniem dla środowiska naturalnego.
  Ale dopracowana czy tez nie, napewno jest zagrożeniem dla rosyjskiej gospodarki. Spowalniająca gospodarka światowa i łupki, przyczyniły sie do znacznego spadku cen gazu i ropy. Cena ropy poniżej 90 dolarów, to prawdziwa tragedia dla rosyjskiej gospodarki, która opiera sie przedewszystkim na eksporcie surowców energetycznych. A tu wzięło sie akurat na garnuszek tylu golodupcow z Krymu i Noworosij, kiedy samemu ze ledwie starcza.

 99. Typowe wywody nieulaczalnie chorego rusofoba.

  „”””Ta technologia (lupki) może, jeśli niedopracowana, rzeczywiście byc zagrożeniem dla środowiska naturalnego.
  Ale dopracowana czy tez nie, napewno jest zagrożeniem dla rosyjskiej gospodarki. Spowalniająca gospodarka światowa i łupki, przyczyniły sie do znacznego spadku cen gazu i ropy. Cena ropy poniżej 90 dolarów, to prawdziwa tragedia dla rosyjskiej gospodarki, która opiera sie przedewszystkim na eksporcie surowców energetycznych.”””

  Rosja tez ma zloza surowcow w lupkach, i najwieksze na swiecie. Juz teraz wypadalo by rusofoby zamkneli mordy. Ale dodam wiecej.

  Wydobycie ropy i gazu z lupkow jest bardzo drogie, bez subsydiow nie da rady. Jest w necie pelno informacji o subsydiach dla lupkow w USA. Ponad to, energia potrzebna do wydobycia surowcow z lupkow jest wieksza od energi zawartej w wywdobytym surowcu. Juz te dwa fakty wskazuja ze lupki nie maja przyszlosci.
  A beda jeszcze procesy za zatrucie srodowiska. To nie uniknione.

  Lupki to nic wiecej tylko sztuczny stwor na pokaz.

  Ceny ropy i gazu spadly nie dlatego ze sa lupki (tylko w USA) ale dlatego ze zachod jest w recesji. Bo po wyzwoleniu sie koloni zachod nie ma kogo okradac a kredyt juz wyczerpano.

  I co najbardziej elementarne, to brak zrozumienia dla podstaw ekonomi. Nie do wiary w 25 roku transformacji do wolnego rynku i ciagle brak zrozumienia elementarnych praw ekonomi.

  Jak cos tanieje to konsumpcja tego ‚cos’ wzrasta. I wzrasta dochod ze sprzdazy. Bo dochod to cena jednostki surowca razy ilosc sprzedanego surowca. I tu widac jak tepe bydlo rusofobow sie cieszy ze Rosja zarobi wiecej bo sprzeda wiecej.

  Po czym z powodu wzrostu popytu ceny znowu wzrosna i konsumpcja spadnie. Normalny proces. Rusofoby juz zapomnieli ze po osiagnieciu szczytu $141 za barylke w 2008 ropa spadla do $39 za barylke w 2009 i Rosja to przezyla.

  Pozatym ciesznie sie ze komus cos sie nie uda, ze ktos ucierpi, wskazuje na ochydny i podly charakter paskudnej swini. Szczegonie gdy polak jest taka swinia. Zaluzmy przypadek ekstremalny, zyczenie rusofobow sie spelnia, Rosja sie rozpada,……… Polska nie ma ani gazu ani ropy. (70% polskiego spozycia gazu pochodzi z Rosji i az 98% ropy). Co to znaczy wiadomo, w Polsce byla by anarchia i rewolucja. A w rosyjskim balaganie bandy i przeroznej masci frakcje przejely by 10 000 tys glowic nuklearnych z ktorych co najmniej kilkaset moglo by spasc na Polske.

 100. Bywalec 2

  Mrzonki, już Ci axiom1 wyjaśnił, że nie takie ceny ropy były niedawno na rynku, łupki nie mają z tym nic wspólnego, USA są importerem gazu netto, nie mają co eksportować, jeśli chwilowo eksportują, to stoi za tym jakaś szemrana strategia godząca w amerykańskich obywateli, w tamtejsze środowisko naturalne itd. Może to także być element propagandy mającej okpić europejskich i omamić polskich decydentów, żeby szykowali Gazoport na nieistniejący gaz, aby skłonić ich do trwania w roli osła trojańskiego ryczącego na Rosję. To również zwykła bańka spekulacyjna pompowana na łupkowej ściemie, którą okradną potem polskich emerytów, jeśli fundusze emerytalne zainwestują w ten kolejny przekręt, który niewątpliwie w żydowskich agencjach uzyska rating AAA+

  Mitem jest także bazowanie gospodarki rosyjskiej wyłącznie na paliwach – słyszałeś choćby o rosyjskiej dolinie krzemowej? Pewnie nie słyszałeś…

 101. Janusz
  12 października o godz. 0:05
  Najbardziej zadziwia ze rusofoby nawet nie znaja swojego wroga a powinni byc ekspertami. Oczywicie ze mitem jest powtarzanie ze Rosja to tylko gaz i ropa.

  Rusofoby mysla ze wystarczy im nalozyc sankcje na te sektory i leza. To szczyt blazenstwa. Jezeli to mialoby sie zrealizowac to lezala by najpierw Polska ktora importuje z Rosji 70% gazu i 98% ropy. Gas i ropa notomiast sa niezbednikami kazdej ekonomi i Rosja latwo znajdzie nabywcow na calym swiaecie. Tylko Chiny kupia wszystko co Rosja moze wyprodukowac (gas, ropa) a Indie sa jeszcze bardziej glodne.

  Ponadto jezeli Rosji sie utrudni wydobywanie tych surowcow to ich ceny na swiecie wzrosna. Kazdy wiec bedzie placic za sankcje. A same sankcje sa aktem bezprawia. To jak wypowiedzenie wojny.

  Gdyby te zalosne bydlo rusofoby choc zadali sobie trud i zapoznali sie z gospodarka Rosji,… gdzie tam, wola powtarzac medialne klamstwa. Tylko w tym roku Rosja sprzedala elektrownie atmowe dla Wegier, Finlandi, Argentyny i negocjuje z RPA. Kilka lat temu sprzedali 16 elektrowni atomowych dla Indii.
  Jezeli elektrownia atomowa powstanie w Polsce (w co watpie, nie ma na to pieniedzy) to najbradziej prawdopodobne jest ze paliwo bedzie pochodzic z Rosji ktora ma 90% udzialu na atomowym rynku paliwowym.

  Rusofoby to bydlo i anty-polacy. Ich wrzaski by szkodzic Rosji szkodza glownie Polsce i Europie Wschodniej. Niszcza polski eksport, niszcza miejsca pracy, zwiekszaja dlugi i ceny. Powoduja stan napiecia w Europie Wschodniej a wiec daza do stagnacji, uczieczki kapitalu i zwiekszenia wydatkow na zbrojenia ktore i tak nie stanowia zadnego zagrozenia militarnego dla Rosji. To beznadziejna kosztowna orgia swinstw i prowokacji.
  Altenatywnie na sukcesie Rosji Polska mogla by zarabiac i prosperowac. Ale na to potrzebnie sa normalni ludzie w rzadzie a jest bydlo.

 102. Profesor Hartman dal sie rowniez poznac jako rusofob. Co wiecej niz zadziwia. Przeciez tylko dzieki sowietom i rosjanom on wogole istnieje. (jak i Polska i polacy) To jeszcze jeden z dowodow zbydlecenia. Ocal polakowi zycie i on ci zaplaci podloscia i swinstwem. W krajach Nato o tym wiedza.
  Szczgolnie przykre jest ze ynteligent nie reprezentuje oczekiwanego minimim kultury.

  Po porazkach pod Staligradem i Kurskiem Hitler szukal pokoju ze Stalinem. Stalin odrzucil propozycja takich rozmow. Gdyby na nie przystal przez kominy obozow koncetracyjnych ulotnili by sie rodzice Hartmana i wiekszosci obecnych polakow.

 103. Drogi Axiomie i Januszu.
  Z ta ropa to nie jest całkiem tak jak piszecie. Import ropy naftowej do USA spadł tylko w ostatnim roku o 26procent. Nie jest to wynikiem recesji , ale praktycznie samowystarczalności Ameryki dzięki łupkom. Ta ropa szuka nabywcy i to powoduje coraz większy nacisk na ceny ropy na rynkach światowych. W Europie ta ropa raczej zbytu nie znajdzie, a to juz jak słusznie piszecie z powodu stagnacji gospodarczej, ale takze z przyczyn politycznych.
  Sa nimi coraz większy procent odnawialnej energi w zaspokojeniu potrzeb energetycznych, oraz nacisk na zmiejszenie produkcji CO2 , dla ochrony środowiska naturalnego. Europejska gospodarka jest coraz mniej energochłonna i coraz racjonalniej korzysta z energi. Wszystko zaczyna sie w gospodarstwach domowochych, poprzez coraz bardziej oszczędne samochody, a kończy na przemyśle.
  Ta tendencjanie nie oznaczana, gorszej jakości życia, a wiec przeciwnie czyste powietrze i naturę. Czy reszta swiata oprze sie temu dobremu przykladowi płynącemu znowu z Europy. Oczywiscie nie, zarówno Ameryka jak Chiny , ze swoimi zakopconymi miastami, idą juz za jej przykładem.
  Sa specjaliści , którzy twierdza, ze popyt na ropę juz za kilka lat zacznie spadać i, ze surowiec ten tak jak kiedyś węgiel swoje najlepsze lata ma juz za sobą.
  Znaleźliście takze wiele ciepłych słów dla opisania potęgi , oraz nowoczesności rosyjskiej gospodarki. Dla postawienia całej sprawy znowu na nogach muszę przypomnieć, ze Rosja ma dochód narodowy na poziomie Italii, a zajmuje wielokrotnie większa powierzchnie i ma o wiele więcej ludności. Co do nowoczesności tego kraju i jego przemysłu zdania sa takze raczej jednoznaczne. Rosyjskie produkty przemysłowe nie zalewają rynków światowych tak jak np. Chińskie,a rosyjskie wynalazki takze raczej sa szerszym kręgom miedzynarodowym nieznane, tak jak tez rosyjska dolina krzemowa,której juz nawet nazwa jest plagiatem.
  To, ze rosyjski gospodarka opiera sie nadal przedewszystkim na eksporcie surowców energetycznych jest faktem, bezwzględnu jak będziecie tu wysławiać jej osiągnięcia w innych dziedzinach. Kiedy patrzy sie jaka droga poszły Chiny, ktore miały może jeszcze gorsze warunki startowe jak Rosja, a wkrótce bedą może najwieksza gospodarka światowa, a na rosyjskie osiągnięcia, to trudno nie zauważyć różnicy.
  Ja napewno nie jestem żadnym rusofobem. Ja poprostu uważam , ze dla narodu rosyjskiego i reszty swiata byłoby lepiej, gdyby jego władze zamiast marzyć o odbudowie sowieckiego imperium i zagrazaniu państwom ościennym, zajęły sie rozwojem własnego kraju i rozwiązywaniem wewnętrznych problemów.
  Rosja nie jest juz mocarstwem światowym i nie ma do tej roli żadnych podstaw gospodarczych. Jedynym czym sie może stać jeśli dalej bedzie prowadzić swoja ekspansjonistyczną polityke, to poprzez swój arsenal zbrojeniowy, zagrożeniem dla całego swiata i ludzkości.
  Niemcy rozpętały dwie wojny światowe, zanim zanim pożegnały sie ze swoimi mrzonkami o mocarstwie światowym i znalazły swoje miejsce w szeregu,
  Mam nadzieje, ze Rosja znajdzie dojść rozumu , aby Sobie i nam taki los oszczędzić.

 104. Bywalec 2;
  „Ja poprostu uważam , ze dla narodu rosyjskiego i reszty swiata byłoby lepiej, gdyby jego władze zamiast marzyć o odbudowie sowieckiego imperium i zagrazaniu państwom ościennym, zajęły sie rozwojem własnego kraju i rozwiązywaniem wewnętrznych problemów.”

  To zagrozenie panstwom osciennym to produkt polskiego zasczucia na bazie klamstwa i pod dyktando amerykanskiego bandyty imperialisty. Polska jako kundel amerylkanskiego imerializmu rozprzestrzenia taka propagande i szczuje. Ameryka dazy do wojny w Europie i Polska im w tym pomaga. A ty dales sie zaszczuc. Zagrozemiem dla Polski i Swiata jest USA i tylko USA i polski zaszczuty partyjny motloch.

  Widac ze nie masz pojecia co sie w Rosji dzieje. Po objeciu wladzy w 1999 Putin (ktory ma doktorat z ekonomi) postawil Rosje na nogi. Rosja obok Chin to dwa najbardziej rozwijajace sie kraje swiata w ciagu ostatnich 15 lat. Porownaj dane Rosji z 1999 i obecnie. Rosja swietnie sie prezentuje na gsopodarczej mapie swiata. Prawie wogole nie maja dlugu publicznego, budzety zbalansowane, bezrobocie 4.5% jendno z najnizszych w swiecie, i najwyzsze w historii rezerwy. Rosja to piaty najwiekszy inwestor w USA !!!. Selektywne porownywanie selektywnie wybranych wskaznikow z np Wlochami jest smiechu warte. Dlaczego nie porownales dlugu publicznego i bezrobocia. Wlochy 130% PKB i 14%, Rosja 6% i 4.5% !!! PIT w Rosji jest jendnym z najnizszych na swiecie 13%.
  A rosyjska armia jest w stanie powstrzymac amerykanskiego bandyte od kolonizacji calego swiata. I to sie wlasnie nie podoba.

  Co z tego ze eksportuja surowce energetyczne ? Eksportuja to co maja. Dobrze ze nie eksportuja broni atomowej. Na tym zarobili by wiecej.
  Taka krytyka jest smieszna z polskiego punktu widzenia. Bo Polska eksportuje glownie zywnosc 80% a reszta to produtky obcych montowni w Polsce.

  Najlepsza polska obrona i bezpieczenstwem jest porzucenie polityki wscieklego psa i paskudnie podlej swini wobec Rosji. W zamian postawienie w wspolprace i handel. Celem powinien byc zarobek na sukcesie Rosji a nie proby jej zniszczenia.

  Polska mogla by sie rowniez rozwiajc. Wystarczy aby rzadzacy mieli kwalifikacje. Ale Polska rzadzi motloch bez elementarnych kwalifikacji, hoistorycy, …a nawet element z zaledwie podstawowka i nawet byl premier bez podstawowki. A teraz jest lekarz pediatra. Wiadomo jest zawisc i sukces Rosjii boli ale gdyby Polska rzadzili fachowcy polacy martwili by sie gdzie inwestowac zamiast jak przezyc. Kompetentna wladza czyni cuda. Np w Singapore nie maja nawet wody ale stworzyli najwyzszy poziom zycia dla swych obywateli. W dodatku warunki startowe mili nawet gorsze od Polski. A latach 1960 Malazja wyrzucila Singapore by nie byli obciazeniem.

  Ja sie dziwie. Jak dlugo jeszcze polacy dadza sie katowac przez partyjny motloch na wysokich stanowiskach publicznych pozbawiony elementarnych kwalifikacji, kultury, etyki i moralnosci. I odpowiedzialnosci.

 105. Drogi Axiomie.
  Dochód narodowy nie jest jakimś dowolnie wybranym nic nie znaczącym wskaźnikiem ekonomicznym, wybranym przeze mnie jedynie aby umniejszyć sukcesy gospodarcze Dr. Ekonomi Putina. Dochód narodowy jest TYM wskaźnikiem ekonomicznym , który odzwierciedla zdolnośc ekonomiczne gospodarki każdego kraju , a wiec wartość wszelkich dóbr wytworzonych w danym kraju. Jesli ten w Rosji mimo wszystkich sukcesów, ktore tu tak barwnie opisujesz , jest na poziomie Itali, ktora od lat znajduje sie w recesji i ma olbrzymie problemy strukturalne , to sukces ten budzi tym większe watpliwości.
  Przykro mi, ze muszę tak wybitnemu ekonomiście jak ty zwrócić na to uwagę. W ogóle to całe przystawianie sie do Chin to wielkie nadużycie , gdzie tam Rosji do Chin, ktore teraz juz sa druga potęga gospodarcza na świecie.
  Co do tego kto jest większym zagrożeniem dla swoich sąsiadów i pokoju światowego , to tez raczej nie może byc watpliwości. To nie USA odbiła se Krym i noworosyje od Ukrainy , którego granic była Rosja gwarantem, tylko Putin. Nie żebym mu nie życzył. Nic dziwnego, ze skoro w Rosji wszystko porobione, szuka nowych zadań. Ja bym mu ta cała Ukrainę nawet podarował, ale jak to zrobić skoro Ukraińcy po wszystkich swoich doświadczeniach , za przykładem wielu innych postsowieckich republik, do Rosji jakoś sie nie garna i bliższy ich sercu zachodni bandyci.

 106. Bywalec 2

  Gonisz w piętkę. W jaki sposób import ropy naftowej mógł spaść w USA o 26% dzięki wydobyciu gazu łupkowego? Gaz to nie jest ropa, inny stan skupienia, wymaga innych urządzeń do spalania, zbiorników, transportu, rurociągów itd.
  Czy w USA jeżdżą masowo samochody napędzane gazem, poza wehikułami hobbystów-złotych rączek? Czy sektory konsumujące dotąd ropę, np. zbrojeniowy, przestawiły się w tym roku na gaz? Czy SUV-y ISIS mają instalacje gazowe? Czy centralne ogrzewanie domów jest w USA głównie gazowe? Nie, jest głównie elektryczne (z elektrowni węglowych 39%, z atomowych 19%), a pozyskanie energii słonecznej w USA to zaledwie 0,23% . Nie wierz we wszystkie dowcipy opowiadane z Nowej Jerozolimie przy szabasowych świecach.

  Amerykański nacisk na redukcję CO2, powiadasz? Bywalcu 2, bądź poważny. USA nie są sygnatariuszem protokołu z Kyoto, a kabaretowe zapowiedzi Bombamy w ONZ, że USA zredukują emisję CO2 o… zaledwie 17% do roku 2020 wywołały na sali salwę śmiechu, ludzie tarzali się po podłodze. Nikt tego nie potraktował poważnie. Tylko chińscy dziennikarze CCTV z obowiązku dziennikarskiego pytali, w jaki sposób Bombama chciałby ten swój chłe, chłe „cel” osiągnąć, skoro USA nie mają kompletnie żadnego planu, a bez planu sam wiesz, dupa blada – żydzi na przykład plan mają już od Salomona (głowa węża, ciało, rozumiesz), spisali protokoły i popatrz jak sprawnie otumanili światową publiczność. Grunt to dobry plan.

  W materii „energia w Europie i na świecie” polecam dokument austriacki „Zenergetyzowani”, tego samego autora, który nakręcił „Nakarmimy Świat” – porządna austriacka, rzetelna robota.

 107. Bywalec 2
  ” Dochód narodowy jest TYM wskaźnikiem ekonomicznym , który odzwierciedla zdolnośc ekonomiczne gospodarki każdego kraju,…”

  Co nic nie znaczy bez uwzglednienia kosztow zycia w kazdym kraju !

  Goldman Sach (i inne podobne instytucje) kupuja i sprzedaja te samma akcje tysiace razy kazdego dnia. Podobnie jest na rynku nieruchomosci. I kazda z tych sprzedazy wlicza sie do amerykanskiego PKB. To tylko przyklad. Jak juz wchodzisz na Ukraine to zacznij od Viktorii „fuck the EU” Nuland ktora nadzorowala banderowski zamach stanu. Argumentujesz w sposob nie uczciwy.

 108. Drogi Januszu
  Gdzie ja pisałem , ze import ropy spadł dzięki zwiększonej produkcji gazu ?
  Z czytaniem tez juz problemy , czy jak ?
  Nigdzie takze nie pisałem o amerykańskich naciskach na zmniejszenie emisji CO2, a o europejskich z ktorych bierze coraz większy przykład reszta swiata z pożytkiem dla siebie i ekologi.
  Reszta podobnie jak cały wpis to przekłamana propaganda nie warta komentarza. Wciskanie komuś do ust słów, ktorych nigdy nie wypowiedział dla jego dyskredytacji, to typowo KGB-owskie metody.

 109. Drogi Axiomie
  Oczywiscie nie znam tak dobrze jak ty stosunków panujących w Rosji, ale myślałem , ze jest to kraj kapitalistyczny podobnie jak Ameryka, z giełda na której takze kupuje sie i sprzedaje akcje, tyle ze w Ameryce jest wszystko nieco większe z czym tak trudno ci sie pogodzić.
  Co do Ukrainy, to jeśli Rosja naprawdę ma za mało terenu do zagospodarowania i prawdziwi Ukraińcy sie do Rosji garna i tylko Nuland na przeszkodzie stoi, to pal licho bierz Putin. Mnie nie ubędzie. O tym , ze Ukraina o wiele lepiej pasuje do Rosji jak do Europy, mnie naprawdę nie trzeba przekonywać. Mam nadzieje, ze do Ukraińców ta prawda wreszcie takze dotrze.

 110. Bywalec 2

  Jak to gdzie napisałeś, o, tu:

  „Z ta ropa to nie jest całkiem tak jak piszecie. Import ropy naftowej do USA spadł tylko w ostatnim roku o 26procent. Nie jest to wynikiem recesji , ale praktycznie samowystarczalności Ameryki dzięki łupkom. ”

  Pisałeś także o domniemanej amerykańskiej tendencji do użycia czystej energii, a więc do redukcji CO2, o tu:

  „Oczywiscie nie, zarówno Ameryka jak Chiny , ze swoimi zakopconymi miastami, idą juz za jej przykładem. Sa specjaliści , którzy twierdza, ze popyt na ropę juz za kilka lat zacznie spadać i, ze surowiec ten tak jak kiedyś węgiel swoje najlepsze lata ma juz za sobą.”

  Jedyne czym są USA zainteresowane odnośnie CO2, to handlem derywatami.

  Powinieneś wiedzieć, co piszesz.

 111. Janusz i gdzie ty widzisz w tym pierwszym cytacie słowo gaz ? Ja go dalej nie widzę.
  Twój drugi cytat jest Wyrwany z kontekstu i to w ten perfidny sposób, aby tylko potwierdzić twoje insynuacje. Dobrze wiesz, ze chodziło o pionierska role UE w zmniejszaniu emisji CO2, ktora powoli zaczyna promieniować na resztę swiata.
  Trochę prymitywnie manipulujesz. Nie stać cię na nic lepszego.

 112. Bywalec 2

  To ja już nic nie rozumiem. Czy z treści tego zdania nie wynika, że USA zmniejszyły według Ciebie import ropy o 26%, ze względu na domniemaną zwiększoną, lokalną podaż gazu, co nazywasz „samowystarczalnością Ameryki dzięki łupkom”?

  Nie mogę „potwierdzać swoich insynuacji” i to „w perfidny sposób” cytatem z twojego własnego wpisu, gdyż to twój wpis, nie mój, zatem twoje insynuacje wobec samego siebie. To Ty twierdzisz, że Ameryka idzie (czas teraźniejszy) za przykładem, a więc redukuje CO2. Czy może jednaknie redukuje i nie idzie? Trzeba się zdecydować.

  Lepsze trochę?

 113. …i to nie opłynęło nawet kilka dni…i można stwierdzić, ze Hartman / choć trochę na polski sposób nieudolnie…/ złapał temat…i to aktualny… który w kato polskim świecie jeszcze nie DORÓSŁ by goooo podjąć…

 114. http://www.youtube.com/watch?v=BIYoSAw2Uvk
  „Stanisław Obirek: – Sojusz władzy i religii korumpuje absolutnie”
  Published on Oct 10, 2014

  Prof. Stanisław Obirek mówi o tym, dlaczego wystąpił z Kościoła.
  Jego przypadek nie jest odosobniony, ale jaki jest zwykle los byłych księży w Polsce na tle innych krajów?
  Upolitycznienie religii jest największym nieszczęściem XXI wieku.
  Kościół potrafi niszczyć tych, którzy mu sie sprzeciwiają.
  Bardzo proszę posłuchać mądrego człowieka.

 115. Cala ta afera uczynila jasnym jak slonce fakt ze w Poslce Koscol Katolski ma realna wladze .To z jego podpuszczenia pali sie na stosie , na naszych oczach Hartmana.Kolejny raz heretyk jest ukarany ze smial rzuycic wyzwanie WŁADZY (!),tej realnej a nie tej z wyborow .To KK jest Panem w polskiej polityce i na razie pozwala nam na jakas ulude wolnosci bo……musi ,ale policzone sa chwile tych profesorkow co im sie wolnosc marzy !
  Zalosna jest postawa POLITYKI ze usunela wpis Hartmana bo oznacza to ze CENZURA nie zniknela.Ma sie jeszcze lepiej niz za PRLu.Usunela a wiec nie ma szans aby wspis mogl byc czytany w oryginale i skazani jestesmy na „interpretacje” konserwy .Ktos cos slyszal,ktos cos mowil …a prawdy nie poznamy.Czy to jest ta deklarowana milionom maluczkim wolnosc?
  Pora aby zrozumiec ze POLITYKA wpasowala sie w ogolny tred przyklaskiwania Kosciolowi i stanowi element tzrymania za morde spoleczenstwa aby sie nie buntowalo pod butem Koscila Watykanskiego.

 116. Ja bym chcial widzec takich Hartmanow i tzw ynteligencje w debacie nad napowazniejszymi problemami Polski i szukaniu rozwiazan.

  W Polsce dzieja sie strasze rzeczy przy calkowitej biernosci wyksztalciuchow,
  Np. Lekarz pediatra premierem ! To jeszcze jeden z wymiarow polskiej trgedii ostatnich 25 lat.

  I co ? I nic. Wyksztalciuchy milczaco akceptuja pelzajacy process niszczenie zycia wszystkim. W tym specjalista od etyki, moralnosci i racjonalnej pracy mozgu profesor Jan Hartman. To wiecej niz wstyd i hanba. To degeneracja i demoralizacja.

  Co pozytecznego dla Polski i polakow lekarz pediatra jest w stanie zrobic z pozycji premiera ??? Kto wie ?

  Ciekawa rozmowa z Piotrem Kuczynskim. Jednak sa glowy trzezwo myslace w Polsce, niestety nie maja wplywu na szalencze orgie i wybryki partyjnej holoty.
  http://www.lewica.pl/?id=29861&tytul=Piotr-Kuczy%F1ski:-Lepiej-mo%BFe-ju%BF-nie-by%E6

  PS; Koszty pracy w Polsce az szesciokrotnie nizsze niz za Odra. Jak to mozliwe ze polski pracodawca nie ptrafi tego wykorzystac i ciagle szuka nowych pomyslow na dalsze wyjebanie pracownika.

 117. Gdyby mi zaproponowano stanowisko dyrektora w przychodni dla dzieci zamuszony byl bym odpowiedziec,,, sorry ja nie ma kwalifikacji na to stanowisko,…bo nie mam.

  Sama mysl ze cene za moj brak kwalifikacji placilyby dzieci swym zdrowiem przeraza mnie.

  Dlatego nie rozumiem w jaki sposob Kopacz, lekarz pediatra, ktora musi wiedziec ze nie ma nawet 1/100 z wymaganych kwalifikacji na stanowisko premiera a jednak przyjela je w wyniku manipulacji i cwaniactwa na szczeblu partyjnym. Co stawia ja w pozycji odpowiedzialnosci za ekonomiczne i gospodarcze zdrowie kraju i 38 mln ludzi.

  To gigantyczna cena ktora polacy beda placic za ten skandaliczny ochydny wybryk dyktatora-dezertera Donka ktory sam niszczyl zycie polakom przez 7 lat. Rowniez z powodu braku kwalifikacji.

  Co jeszcze gorsze ze te kilkaset tysiecy polskiej ynteligencji trzyma mordy zamkniete i nie widzi problemu, milczaco aprobuja rzez niekompetencji rezimu na 38 mln ludzi. W tym Zakowski ktory oczywiscie nie ryzykowal operacji na sobie. Nie poddal sie historykowi poszedl do fachowca.

 118. Czytam dziś nagłówek na TVN24 i własnym oczom nie wierzę:

  Ameryka, syjonizm i Brytyjczycy stworzyli Państwo Islamskie

  Czyżby rzeczywiście cała prawda całą dobę? Tak wbrew karmiącej ręce Rotszylda?

  To byłaby interesująca odmiana, szczególnie, że w „demokracjach zachodnich” (cokolwiek to znaczy) tendencja jest obecnie zupełnie przeciwna. Nawet uchodząca w Polsce za symbol wolności Kanada (zatruta łupkami, jak USA), została opanowana przez syjonistyczne żydostwo i kroczy teraz żwawo zamordystyczną ścieżką bolszewicko-faszystowską. Pisze o tym Lasha Darkmoon na amerykańskim portalu Veterans Today. To notabene bardzo interesująca publicystka, poetka, intelektualistka z doktoratem, autorka wielu ciekawych artykułów, która napisała wstęp do sugestywnej wizji żydowskiego pisarza Ellie Katsnelsona, przedstawiającego przyszłość gojów w żydowskich obozach koncentracyjnych. Można się z nim zgadzać, albo nie, jednak przeczytać warto, człowiek jest niewątpliwie kompetentny:

  „The Death Camps To Come” by Ellie Katsnelson

  http://www.veteranstoday.com/author/darkmoon/

 119. Czytam dziś nagłówek na TVN24 i własnym oczom nie wierzę:

  Ameryka, syjonizm i Brytyjczycy stworzyli Państwo Islamskie

  Czyżby rzeczywiście cała prawda całą dobę? Tak wbrew karmiącej ręce Rotszylda?

  To byłaby interesująca odmiana, szczególnie, że w “demokracjach zachodnich” (cokolwiek to znaczy) tendencja jest obecnie zupełnie przeciwna. Nawet uchodząca w Polsce za symbol wolności Kanada (zatruta łupkami, jak USA), została opanowana przez syjonistyczne żydostwo i kroczy teraz żwawo zamordystyczną ścieżką bolszewicko-faszystowską. Pisze o tym Lasha Darkmoon na amerykańskim portalu Veterans Today. To notabene bardzo interesująca publicystka, poetka, intelektualistka z doktoratem, autorka wielu ciekawych artykułów, która napisała wstęp do sugestywnej wizji żydowskiego pisarza Ellie Katsnelsona, przedstawiającego przyszłość gojów w żydowskich obozach koncentracyjnych. Można się z nim zgadzać, albo nie, jednak przeczytać warto, człowiek jest niewątpliwie kompetentny:

  “The Death Camps To Come” by Ellie Katsnelson

  http://www.veteranstoday.com/author/darkmoon/

 120. „Gdyby mi zaproponowano stanowisko dyrektora w przychodni dla dzieci zamuszony byl bym odpowiedziec,,, sorry ja nie ma kwalifikacji na to stanowisko,…bo nie mam. – napisał p. @axiom.
  Dlaczego, p.@ axiomie zmuszony byłby Pan odpowiedzieć … sorry ? Skąd Pan to wie jeśli swych kwalifikacji w tej dziedzinie Pan nie sprawdził ? (Chyba, że Pan sprawdził a wtedy to inna sprawa ).
  Abstrahując od okoliczności konkretnych przypadków: czy dyrektorem przychodni lekarskiej lub szpitala musi być koniecznie lekarz ? Czy dyrerktor takiej placówki musi koniecznie leczyć ? Otwarte pytania….
  Moim zdaniem, dyrektorem szpitala/ kierownikiem przychodni z powodzeniem może być. np ekonomista czy specjalista z dziedziny zarządzania, znający problematykę organizacyjną, zarządczą i finansową funkcjonowania placówek służby zdrowia. Taki dyrektor od leczenia to ma mieć lekarzy a od nadzoru medycznego na ich działalnością ewentualnie swojego zastępcę do spraw leczniczych/medycznych. Dyrektor ma zarządzać – sprawnie i skutecznie a do tego kwalifikacje lekarskie nie są wymogiem koniecznym. To nie ta specjalizacja.
  Moje obserwacje i doświadczenia – wieloletniego klienta róznych przychodni i szpitali – skłaniają mnie do przypuszczenia opatrzonego znakiem zapytania: czy czasem znaczna część kłopotów związanych z funkcjonowaniem różnych placówek publicznej słuzby zdrowia nie wynika z takiego właśnie przekonania , że zarządzać tymi placówkami muszą koniecznie lekarze, dla których – jak sądzę, w większości – problematyka szeroko rozumianego zarządzania w sensie organizacyjnym i ekonomicznym to przysłowiowa terra incognita ?